Romy SchneiderI

Rosemarie Magdalena Albach-Retty

8,5
2 082 oceny gry aktorskiej
powrót do forum osoby Romy Schneider

Nigdy nie interesowałem się twórczością ani życiorysem tej aktorki,nawet jej dobrze nie znałem dopóki nie dowiedziałem się że to moja ciocia

wreathchlors

Aha, czyli rozumiem, że brat Romy Schneider, Wolf, to Twój tato?

Johanna

Nie,siostra Magdaleny (również aktorki) która była matką Rommy to była moja prababcia.Losy tej rodzinny się rozdzieliły.Obie były półpolkami ale jedna wyszła za Austriaka a druga za Ślązaka.

wreathchlors

Magdalena urodziła się w Augsburgu w 1909 roku jako córka Xaveriusa Schneidera i Marii de domo Meier-Hörmann.
Nazwiska te nie sugerują jakichkolwiek związków z Polską. Poza tym wątpię, że gdyby była "półpolką" Hitler zapraszałby ją do swojej letniej rezydencji, byłaby bliską koleżanką Ewy Braun i Bormanna.

W okresie rządów III Rzeszy pochodzenie osób prominentnych było badane do 5 pokolenia wstecz.

kaleenee

Czy matka Magdaleny była polką to już tylko moje niepoparte przypuszczenie bo związki polek z niemcami w okresie zaborów były zjawiskiem nie rzadkim (patrz pochodzenie Angeli Merker od przodków z rodziny Każmierczak)Na sto procent jednak jestem pewien że prababka wywodziła się z rodziny Scheider i nie jakiejś Schneider tylko tej Schneider.

wreathchlors

to chyba łatwo sprawdzić. Podejrzewam, że na bardziej szczegółowych stronach niemieckich można znaleźć informację czy Magdalena miała siostrę. Pozdr.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones