Russell Crowe

Russell Ira Crowe

8,5
76 369 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Russell Crowe
halakacz

Zdecydowanie Russel Crowe! Nie rozumiem tej całej sympatii do Deppa. Wszyscy zachwycają się Piratami z Karaibów, a ja najbardziej lubię go w ,,Jeźdźcu bez głowy".Co do R.C-wspaniały w ,, Pięknym umyśle"(myślę, że najtrudniej gra się postacie autentyczne!), scena całowania stóp w ,, Gladiatorze"to dla mnie dowód na to, że Oscar był zasłużony! W ,, Robin Hoodzie" musiał się ,,zmierzyć" z legendą Kevina Costnera i moim zdaniem wypadł o wiele lepiej!

elena3

Myślę, że lepszy jest Crowe. Deppa oczywiście lubię, ale Crowe ma w sobie coś czego wielu aktorów nie ma, może powagę, skromność. Z drugiej strony Johnny jest bardziej oryginalną postacią, więc wstrzymuję swój głos.

halakacz

Jak już musiałabym wybierać to Depp.
Na pierwszy ogień: "Edward Nożycoręki". Genialna kreacja. Depp zagrał Edwarda, zagubionego uroczego odmieńca, który potrafi jednocześnie śmieszyć i wzruszać.
"Sweeney Todd. Demoniczny golibroda..." -dzięki Deppowi musical okazał się być jedną całością. Nie oglądałam zbyt wiele filmów tego gatunku, ale zazwyczaj wszystkie dzieliły się na części dialogowe i części śpiewane. W "ST" Depp sprawił, że film był jedną całością, a śpiewane partie pozostały dialogami (ew. monologami wewnętrznymi).
"Piraci z Karaibów" -przezabawny film. Depp bawił mnie do łez w każdej części.
"Marzyciel" przeniósł mnie do świata baśni.
"Sekretne okno" ekscentryk, który okazuje się być psychopatą.
I wiele innych.
W każdym z filmów Depp był innym człowiekiem. Dla mnie jest genialnym aktorem. Nie każdy potrafi tak dogłębnie wejść w postać, którą trzeba zagrać.
A Crowe... Również genialny, ale skoro mam wybierać... ;)

rocketqueen

No mim zdaniem też Depp jest genialny.Najbardziej lubię to,że w każdym filmie jest zupełnie(!) innym człowiekiem.Ale Crowe nie jest gorszy.Moim zdaniem jest poszkodowany ,że znajduje się tak nisko w rankingu.Jak już powinien być tuż za Deppem:)))

halakacz

Johnny Depp ;*
Nożycoręki i Jack Sparrow - zajebiste postacie ;P

halakacz

Zdecydowanie Russell, uwielbiam go w Gladiatorze, człowieku ringu i pięknym umyśle nie wspominając. Robin Hood natomiast mi nie podszedł, co do Johny'ego tylko Edward nożycoręki, w innych filmach do mnie nie przemawia. Piratów ogladałam ale to nie mój gust więc może dlatego jestem za Russell'em :)

halakacz

Johnny Depp!!!
A moje ulubione filmy z jego udziałem to:
"Piraci z Karaibów"
"Blow"
"Edward Nożycoręki"
"Z piekła rodem"
"Jeździec bez głowy"
"Charlie i fabryka czekolady"
"Sekretne okno"
"Dziewiąte wrota"
We wszystkich filmach gra fenomenalnie i potrafi wcielić się w każdą rolę. A Russell też jest dobrym aktorem.

halakacz

Johnny <3

Moniq97

W roli twardziela Crowe
w roli czarującego cwaniaka Depp
proste ;)

halakacz

Depp jest mierny bardzo jako aktor więc Crowe.

halakacz

Deep 10/10 Crowle 9/10

halakacz

Russell i długo, długo nikt.

halakacz

Zdecydowanie Crowe jak dla mnie Russell - może on zagrać czy też wcielić się w każdą powierzoną mu rolę np.
umie zagrać rewolwerowca 3:10 do Yumy / umie grać legendarne postacie a zarazem historyczne np. Robin Hood czy też Gladiator / umie się odnaleźć w wielkich epickich filmach.
Co się tyczy Deepa który też jest wybitnym w tym co robi, ja osobiście widzę go w filmach typu Piraci... i nic pozatym...

dlatego zdecydowanie lepszym aktorem jest dla mnie Crowe.

tomucho77

Obaj są wybitni , każdy na swój sposób , mówi się tu większości że Crowe bardziej pasuje do ról twardziela , na co ja odpowiem a Depp nie ? A co z takimi kreacjami Deppa jak "Wrogowie publiczni", "Sweeney Todd", "Desperado 2" , " Blow" etc.
Tak więc moim skromnym zdaniem wcale tak wysoka opinia , ocena Deppa nie jest tylko zasługą piratów.
Oczywiście w kwestii historycznych kreacji bardziej pasuje tu Crowe gdzie pokazał piękny kunszt w Gladiatorze , niestety jako Robin Hood nie pobił Kevina Costnera. Ale to było do przewidzenia to tak jakby Costner miał po Crowe zagrać później w innym Gladiatorze też by o nie pobił.
Wydaje mi się że Depp ma szersze możliwości i umiejętności jako aktor , może nas zachwycać zarówno w filmach przygodowych , komediach , sensacjach , dramacie , komedii , thrillerze , musical itd.
Za to Crowe jest bardziej męski i myślę że w większości z nas w naszych pamięciach pozostanie zawsze twardzielem Maximusem , lub Pięknym umysłem , bo jakoś nie chciałabym go oglądać w komedii choć to tylko moja skromna opinia.
Ja oceniłam Panów tak
Depp - 10 +
Crowe - 10 -

Pozdrawiam Nati ;d

grabano

A ja ciebie zaskoczę haa - oceniam ich obu na 11/10 choć osobiście bardziej wolę Crowa ...
...co się tyczy Deepa i jego kreacji w filmie Wrogowie Publiczni to szczerze nie była ona rewelacyjna czy też inaczej przekonująca jak na klasę którą dysponuje Deep...
... i myślę że gdyby postawić na jego miejsce Crowa to ta rola była by o niebo lepsza.

halakacz

Johnny!

użytkownik usunięty
halakacz

Russell Crowe

halakacz

Crowe 8/10
Depp 10/10

halakacz

Crowe grał ciekawsze role, no i jest genialny. Depp też jest dobry, ale wybieram Russella.

halakacz

Crowe nie lubię, ale jest o wiele lepszym aktorem niż słaby Depp. Miał u mnie 5, ale po "Informatorze" ocena podskoczyła do 7. Zdecydowanie jego najlepsza rola, lecz w wyścigu po Oscara ze Spacey'em nie miał szans.

halakacz

Depp

halakacz

Oboje są świetni, ale jednak Johnny. Szczególnie za Sweeney todd, tam był po prostu genialny. Ale nie tylko... Jednakże obaj panowie mają u mnie 10.

halakacz

kuurcze no, ale wybór ;) mam ich obu w ulubionych i obaj mają 9/10 ale tak na prawde gdybym miała się serio zastanowić to chyba jednak RUSSEL CROWE :D

pawel_b007

A dla mnie to aktorzy stworzeni do zupełnie innych ról i też w innych obsadzani. Wyobrażacie sobie Russela jako Jacka Sparrowa? :D Aktorzy nie do porównania, obaj znakomici w swoich rolach.

pauuuuu

Russel Crowe, nie wiem czemu, ale mam do niego więcej sympatii i większą przyjemność sprawia mi oglądanie filmów z jego udziałem. Depp też jest świetnym aktorem, bardzo lubię go w "Jeźdźcu bez głowy" i "Marzycielu".

missmurder

Oczywiście Russell Crowe, uwielbiam jego rolę w Gladiatorze:))

samosia94

Crowe... Nic dodać:)

Gloenik

Lubię Depp, ale Crowe jest duuużo lepszy! :) A więc wybieram Russell.

Lena0205

Depp jest przystojniejszy ale Russel bardziej utalentowany.

nika_filmaniak

Kto jest przystojniejszy, to już kwestia tego co się komu podoba ;-) Dla mnie Russell jest niesamowicie przystojny, a Depp bez szału.

halakacz

Zdecydowanie Depp.

halakacz

crowe jako aktor.

DonVitoCorleone

A ty to człowiek ?

DonVitoCorleone

Nie odwracaj kota ogonem jak to czytałem to było napisane "crowe to aktor", dlatego zadałem tobie takie a nie inne pytanko "a ty to człowiek" ?

tomucho77

crowe jako aktor-w sensie umiejetnosci, roznorodnosci rol itp jest lepszy niz depp. nie bylo "crowe to aktor". zreszta jak sie ma do tego twoje pytanie? zakladam ze zlosliwe na dodatek

DonVitoCorleone

Tak zgadza się było złośliwe bo myślałem że twoje jest też złośliwe.

tomucho77

nie bylo. moze zle przeczytales albo ja zedytowalem choc-przynam szczerze-nie pamietam tego

DonVitoCorleone

Zdecydowanie zedytowałeś.

tomucho77

obaj jesteście przejeba . i

presence

A co znaczy przeyebani ?

halakacz

Russell Crowe

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lotr12345

A kto jest nie przeceniony o wielki znaffco plagiatów i aktorstwa ?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Jesteś drwalem ?

użytkownik usunięty
tomucho77

Nie, to takie nawiązanie do aktorstwa tej dwójki, bo są przeraźliwie słabi.

Depp jest jest jednym z najlepszych aktorów obecnie bo w każdej roli jest faktycznie inny i ma nieprzeciętną wyobraźnie a nie jak większość klepie dialog z średnim przekonaniem a Ty się nie znasz.

użytkownik usunięty
presence

Charakteryzacja to nie różnorodność, jak nie robi za dziwadła to ma szczątkową mimikę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones