Sambor Czarnota 

6,9
1 183 oceny gry aktorskiej
Sambor Czarnota
Sambor Czarnota urodził się w 1977 roku w Częstochowie. W 2000 roku został absolwentem prestiżowej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. 22 października 2001 roku aktor po raz pierwszy wystąpił na deskach teatralnych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. Sambor Czarnota znany jest widzom zwłaszcza z  produkcji: ''Biała Sukienka'', która okazała się jego profesjonalnym debiutem na szklanym ekranie. Na uwagę zasługuje również rola ''Józka'' w filmie ''Karol - człowiek, który został papieżem''. Aktor otrzymał angaż w wielu produkcjach serialowych: ''Czas honoru'', ''Ojciec Mateusz'' czy ''Rezydencja'', jednak to role na deskach teatralnych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi przyniosły mu więcej uznania i nagród. Sambor Czarnota otrzymał dwukrotnie Nagrodę Marszałka Województwa Łódzkiego w 2004 i w 2009 roku oraz w 2004 roku został uhonorowany Nagrodą Zarządu Sekcji Teatrów Dramatycznych ZASP na X Ogólnopolskim Konkursie Ministerstwa Kultury na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 marca 1977

miejsce urodzenia: Częstochowa, Polska

wzrost: 185 cm

W 2001 r. ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
Wystąpił w następujących teledyskach:
- 2006 r. - "Prosta historia" - Bisquit;
- 2013 r. - "Jeszcze ten jeden raz" - Ania Dąbrowska.
W 2018 roku został odznaczony Brązowym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jak wyżej

Cygan?
Czy typowo polskie korzenie?

Jeżeli będą kiedyś robić film... o Ich Troje, a wszystko się może zdarzyć, to.. to jest idealny aktor, aby zagrać głównego wokaliste - Michała Wiśniewskiego. : )

mogliby go częściej obsadzać

Doskonały, młody aktor...widziałam go w Egoistach i Białej sukience, i oczywiście serialach...ma potencjał, życzę mu jak najlepiej!