Santiago Cabrera I

7,2
2 857 ocen gry aktorskiej
Santiago Cabrera I
Santiago Cabrera urodził się w Caracas, w Wenezueli 5 maja 1978 roku. Jako syn chilijskiego dyplomaty od dziecka podróżował po całym świecie. Dlatego też dorastał w różnych miejscach, zaczynając od Wenezueli (Caracas), przez Anglię (Londyn), aż do Rumunii. W wieku 15 lat wraz z rodziną wrócił do Chile. Kiedy był nastolatkiem myślał o karierze w piłce nożnej. W szkole średniej był kapitanem drużyny piłkarskiej, aż do czasu gdy nauczyciel dramatu zachęcił go do występowania na scenie.

Santiago zaczął naukę w Drama Centre, gdzie uczęszczał przez trzy lata. Wystąpił w takich sztukach, jak: "Dom Madras", "Miesiąc w kraju" czy "Brytanik". Ponadto wystąpił w "Ostatnich dniach Don Juana", gdzie zagrał główną rolę. Kiedy Santiago ukończył szkołę, pozostał wierny deskom teatru i dalej na nich występował m.in. zagrał rolę Montano w sztuce Shakespeare'a "Otello" w Northampton Theatre Royal. Santiago odniósł też kilka sukcesów w Londynie, w tamtejszych teatrach. To te występy, otworzyły mu drogę, najpierw do ról telewizyjnych, a następnie filmowych.

W 2003 roku wytępił w serialu "Sędzia John Deed" oraz w "Tajniacy". Debuit na dużym ekranie miał miejsce w 2004 roku w filmie "Przystań", gdzie zagrał Gene'a. Santiago zaczął również pracę w Stanach Zjednoczonych. W 2005 roku wcielił się w postać Oktawiusza, syna Atii i krewniaka Juliusza Cezara, w miniserialu "Cesarstwo". Tą rolą zwrócił na siebie uwagę. W 2006 roku zagrał u boku Brittany Murphy i Matthew Rhysa w komedii romantycznej "Miłość i inne nieszczęścia". W tym samym roku zaczął też pracę nad serialem "Herosi" stacji NBC. Wcielił się w postać pierwszoplanową, Issaca Mendeza. Był to jego pierwszy znaczący występ. W 2008 roku dołączył do obsady serialu "Przygody Merlina", gdzie zagrał odważnego i szlachentego Lancelota. Ponadto w tym samym roku został zaangażowany u boku Benicio Del Toro do pracy w filmie biograficznym "Che - Rewolucja".

Poprzez swoje wieczne podróże i mieszkanie w różnych miejscach, Santiago płynnie posługuje się hiszpańskim, angielskim, francuskim i włoskim. Jego miłość do sportu zachowała się, lecz w innych dyscyplinach - tenisie, hokeju i nurkowaniu. W 2008 roku Santiago wziął udział w Soccer Aid, meczu charytatywnym, wspieranym przez UNICEF.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 maja 1978

miejsce urodzenia: Caracas, Wenezuela

wzrost: 183 cm

żona Anna Marcea (od 2003), syn Kilian Emiliano (ur. 2016)
Jest absolwentem Drama Centre of London w Lodynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma dwoje rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jaki on piękny. Mogłabym na niego patrzeć i patrzeć :) (Tak, musiałam dodać nowy temat żeby to napisać).

Boż! Jako Aramis jest boski. Te jego teksty, to poczucie humoru i sposób jak patrzy na kobiety
zwłaszcza do Królowej :D.
Cóż więcej powiedzieć??
W The Musketeers zagrał najlepiej :D

filmsenzalimiti.net/anna-karenina-serie-tv.html
niestety tylko włoska wersja jest w internecie.
Moim zdaniem to najlepsza adaptacja Anny Kareniny :)

Jest perfekcyjny kiedy grał w serialu Przygody Merlina, szkoda,że poświęcił się...i już nie wróci.
W czwartym sezonie wrócił jako cień ale to nie ten sam Lancelot. Genialny i przystojny aktor.
Jego oczy,mimika twarzy - oh! Są nieziemskie :D

Zmieńcie to zdjęcie, bo Santiago strasznie dziwnie na nim wygląda, w ogóle jak nie on.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones