Sarah Gadon 

7,4
7 260 ocen gry aktorskiej
Sarah Gadon
Sarah Gadon to kanadyjska aktorka i tancerka. Urodziła się 4 kwietnia 1987 roku w Toronto w Ontario jako młodsze dziecko nauczycielki i psychologa. Jej dziadkowie od strony ojca są pochodzenia francuskiego (oryginalna forma jej nazwiska brzmiała "Gaudon") oraz angielskiego i irlandzkiego, natomiast przodkowie od strony matki pochodzą z Abruzji we Włoszech. Wczesną młodość spędziła trenując i występując w National Ballet School of Canada oraz szkoląc się w Claude Watson School for the Performing Arts. W 2005 roku ukończyła szkołę średnią Vaughan Road Academy jako Ontario Scholar - uczeń wyróżniony specjalną nagrodą od Ministerstwa Edukacji w Ontario za wybitne osiągnięcia w nauce. W 2014 roku ukończyła studia na kierunku film na prestiżowym University of Toronto, również otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

Karierę aktorską rozpoczęła już w wieku 10 lat, występując jako Julia w kanadyjskim serialu telewizyjnym "Nikita". W kolejnych latach występowała w rolach gościnnych w takich serialach jak "Czy boisz się ciemności?", "Życie do poprawki", "Pokolenie mutantów", "Mroczna przepowiednia", "Derek kontra rodzinka" czy "Punkt krytyczny" oraz w wielu filmach telewizyjnych, w tym w "Moje drugie ja" (2000), za co otrzymała nominację do Nagrody Młodych Artystów, "Czego uczą się dziewczyny" (2001), "Kadet Kelly" (2002), "Kodeks honoru" (2005) czy "Na ostrzu: Goniąc marzenia" (2008). Wcielała się również regularnie w postacie w takich serialach jak "The Border", "Być jak Erica", "Happy Town" i "Detektyw Murdoch". Ponadto aktorka użyczyła swojego głosu postaciom w serialach animowanych "Ruby Gloom", "Totalna porażka" oraz "Friends and Heroes", a za swoją pracę przy pierwszym z nich otrzymała w 2008 roku nominację do nagrody Gemini Award. Wśród jej ważniejszych występów na wielkim ekranie znajdują się role w filmach "Niebezpieczna metoda" (2011) i "Cosmopolis" (2012) Davida Cronenberga, "Wróg" (2013) Denisa Villeneuve'a oraz "Wzburzenie - Opowieść o dojrzewaniu" (2016) Jamesa Schamusa, a także miniseriale "22.11.63" (2016) oraz "Grace i Grace" (2017), za które otrzymała liczne nominacje i nagrody.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 kwietnia 1987

miejsce urodzenia: Toronto, Kanada

wzrost: 160 cm

Ma starszego brata Jamesa Gadona.
Brała udział w przesłuchaniach do roli Beverly Penn w filmie "Zimowa opowieść", jednak ostatecznie angaż otrzymała Jessica Brown Findlay.
Była brana pod uwagę przy obsadzaniu ról Janet Leigh i Very Miles w filmie "Hitchcock". Angaż otrzymały Scarlett Johansson i Jessica Biel.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ona ma bardzo ciekawą i nietypową urodę. Taką delikatną i jest taka naturalna.Nie jest to kolejna nadąsana blondyneczka o niebieskich oczach.Miło się na nią patrzy, ale łatwo można załapać kompleksy.Jestem kobietą i nie wstydzę się pisać i mówić,że jest po prostu, śliczna.

to istnieje znaczne niebezpieczeństwo, że można się zakochać :)

jedyny powód do obejrzenia filmu Cosmopolis ;))

Miło się ją ogląda!

Najpiękniejsza kobieta na świecie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones