Wanda Sykes 

Wanda Yvette Sykes

7,5
2 369 ocen gry aktorskiej
Wanda Sykes
Wanda Sykes urodziła się 7 marca 1964 roku w Portsmouth (Wirginia, USA). Jej matka, Marion Louise pracowała jako bankier, a ojciec, Harry Ellsworth Sykes, był pułkownikiem amerykańskiej armii. Swoją edukację Wanda rozpoczęła w Arundel High School w Gambrills w stanie Maryland, a następnie uczęszczała na Hampton University, gdzie zdobyła licencję w dziedzinie marketingu. Po ukończeniu studiów przez pięć lat pracowała jako oficer Agencji Bezpieczeństwa Narodowej (NSA). 

Swoja karierę aktorską rozpoczęła w 1997 roku, pojawiając się w produkcji "Best of Chris Rock". Następnie po epizodycznej roli w "Pohamuj entuzjazm", przyszedł czas na coraz bardziej wyraziste role w filmach takich jak: "Gruby i chudszy 2: Rodzina Klumpów", "Spadaj na ziemię", czy "Pootie Tang - pogromca zła".

W 2005 roku otrzymała nominację do nagrody Czarna Szpula (Black Reel), w kategorii najlepsza drugoplanowa aktorka kinowa, za role Ruby w komedii "Sposób na teściową". Rok później pojawiła się w filmie Kevina Smitha, "Clerks - Sprzedawcy 2", a wkrótce potem partnerowała Morganowi FreemanowiSteve'owi Carellowi w komedii "Evan Wszechmogący" w reżyserii Toma Shadyaca

W 2007 podłożyła głos pod Stelle w animacji "Skok przez płot", za tę rolę otrzymała nominację do nagrody Annie, a następnie otrzymała drugą w swojej karierze nominację do Czarnej Szpuli za użyczenie głosu w filmie "Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów 3D".

W 1991 roku wyszła za mąż za producenta Davida Halla, jednakże w 1998 roku się rozwiedli. W listopadzie publicznie oświadczyła, że jest homoseksualistką. W 2006 roku poznała Alex, którą poślubiła w 2008 roku. Razem mają dwójkę dzieci.
Zobacz pełny opis

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 marca 1964

miejsce urodzenia: Portsmouth, Wirginia, USA

wzrost: 157 cm

dwukrotnie zamężna: 1. David Hall (1991 - 1998, rozwód); 2. Alex Niedbalski (od 25.10.2008), bliźniaki: syn Lucas Claude i córka Olivia Lou (ur. 27.04.2009)
Ukończyła studia licencjackie w zakresie marketingu na Hampton University w Hampton (Wirginia, USA).
W lutym 2011 roku wykryto u niej raka piersi. W ramach leczenia, aktorka poddała się podwójnej mastektomii.
W 2022 r. współprowadziła wraz z Amy Schumer i Reginą Hall 94. ceremonię wręczenia Oscarów.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

jej drugi mąź - Alex - to kobieta, wiec 'zamężna' byla tylko raz :))

za jej mimike i texty w filmie"Sposób na teściową"

Rzadko zdarza się, żęby jakiś aktor lub aktorka tak rozbawiła mnie samą mimiką twarzy:) Fantystycznie jej wychodziła, zwłaszcza w scenie, gdy Viola chciał otruć synową:)

Ta pani jest jedym słowem ZA**BISTA!!! Uwielbiam ją, ma świetny głos, w filmach zawsze wali doskonałe teksty. Może nie jest najpiękniejsza, ale to nie o to chodzi. Zawsze gra świetne role! Doskonale odgrywa postaci!!! Nikt jej nie podskoczy, taka niezła agentka!!! :):):)
Pozdrawiam wszystkich fanów tej wspaniełej...

Myślałam, ze to ona grała Królową w Bridgertonach, ale nie :o mega podobna do tamtej aktorki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones