Sarah Wayne Callies 

Sarah Anne Callies

6,5
10 401 ocen gry aktorskiej
Sarah Wayne Callies
Sarah Wayne Callies wychowywała się w Honolulu, na Hawajach i jest córką dwojga uniwersyteckich profesorów. W 1995 roku ukończyła liceum Punahou High School w Honolulu. Następnie w Hanowerze, New Hampshire, ukończyła Dartmouth College ze szczególnym naciskiem na licencjackie studia feministyczne i ze stypendium naukowo-badawczym w zakresie autochtonicznej teologii. Zdobyła także tytuł magistra sztuk pięknych Narodowego Konserwatorium Teatralnego w Denver.

Obecnie występuje w odnoszącym olbrzymi sukces serialu "The Walking Dead", wcielając się w postać Lori Grimes. Aktorka ma też na swoim koncie rolę policjantki Jane Porter w "Tarzanie", a także odgrywa Oliver Platt w "Sędziach z Queens". Callies pojawiła się także w "Prawie i porządku: sekcji specjalnej", "Wzorze" i "Obławie". W 2014 roku Sarah wystąpiła w thrillerze "Into the Storm" w reżyserii Stevena Quale'a.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 czerwca 1977

miejsce urodzenia: La Grange, Illinois, USA

wzrost: 174 cm

mąż Josh Winterhalt (od 21.06.2002), córka Keala Wayne Winterhalt (ur. 14.07.2007)
Reklamowała kosmetyki firmy L'Oréal.
W 1999 roku ukończyła Dartmouth College w Hanover (New Hampshire, USA), a następnie w 2002 roku studia magisterskie w National Theatre Conservatory w Denver (Kolorado, USA).
Była brana pod uwagę do zagrania roli Mairi Chisholm w filmie "Four Saints", jednak ostatecznie angaż otrzymała Melanie Lynskey.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych