Melanie Lynskey 

Melanie Jayne Lynskey

6,8
7 303 oceny gry aktorskiej
Melanie Lynskey
Melanie Lynskey urodziła się w Nowej Zelandii 16 maja 1977 roku. Wychowywała się z trójką młodszych braci i jedną młodszą siostrą. W roku 1993 Melanie dostała propozycję zagrania nastoletniej morderczyni w "Niebiańskie stworzenia" u boku Kate Winslet. Film został dobrze przyjęty przez krytyków i publiczność. Nawet sama Lynskey zdobyła nagrodę New Zealand Film and TV Awards dla najlepszej aktorki. Po tym wielkim sukcesie wróciła do Nowej Zelandii i przez 18 miesięcy studiowała na Uniwersytecie Victoria. Później Melanie dostała list od Marka Tapio Kinesa, który przeczytał o niej w internecie. Zaproponował jej rolę w "Foreign Correspondents", którą przyjęła. Następnie aktorka zagrała w "Ever After" u boku Drew Barrymore. Dalsza kariera Melanie potoczyła się już szybko. Zagrała m.in. w " Dziewczynie z Alabamy" gdzie partnerowała Reese Witherspoon, a także w horrorze "Czerwona Róża". W 2007 Lynskey wyszła za Jimmiego Simpsona.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 maja 1977

miejsce urodzenia: New Plymouth, Nowa Zelandia

wzrost: 170 cm

dwukrotnie zamężna: 1. Jimmi Simpson (14.04.2007 - 22.05.2014, rozwód); 2. Jason Ritter (od 2018), córka (ur. 2018)
Była brana pod uwagę do otrzymania roli Hortense Hulot w filmie "Kuzynka Bette". Ostatecznie angaż otrzymała Kelly Macdonald.
Ma trzech młodszych braci i jedną młodszą siostrę.
Brała udział w przesłuchaniach do roli Abigail Williams w filmie "Czarownice z Salem", którą ostatecznie zagrała Winona Ryder.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych