Scott Wolf I

Scott Richard Wolf

7,1
559 ocen gry aktorskiej
Scott Wolf I
Scott Wolf urodził się 4 czerwca 1968 roku w Bostonie. Jego rodzice, Steven i Susan, rozwiedli się w 1973 roku. Scott ma trójkę rodzeństwa: dwóch braci, Michaela i Gary'ego oraz siostrę Jessicę. Zaczął mysleć o aktorstwie dopiero po namowach przyjaciela swojego ojca, Clinta Brandy. Swoją aktorską edukację rozpoczął w Nowym Jorku w Studiu HB. Kontynuował ją w Playhouse West w Kalifornii, szkole prowadzonej przez Roberta Carnegie oraz Jeffa Goldbluma. Scott Wolf poza aktorstwem ma jeszcze wiele ciekawych zainteresowań i hobby, np: gra na gitarze i perkusji, pisze piosenki i wiersze. Jego ulubieni aktorzy to Al Pacino i Val Kilmer, a ukochany film to "Rain Man".

Scott Wolf rozpoczynał karierę od grania w reklamach. Potem przyszedł czas na epizody w licznych serialach takich jak: "Evening Shade", "Byle do dzwonka" czy "Parker Lewis". W 1994 podpisał kontrakt na grę w serialu "Ich pięcioro", który kręcony był aż przez 6 sezonów, co daje ponad 150 odcinków.

W trakcie gry w tym serialu Scott zagrał w kilku produkcjach telewizyjnych m.in. "Młoda Bonnie i złodziej Clyde" oraz "Znak Smoka". Ma na swoim koncie również przedstawienia teatralne takie jak "American Buffalo", "True West", "Mother Courage" i wreszcie "Dead End" wystawiany na Williamstown Theatre Festival, latem 1997.

Wreszcie przyszedł czas na filmy kinowe. Jako pierwszy był "Sztorm" z 1996 roku. Zagrał w nim u boku Jeffa Bridgesa i Ryana Phillippe'a. W tym samym roku wystąpił również w drugiej części "Czułych słówek". Natomiast w 1999 pojawił się w ""Go", filmie uznanym za młodzieżowe "Pulp Fiction".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 czerwca 1968

miejsce urodzenia: Boston, Massachusetts, USA

wzrost: 170 cm

żona Kelley Limp (od 29.05.2004), 3 dzieci: syn Jackson Kayse (ur. 22.03.2009), syn Miller William (ur. 10.11.2012) i córka Lucy Marie (ur. 24.05.2014)
Studiował finanse na Uniwersytecie Jerzego Waszyngtona.

Był zaręczony z Alyssą Milano.
Jego bratem jest Gary Wolf.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych