Sean Hayes I

Sean Patrick Hayes

7,4
1 084 oceny gry aktorskiej
Sean Hayes I
Aktor dorastał na przedmieściach Chicago. Jego ojciec, Ron - litograf, opuścił go i jego cztery siostry, kiedy chłopiec był bardzo młody. Sean twierdzi, że nie widział taty więcej niż 10 lat. Jego matka, Mary pracuje w banku żywnościowym. Artysta uczęszczał do stanowego uniwersytetu w Illinois, gdzie studiował muzykę i teatr. Podczas studiów wspierał się grając na fortepianie podczas lekcji głosu oraz pracując w społecznym teatrze. Kiedy miał już dość bycia dyrektorem muzycznym lokalnego teatru, postanowił wiosną 1995 roku wyjechać do Los Angeles. Jego pierwszym wielkim przełomem było uczestniczenie w krajowej trasie z Kenny RogersKennym Rogersem ze Świątecznym programem. W 1997 roku zagrał w serii reklam, które zwróciły na niego uwagę i pozwoliły wygrać casting na rolę Jacka w serialu "Will & Grace". Rola ta przyniosła mu wiele nagród w tym nagrodę Emmy w 2001 roku oraz dwie nominacje do Złotego Globu.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 czerwca 1970

miejsce urodzenia: Chicago, Illinois, USA

wzrost: 180 cm

Emmy
Zdobył Emmy, 7 innych nagród oraz 30 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
w związku małżeńskim ze Scottem Icenogle (od 11.2014)
Wystąpił w następujących reklamach:
- 1998 r. - chipsy Doritos 3-D; gazowany napój Pepsi;
- 1999 r. - ubezpieczenia Geico Direct; piwo Bud Lite; usługi 1-800-COLLECT;
- 2011 r. - batony Snickers;
- Residence Inn.
Miał zagrać Michaela Minetti w filmie "Six Dance Lessons in Six Weeks", ale zrezygnował z powodu zobowiązań wobec telewizji. Angaż dostał Cheyenne Jackson.
W roku 2001 uratował życie niejakiemu Courtneyowi Cunninghamowi, gdy został postrzelony w nogę przez złodziei, którzy uprzednio obrabowali go. Hayes zauważył Cunninghama leżącego na ulicy i pomógł poszkodowanemu. Zatamował krwotok, następnie zadzwonił po pogotowie i czekał razem z mężczyzną na przyjazd karetki.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Na zdjęciu głównym jest Todd Grinnell a nie Sean Hayes :P

... ale z czasem go pokochałam. Jako Jack jest niepokonany. A razem z Karen są najfajniejszym duetem serialu "Will i Grace" :D

czysty talent komediowy

Bardzo mi się podobał w tym filmie, niby to rola drugoplanowa, ale według mnie bardzo się odznacza na tle wszystkich aktorów grających na dalszym planie filmu. Gra naturalnie i przekonywująco.

Przezabawny aktor

użytkownik usunięty

Zawsze będę go pamiętał jako prześmiesznego, zakręconego Jacka z "Willa & Grace". Ma talent facet.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones