Sean Patrick Flanery 

7,8
4 718 ocen gry aktorskiej
Sean Patrick Flanery
Wychował się w Houston, w Teksasie. Dzięki dziewczynie, w której był zakochany, zaczął studiować aktorstwo na University of Saint Thomas w Houston. Miłość skończyła się, jednak zamiłowanie do aktorstwa pozostało. Przeprowadził się do Los Angeles. Po 8 miesiącach grania w reklamówkach i produkcjach Mickey Mouse Club, zaczął dostawać poważniejsze propozycje. Popularność przyniósł mu wyprodukowany przez George Lucasa serial "Kroniki młodego Indiany Jonesa", gdzie wcielił się w tytułowego bohatera. Rolę tę powtórzył jeszcze w serii pojedynczych filmów tv, które kręcone były w latach 1994 - 1995. Na dużym ekranie odniósł sukces, dzięki świetnej kreacji w "Zagadce Powdera". Następnie zagrał m.in.: w "Edenie", "Dziewczynie", "Nieodpartym uroku" i "D-Tox".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 11 października 1965

miejsce urodzenia: Lake Charles, Luizjana, USA

wzrost: 180 cm

Ma czarny pas w karate oraz w brazylijskim jiu-jitsu.
Dostał propozycję zagrania roli Dona Westa w "Zagubionych w kosmosie". Ostatecznie rolę dostał Matt LeBlanc.
Wystąpił w krajowych reklamach dla Kelloggs i McDonaldsa oraz w kampanii "Milk Does a Body Good".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Uwielbiałam to jak się wcielał w postać młodego Indiana Jonesa, A wy co myślicie o tej serii z jego udziałem?

Fenomenalny jako tytułowy Powder, byłem w niezłym szoku, jak dowiedziałem się, że to on wcielił się w rolę albinosa. Przykuwa wzrok do ekranu, stworzył naprawdę doskonałą postać. Nie sądziłem, że tak dobrze potrafi grać, wg mnie nigdzie indziej nie był tak świetny.

ale z wiekiem nie bardzo przypomina siebie. za duzo botoksu?

Sean Beana i Edwarda Nortona.

Jestem zawiedziona obecnym wyglądem Seana. Kiedy zobaczyłam fragmenty "The Boondock Saints II: All Saint Day" byłam w szoku. Co się stało z piękną buzią Seana? Wygląda jakby trafił na złego chirurga plastycznego. Po co on wogóle coś zmieniał. Wygladał bosko nawet z tymi zmarszczkami. Ale i tak czekam z niecierpliwościa...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones