Sterling K. Brown 

Sterling Kelby Brown

7,1
4 301 ocen gry aktorskiej
Sterling K. Brown
Sterling K. Brown urodził się w St. Louis, w stanie Missouri w USA, gdzie uczęszczał do prestiżowej St. Louis Country Day School. Zamiłowanie do aktorstwa zawdzięcza Miltonowi Zothowi. Po szkole średniej studiował sztuki dramatyczne na osławionym Uniwersytecie Stanford'a, a w Nowym Jorku ukończył szkołę aktorską. Z początku chciał być tylko ekonomem, ale już na pierwszym roku studiów zrozumiał, że jego prawdziwym powołaniem jest granie. Swoją życiową drogę odkrył dzięki swoim mentorom. Profesor Harry J. Elam był reżyserem pierwszej sztuki tetralnej ("August Wilson's Joe Turner's Come and Gone"), w której Brown wystąpił na deskach Stanfordu, a potem współpracował z nim przy przedstawieniu "Blues for an Alabama Sky". Po zdobyciu gruntownego wykształcenia, Brown zaczął występować na deskach lokalnych teatrów, okazjonalnie grywał w filmach i telewizji. Do tej pory szczególną miłością darzy teatr, choć zdążył zdobyć uznanie widzów rolami w takich produkcjach jak "Zostań" i "Brown sugar" czy serialach "Brygada ratunkowa", "Agentka o stu twarzach" i "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 5 kwietnia 1976

miejsce urodzenia: Saint Louis, Missouri, USA

wzrost: 183 cm

Złoty Glob
Zdobył Złoty Glob, 14 innych nagród oraz 44 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Ryan Michelle Bathe (od 06.2007), 2 synów
Ma dwie siostry i dwóch braci.
W 2019r. wystąpił w teledysku The Lonely Island "Oakland Nights".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ale go dobrali idealnie do roli w American Crime Story. Wygląda niemal identycznie jak ten prokurator wyglądał w 1994 roku.

podobała mi się jego pewność siebie i frywolność w predatorze :)

Jestem przekonana, że oglądając w kinie zwiastun filmu "Mroczne Umysły" widziałam go ;) można dodać to do jego filmografii, bo brakuje tej informacji :)

Grał w Supernaturalu w czterech epizodach łowcę.

z siebie wyrazów i zdań z prędkością karabinu :)