Julianne Nicholson 

7,5
9 016 ocen gry aktorskiej
Julianne Nicholson
Julianne Nicholson urodziła się i wychowała w Medford w stanie Massachusetts. Jest najstarszą z czwórki rodzeństwa. Po ukończeniu liceum wyjechała do Nowego Jorku, gdzie przez 6 miesięcy była modelką. Po roku przerwy kontynuowała karierę w modelingu, tym razem w Paryżu. Zdecydowała się powrócić do Nowego Jorku, gdzie rozpoczęła studia na Hunter College. Imała się różnych prac m.in. była kelnerką. Studia porzuciła po 2 latach na rzecz swojej prawdziwej pasji, jaką jest aktorstwo. W tym kierunku zaczęła się kształcić, marząc o przyszłej karierze filmowej.

Jej pierwszą rolą był występ u boku Michaela Caine'a i Jamesa Spadera w "Gościach z zaświatów". Przełomem w karierze okazała się rola silnej, młodej feministki w "List miłosny (1999)Liście miłosnym", gdzie towarzyszyli jej Tom Selleck i Kate Capshaw. Oprócz występowania w filmach Julianne zajmuje się też graniem w serialach, np. "The Others", gdzie grała studentkę o niezwykłych paranormalnych zdolnościach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 1 lipca 1971

miejsce urodzenia: Medford, Massachusetts, USA

wzrost: 175 cm

mąż Jonathan Cake (od 05.09.2004), 2 dzieci: Ignatius (ur. 2007) i Phoebe Margaret (ur. 30.04.2009)
Ma troje młodszego rodzeństwa.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Po obejrzeniu "Sierpnia w hrabstwie Ausage" doceniam wspaniałe role Streep i Roberts, a jednak jestem pod największym wrażeniem tej skromnej dziewczyny. Brawo!

i wychodzi na to że babeczka w byle gównie nie gra - rewelacyjne "Sierpień w Hrabstwie Osage" "Pakt z diabłem" czy "Ja Tonya" .Tak jakoś cichaczem przemyka przez ekran,a potencjał ma.

Mało znam tą aktorkę, ale teraz jestem świeżo po seansie oskarowego "Sierpnia..." i kiedy ją w tym filmie oglądałem nieodzownie miałem wrażenie, że patrzę na młodszą wersję Shirley MacLane. Moim zdaniem bardzo uderzające podobieństwo, choć zapewne jest to czysty zbieg okoliczności.

w tym z Zakazanym Imperium oraz Master of Sex, ale już na podstawie tych dwóch ról - szczególnie tej ostatniej, stwierdzam, że jest doskonałą i niestety mało docenioną aktorką. A szkoda, bo każda jej rola długo nie pozwala o niej zapomnieć...

dziewczęca uroda i talent w jednopaku, wspaniała!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones