Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 647 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Jaki jest wedłóg was najlepszy film Tima Burtona .

Kacper0030

"Mroczne Cienie", "Edward Nożycoręki", "Miasteczko Halloween", "Duża Ryba".... wszystkie jego filmy są świetne!

Bellaatriks

"Sleepy Hallow" albo "Miasteczko Halloween" . Mi też "Alicja.." się bardzo podobała i nie wiem dlaczego wszyscy tak psioczą na ten film

Bellaatriks

Jeśli masz na myśli to "Miasteczko..." http://www.filmweb.pl/film/Miasteczko+Halloween-1993-7705 to Burton nie jest jego reżyserem a jedynie producentem.

madz20

Ale cały pomysł wyszedł od niego, czyż nie? :)

Bellaatriks

A pomysł na "Do utraty tchu" wyszedł od Truffaut a nie od Godarda,a mimo to ojcem sukcesu jest Godard jako reżyser.
Przy dziele zawsze liczy się przede wszystkim wykonawca - to reżyser dba o ostateczny wygląd dzieła a nie pomysłodawca.

użytkownik usunięty
Kacper0030

Najlepszym filmem Tima Burtona jest według mnie Edward Nożycoręki. Wielki film !

Uwielbiam wszystkie jego filmy, jednak gdybym miała wybrać moje ulubione, to skłaniałabym się ku ,, Gnijącej Pannie Młodej", albo ,, Sweeney Todd".

Kacper0030

Edward Nożycoręki i Gnijąca Panna Młoda.

Kacper0030

Big Fish i Edward Nożycoręki

Kacper0030

Big Fish i Edward Nożycoręki

Kacper0030

"Miasteczko Halloween".

Kacper0030

Nozycoreki lub Alicja w Krainie Czarow

Kacper0030

Uff, trudne pytanie.
Edward Nożycoręki, Sweeney Todd i Gnijąca Panna Młoda

Hektor_

sweeney todd :D

Kacper0030

sok z żuka;D

użytkownik usunięty
print9

Na pewno jeden z najlepszych ale odkąd obejrząłem Dużą Rybę to ją wskazuję jako najlepsze dzieło Tima!

Kacper0030

Zdecydowanie Duża ryba Dla mnie osobiście to arcydzieło

Enwues

Zgadzam się w 100%
"Duża ryba" to najlepszy jego film!

Kacper0030

"Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street "<3 najlepszy, Edward Nożycoręki" bardzo mnie wzruszył no i nowe "Dark Shadows" też nie jest złe ;)

Kacper0030

hmm, wedłÓg mnie to mógłbyś nauczyć się pisać :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kacper0030

hehe, ja tylko zwrocilem ci uwage, zebys nie popelnial bledow dziecko, a ty zamiast przeprosic to jeszcze wyzywasz -.-

pavel13

Może masz rację, że nie powinienem cię wyzywać, ale lepiej będzie jeśli będziesz komentował na temat, a nie poprawiał czyjeś błędy ortograficzne.

Kacper0030

hehe, lepiej bedzie, jezeli nie bedziesz ich robil :)

pavel13

OK. postaram się już więcej nie robić błędów :D

Kacper0030

ok :)

Kacper0030

sweeney todd, alicja w krainie czarów, gnijąca panna młoda, miasteczko halloween i oczywiście mój faworyt - jeździec bez głowy :))

Kacper0030

Edward, Miasteczko i Panna Młoda.

Dopisałbym jeszcze Fabrykę, ale aż tak bardzo mi do estetyki nie przypadła, choć jeśli chodzi o tempo i ogólnie strukturę, to wydała mi się bardzo dobra. Dokładnym jej przeciwieństwem imo jest Jeździec, który też się na moją listę nie dostał :] Niestety, od Sweeny'ego (jezu, toż to musical Tim, zatrudnij ludzi, co śpiewać potrafią!) niczym nie zaskoczył :(

Kacper0030

WedłUg mnie Edward i Sweeney ;)

Kacper0030

Ed Wood

Kacper0030

Jednego wybrać nie potrafię, jeżeli już to mogę podać swoje Top 3 ;)
1. Gnijąca Panna Młoda
2. Duża Ryba
3. Edward Nożycoręki

Kacper0030

'Edward Nożycoręki' - zdecydowanie, bezdyskusyjnie, amen

Kacper0030

"Sweeney Todd:Demoniczny golibroda z Fleet Street", "Gnijąca Panna Młoda", "Edward Nożycoręki"

Kacper0030

Dla mnie Edward Nożycoręki a zaraz potem Duza Ryba :)

Kacper0030

Edward Nożycoręki za wrażliwość.
Sweeney Todd za demoniczność i mrok
Big Fish za wyobraźnię
Gnijąca Panna Młoda za Viktora, pomysł i animację

Jeszcze z głównych filmów jego został mi do obejrzenia Jeździec bez głowy, Batman i Sok z żuka. ;)

Kacper0030

Sleepy Hollow zdecydowanie najlepszy.

Kacper0030

Powrót Batmana i Sweeney todd

Kacper0030

Uwielbiam jego filmy!
Moja pierwsza trójka:
1. Gnijąca panna młoda
2. Duża ryba
3. Edward Nożycoręki.

Kacper0030

1. Sweeney Todd
2. Edward N
3. Jeździec bez głowy

sagona

Ed Wood

Kacper0030

1. Jeździec bez głowy
2. Sweeny Tood
3. mroczne cienie.

użytkownik usunięty
reylina

Edward Nożycoręki i przegenialna Duża ryba.

Kacper0030

Edward Nożycoręki.

Kacper0030

Sweeney Todd zdecydowanie

Kacper0030

Powrót Batmana

Kacper0030

Sok z żuka, Edward Nożycoręki i Duża ryba

użytkownik usunięty
Kacper0030

Każdy jego film jest rewelacyjny, ale jak na razie mnie najbardziej ujął ,,Jeździec Bez Głowy"- myślę jednak, że po obejrzeniu Sweeney'a Tooda to właśnie przejdzie na mój numer 1.

Kacper0030

Zdecydowanie "Batman". W dalszej kolejności "Jeździec bez głowy" i "Edward Nożycoręki".

Kacper0030

Wszystkie filmy Burtona są genialne:) Edward Nożycoręki, Sweeney Todd, Gnijąca Panna Młoda. Wszystkie filmy przy których pracował z Deppem są genialne :)

Kacper0030

Najlepszy to krótkometrażówka Frankenweenie z '84 roku bodajże i oczywiście Edward, który poruszył moje serce.
Najgorszym filmem Burtona jest Dark Shadows.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones