Tim BurtonI

Timothy Walter Burton

8,3
21 647 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Tim Burton

Poszukuję materiałów źródłowych na temat wizji śmierci w filmach Burtona. Jeśli ktoś cokolwiek ma / wie o proszę o odpowiedź :) Z góry dziękuję

zolwicek

Może zobaczysz jego filmy i sam to wywnioskujesz? To nie jest jakieś trudne kino, wszystko ładnie uda Ci się opisać.

Achelon

Po pierwsze nie sam tylko sama. Jestem kobietą. Po drugie oglądałam jego filmy wielokrotnie, a materiały żródłowe potzrebuję do bibliografii, która musi być dość obszerna. z racji tego, iż jest to praca licencjacka. Nie mogę tylko swoich poglądów wyrazić, ponieważ pracy mi nie uznają, muszę opierać się na źródłach.

zolwicek

Rozumiem, w taki razie nie mogę pomóc, ale jak czegoś się dowiem to napiszę :(

użytkownik usunięty
Achelon

Bez przesady, niektóre filmy są dość trudne w intepretacji, dla przykładu Powrót Batmana.

zolwicek

A czy ktoś ma pomysł z jakich religii/kultur czerpie Burton w swoich filmach?

zolwicek

Myślę, że można zaznaczyć, że w Jego filmach są przykłady "nie zaznania spokoju po śmierci póki coś tam..." tak jak w "Gnijącej Pannie Młodej" czy "Soku z żuka".

zolwicek

tez pisalam prace o smierci i symbolach z nia zwiazanych tyle ze magisterska- siegnij sobie po Eliade- wsztystkie religie ci sie przed oczami otworza- masz u niego taka ksiaze, ktora zowie sie "sacrum profanum' tam masz symbol axis mundi- ktore w przypadku Burtona to drzewo zycia po prostu- w jego filmach az roi sie od tego- Sleepy Hallow, Gnijaca, Miasteczko Halloween itd. Za pare chwil opisze jeszcze kilka rzeczy

zolwicek

Zolwicek mogła byś podać maila bo nie mogę nie wiem dla czego wysłać Ci wiadomości poprzez filmweb. Pozdrawiam!

zolwicek

odświeżam i też pytam o materiały również potrzebne mi do bibliografii. zolwicek, udało Ci się coś znaleźć? a jeśli tak to czy uchylisz rąbka tajemnicy?

malarzpostapokaliptyczny

Odświeżam, czy ktoś znalazł coś o śmierci u Burtona w j. polskim ? Również bibliografia..

natalia_44

Poszukuję ebooków o Burtonie. Także bibliografia, będę wdzięczna za wysłanie na email: eff93@op.pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones