postać

Draco Malfoy

Draco Malfoy - czarodziej czystej krwi, wywodzący się z prastarego rodu, jedyny syn Lucjusza i Narcyzy (z domu Black) Malfoyów. Jego rodzice popierali Lorda Voldemorta, a sam Draco ostatecznie został Śmierciożerą. Jeden z głównych antagonistów serii o Harry PotterHarry PotterHarrym Potterze. Na ekranie odgrywa go Tom Felton.

Konflikt między Draco a Harrym (i jego przyjaciółmi) jest jednym z najważniejszych motywów książek J.K. Rowling.. Draco trafił do Slytherinu, kontynuując tym samym rodzinną tradycję. Jego ojciec piastował wysokie stanowisko w Ministerstwie Magii; żyli w luksusie i wychowywali syna w poczuciu żalu, że Lord Voldemort został spacyfikowany i nie mógł dokończyć swojego dzieła. Stąd zapewne bardzo negatywny stosunek chłopaka do Hermiony, którą wyzywał od szlam, pogardzając jej mugolskim pochodzeniem. Malfoy lubił dręczyć innych, bo czuł się bezkarny. Zarazem cały czas próbował przyłapać Pottera na gorącym uczynku, gdy łamie regulamin.

Kiedy odbywał się Turniej Trójmagiczny, Malfoy był informatorem Rity Skeeter, pozwalającym jej napisać szkalujący artykuł o Potterze. Na piątym roku został prefektem Slytherinu. Kiedy część uczniów stworzyła Gwardię Dumbldore'a, by wzajemnie uczyć się obrony przed czarną magią, Draco należał do Brygady Inkwizycyjnej, wspierającej nowe rządy Dolores Umbridge w Hogwarcie. Winił Harry'ego za to, że jego ojciec został uwięziony w Azkabanie po Bitwie w Departamencie Tajemnic (piąta część), kiedy ujawnił się jako Śmierciożerca.

Wkrótce pojechał do Hogwartu z misją zabicia Dumbledore'a, co zlecił mu sam Voldemort – miał w ten sposób zastąpić swojego ojca. Nad każdym jego krokiem czuwał również Severus Snape, który kilka miesięcy wcześniej złożył Narcyzie Malfoy Wieczystą Przysięgę, że ochroni jej syna. Kiedy doszło do ostatecznego starcia, Draco nie był w stanie zabić Dumbledore'a; jedynie go rozbroił, a zaklęciem Avada Kedavra rzucił Snape. Rodzina Malfoyów została odsunięta od najbliższego kręgu Czarnego Pana.

Podczas Bitwy o Hogwart zamierzał schwytać Pottera i przyprowadzić go Voldemortowi, by odkupić rodzinę w jego oczach. Jednak w czasie pojedynku została wzniecona szatańska pożoga, która niszczył cały plan. Mimo że Malfoy'owie uniknęli Azkabanu, Draco dosyć znacząco zmienił swoje poglądy. Po wojnie ożenił się z rówieśniczką ze szkoły, Astorią Greengrass (również czystej krwi) i wychował syna.

Więcej Mniej
świat Harry Potter twórca J.K. Rowling data powstania 26 czerwca 1997 pochodzenie Wielka Brytania
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
Zwiastun nr 2 (polski)
Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II
Zwiastun nr 2 (polski)
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I
Zwiastun nr 1 (polski)
TOP
TOP Najgorsi filmowi nauczyciele
Draco Malfoy jest zastrzeżonym znakiem towarowym i Harry Potter jest zastrzeżonym znakiem towarowym, wszelkie materiały pochodzą z materiałów promocyjnych filmów seriali i gier.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones