Camara Yaya DaCosta Johnson

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/603367/6","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":1491,"rate":6.894701542588867,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/603367/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":35,"rate":8.057142857142857,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,9
1 491 ocen gry aktorskiej
Yaya DaCosta
Yaya DaCosta, amerykańska aktorka i modelka, urodziła się 15 listopada 1982 roku w Nowym Jorku (USA), jako Camara DaCosta Johnson. Aktorka wychowywała się na Harlemie. Prócz angielskiego potrafi porozumieć się na poziomie komunikatywnym w takich językach jak: portugalski, francuski, hiszpański oraz japoński. Wieloetniczne korzenie rodziny DaCosty wywodzą się z Brazylii, Afryki Zachodniej i Irlandii, jak także z plemienia rdzennych Amerykanów zwanych Czirokezami. Jej matka jest nauczycielką Montessori (metoda wychowawcza), natomiast ojciec jest profesorem socjologii.

Studiowała Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Browna w Providence (Rhode Island, USA). Natomiast tańca uczyła się w The Harlem School of The Arts oraz The Alvin Ailey American Dance Center.

W 2004 roku zajęła drugie miejsce w amerykańskim reality show "America's Next Top Model". Telewizyjny program był początkiem jej kariery w modelingu. DaCosta wystąpiła m.in. w reklamach: Garnier Fructis, Lincoln Townhouse, Oil of Olay, Radioshack, Seda, Sephora czy też Dr. Scholl's.

DaCosta rozpoczęła karierę aktorską w 2005 roku gościnną rolą w odcinku "Prom Night" - serialu telewizyjnego "Eve". Potem zagrała uczennicę LaRhett, w filmie "Wytańczyć marzenia". W następnych latach aktorka otrzymała dwie znaczące role drugoplanowe: China Doll w muzycznym filmie "Honeydripper" i Moniki Washington w dramacie "W imieniu armii". W 2008 roku zaangażowano ją do serialu obyczajowego "All My Children", jednak porzuciła rolę Cassandry Foster na rzecz udziału w teatralnym show "The First Breeze of Summer" na Brodway'u.

W 2009 roku zagrała postać Nico Slater, córki Wilhelminy Slater (Vanessa Williams) w 4 sezonie serialu "Brzydula Betty" wyprodukowanego przez stację telewizyjną ABC. W następnym roku DaCosta otrzymała drugoplanową rolę w filmie "Wszystko w porządku", w którym zagrali: Annette Bening, Julianne Moore, Mark Ruffalo, Mia Wasikowska i Josh Hutcherson. Film miał swoją premierę na Sundance Film Festival 2010, gdzie prawa do dystrybucji tego obrazu zostały od razu zakupione. Tego samego roku wystąpiła w roli zmysłowej kusicielki w futurystycznym filmie "Tron: Dziedzictwo".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 listopada 1982

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

mąż Joshua Bee Alafia (od 23.06.2012), syn Sankara (ur. 2013)
Studiowała Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Browna w Providence (Rhode Island, USA).
Uczyła sie tańczyć w The Harlem School of The Arts oraz The Alvin Ailey American Dance Center.
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2005 r. - "Gold Digger" - Kanye West;
- 2006 r. - "Pullin' Me Back" - Chingy;
- 2007 r. - "Beautiful Girls" - Sean Kingston, ''Roc Boys (And the Winner Is)'' - Jay-Z.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych