Stuart Townsend I

7,4
1 733 oceny gry aktorskiej
Stuart Townsend I
Stuart Townsend przyszedł na świat 15 grudnia 1972 roku w Howth (Irlandia). Jego rodzice to Peter (zawodowy gracz w golfa) i Lorna Townsendowie (modelka). Studiował aktorstwo w Gaiety School of Acting w Dublinie. Na scenie zadebiutował w szkolnym przedstawieniu "Tear Up the Black Sail" na deskach Project Theater. Po udziale w sztukach "Borstal Boy" i "True Lines" w Bickerstaffe Theatre Company został uznany jako wschodząca gwiazda. Na dużym ekranie zadebiutował w obrazie Gilliesa MacKinnona "Trojan Eddie". Później zagrał w romantycznej komedii "Polowanie na grube ryby", niezależnej produkcji Carine Adler "Naga dusza", "Mordercy z Belfastu" i "Facecie do towarzystwa" u boku Daniela Auteuila.

Podczas festiwalu filmowego Sundance w 2000 roku można go było zobaczyć w "Wonderland" Michaela Winterbottoma i "Szymonie Magu" Marca Evansa. Dużą popularność przyniosła mu komedia "Wszystko o Adamie". W 2002 wcielił się w wampira Lestata de Lioncourt w opartej na powieści Anne Rice "Królowej potępionych" oraz zagrał w dreszczowcu "24 godziny" u boku swej ówczesnej narzeczonej, Charlize Theron. Scenariusz do filmu "Bitwa w Seattle" przyniósł Townsendowi nominację do nagrody IFTA. 

W kolejnych latach aktor pojawiał się głównie w produkcjach klasy B (m.in. "Piekło w raju", "Apache Junction") i serialach (m.in. "Betrayal", "Salem"). Prywatnie był związany z Parker Posey (w latach 1997-1998) i Charlize Theron (w latach 2001-2010). W 2013 roku jego partnerką została Agatha Araya, z którą ma dwoje dzieci.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 grudnia 1972

miejsce urodzenia: Howth, Irlandia

wzrost: 180 cm

Nowość
Początkowo miał zagrać Aragorna w filmie "Władca Pierścieni", ale po 4 dniach zdjęciowych został zastąpiony przez Viggo Mortensena. Reżyser Peter Jackson stwierdził, że aktor jest za młody do tej roli.
Ma młodszego o 13 lat brata Dylana i o 15 lat młodszą siostrę Chloe. Poza tym ma dwoje rodzeństwa przyrodniego: brata Hugo i siostrę Ellę
Odrzucił główną rolę w filmie "Gangster numer jeden".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

I bardzo dobrze...

... ze wzgledu na jego głos! Chyba nikt jeszcze nie zrobił na mnie takiego wrazenia wypowiadając jakiekolwiek banalne zdanie ;-) Nigdy nie zwracałam wczesniej na to uwagi, ale głosu Stuarta mozna słuchac i słuchac, chocby dla samego słuchania ;-)

stuart super zagral w filmie KRÓLOWA POTĘPIONYCH dlatego daje mu wszystkie
gwiazdki

warto byłoby dodać do filmografii, że dołączył do obsady serialu Salem. Gra doktora Samuela Wainwrighta.

Ja jakoś nie widzę podobieństwa. Ale to może przez to, że panią K.K. nie za bardzo lubię- za to Stu... mmm chyba się rozmarzyłam.