PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=784295}

American Horror Story: Kult

American Horror Story: Cult
7,0 14 378
ocen
7,0 10 1 14378
5,0 3
oceny krytyków
American Horror Story: Kult
powrót do forum serialu American Horror Story: Kult

czy będzie to ponownie strata cennego czasu?
Sezon pierwszy jest naprawdę rewelacyjny, jeśli nie najlepszy. Drugi pomimo chaosu w fabule również trzyma poziom. Sezon trzeci (zdecydowanie najgorszy) zajeżdża typowym tandetnym kiczem dla nastolatek - czarownice, zero fabuły, do bólu przewidywalny. Czwórka i piątka to pokaz komercyjnej dewiacji gdzie odniosłem wrażenie, iż twórcom chodziło o zaprezentowanie jak największego dziwactwa, ohydztwa i perwersji na ekranie (cóż, chyba jest teraz taka moda na przyciągnięcie widza do siebie). Sezon szósty na szczęście powrócił nieco korzeniami do jedynki, ale to na tyle, ponieważ o tym samym poziomie nie ma absolutnie mowy...

Takie są moje odczucia. Dlatego pytam, czy warto zaczynać tylko z uwagi na sentyment do dwóch pierwszych sezonów? Czy siódemka przerwie to nieszczęsne pasmo rozczarowań i czy jej poziom zbliży się choć trochę do legendarnych dwóch pierwszych części?

BRYLANT_2

Właśnie obejrzałam najnowszy odcinek. Sezon mogę z czystym sumieniem polecić, z pewnością nie dorównuje dwóm pierwszym, ale według mnie jest lepszy niż sezony 3-6. W porównaniu z poprzednimi sezonami do tej pory nie było żadnych zjawisk paranormalnych, chodzi bardziej o ludzkie fobie i ogólny chaos po wyborach prezydenckich w USA. Pomimo tego, że serial może wydawać się anti-Trumpowski, moim zdaniem jednak tak nie jest (nie chcę zdradzać, żeby nie zaspoilerować), wybory wg. mnie nie są głównym tematem serialu, raczej tłem do wydarzeń rozgrywających się w mniejszej społeczności. Ogólnie ciężko ocenić, bo dopiero wyszedł czwarty odcinek i dopiero w nim zaczynamy się dowiadywać o co w tym w ogóle chodzi.
Kurczę, trudno w ogóle rozmawiać o tym sezonie, bo tak to jest, że jak jest politycznie, to zaraz będzie gównoburza :) Zależy co lubisz, widziałam fanów, którzy naprawdę się wkurzali, że serial jest pro-Clinton (chociaż ja akurat uważam, że w serialu nie ma stron i psychopaci są wszędzie). Jeśli potrafisz spojrzeć na to nie przez pryzmat polityki, a raczej na to jak łatwo ludzi zmanipulować, wprowadzić chaos w lokalną społeczność, masową histerię i jak tworzy się kult - bo zakładam, że o to chodzi, to na pewno Ci się spodoba.
Aha, Sarah Paulon dużo jęczy, płacze i krzyczy jak zwykle i chociaż bardzo ją lubię, może się to znudzić po jakimś czasie, także ostrzegam.
Przepraszam jeśli niewiele pomogłam, naprawdę nie wiem jeszcze jak się do tego odnieść :P W każdym razie polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones