Awatar: Ostatni władca wiatru
powrót do forum 1 sezonu

WIELKI + za dodanie smaczku z 41 brygadą, którą "uratował" Zuko sprzeciwiając się ojcu.
Nie rozumiem po co z Sokki zrobiono większego gamonia dodając mu bycie nieutalentowanym. Ojciec zawiedziony synem, nie potrafiący powiedzieć mu wprost, że nie nadaje się na wojownika. Rozumiem, że to adaptacja, że Sokka ani zabawny, ani charakterystyczny. Katara meh....
Generalnie mam wrażenie, że kiedy w kreskówce bohaterowie byli w teatrze, to te postacie przedstawione karykaturalnie zostały umieszczone teraz w wersji serialowej.
Odejmuję, za wpieprzenie 5 wątków w jeden, nowy widz, który nie zna fabuły z kreskówki będzie miał spory problem, żeby zrozumieć o co chodzi. Olanie tematu Ducha Lasu jako pandy, czemu to Koh wypuścił ludzi? Nie podoba mi się to. Idę oglądać kreskówkę, żeby załatać dziurę, którą to "dzieło" mi wyryło. Może i się czepiam, ale twórcy oryginalni Bryan i Michael sami odeszli od tej produkcji mówiąc, że to nie to czego się spodziewali. Tak niestety jest z większością netflixowych produkcji.

ocenił(a) serial na 6
Lakierka88

Nie znam kreskówki ale nie ma najmniejszego problemu żeby zrozumieć o co chodzi, to jest proste jak drut. Ci, którzy nie znają oryginału nie będą po prostu wiedzieć co zmieniono/pominięto.

Lakierka88

Brak reprezentacji LGBT i murzynów to porażka.

Pawkacz

Para zakochanych w tunelu była lezbijkami. Osobiście przed obejrzeniem, stawiałem na księżniczkę Yuki i Katare XD

Lakierka88

Naprawde zrobili to Socce? :( Spodziewałam się, że będzie źle, ale żeby aż tak zniszczyć bohaterów... No cóż netflixa zamierzam odświeżyć w maju i wtedy obejrze to dzieło.

ocenił(a) serial na 5
Ollla22

Niestety tak. Chyba scenarzyści nie mogli ścierpiec, że można być jednocześnie dobrym strategiem, inżynierem jak i sprawnym wojownikiem.

kingoff

Przypominam, że w wersji oryginalnej Sokka też był zawiedziony, że nie jest dobrym wojownikiem i chyba dopiero w sezonie 2 lub 3 znalazł mistrza do nauki walki mieczem. Nawet popadł z tego powodu w depresję, że jego przyjaciele są magami, a on nic nie potrafi. Wiec chyba ktoś czepia się żeby się czepiać.

Marta_657

Ale on się nie czepia tego, że Sokka nie wierzył w siebie, tylko że w serialu aktorskim dodali wątek, że to jego ojciec miał go za kiepskiego wojownika - co było mocno krzywdzące. Ojciec Sokki w oryginale raczej dawał do zrozumienia, że jest bardzo dumny ze swoich dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones