PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=310747}
6,7 1 044
oceny
6,7 10 1 1044
Blade: The Series
powrót do forum serialu Blade: The Series

W filmie Blade był centralną postacią. No i nic w tym dziwnego, w końcu to
bohater tytułowy! Niestety po obejrzeniu serialu muszę stwierdzić, że
lepiej by było... bez niego. Wątek z wampirami był udany i na tym mogliby
poprzestać. Retrospekcje związane z dzieciństwem Blade'a są przesiąknięte
kiczem a sylwetka psychologiczna tego bohatera jest równie złożona co
konstrukcja zapałki. Poza tym aktor nie spisał się za bardzo - wiecznie ta
sama mina, jakiś dziwny (szepcząco-chrypiący?) głos... no i co ciekawe, non
stop dostaje w mordę (ergo nie jest już tym super-hiper-imba łowcą wampirów
którego pamiętam z filmu - walczy mu się naprawdę ciężko). Reasumując -
polecam serial dla osób lubiących tematykę wampirów, ale odradzam fanom
Blade'a.

użytkownik usunięty
Rhaane

Może dlatego dostawał po Ryjoku bo jeszcze nie był tak dobrze wyszkolony wiec to jest tak jakby początek jego kariery :) mnie się serial podobał ale reowlucji nie było Sticki jako Blade nie raz za bardzo grał groźnego Wesley Snips podniósł poprzeczkę zbyt wysoko... Odradzać nie będę ale polecać też nie to taki luźny 13 odcinkowy serial dla rozrywki...

Akcja dzieje się, gdy Blade jest już wyszkolony - jak twierdzi w jednym z pierwszych odcinków - zmienia taktykę z "wpadam i robię rozpierduchę" na "umieszczam szpiega i czekam cierpliwie", gdyż lata doświadczenia nauczyły go że strategia nr 1 nic nie daje. Na filmach stosował on jedynie strategię nr 1. Stąd wnioskuję, że akcja serialu dzieje się później.

użytkownik usunięty
Rhaane

Macie rację, przepraszam za pomyłkę. W filmie są tylko powroty do dzieciństwa, z których możemy dowiedzieć się więcej jak się to zaczęło wszystko ]
:)

ocenił(a) serial na 8
Rhaane

Serial dzieje się na 100% po 3 części, co nawet jest wspomniane w 1 odcinku.

Fabularnie rzeczywiście jest nie źle, ale niestety Sticky Fingaz jako Blade nie daje rady.

talibo

Niestety muszę się nie zgodzić. Nigdzie w odcinku pierwszym nie jest to powiedziane. Ale jak na razie obejrzałem tylko ten jeden :P

A co do aktora grającego Blade'a to niestety zawiódł mnie na całej linii. W.Snipes podniósł wysoko poprzeczkę. Mina sztywniaka i twardziela jakim jest postać Blade'a wychodziła mu naturalnie i mu pasowała. Natomiast ten nowy, mam wrażenie że strasznie mocno się "spina" aby wydobyć u siebie taką minę. Można by zaryzykować stwierdzenie że sztywno udaje sztywniaka :P

ocenił(a) serial na 8
odwieczny

Ok nie jest to powiedziane bezpośrednio, ale jeśli dobrze pamiętam (bo oglądałem jakiś czas temu) to doktorek na końcu odcinka (ten co palce sobie odgryzł jak był na wampirycznym głodzie) wspomina o Whistlerze w czasie przeszłym, a jak wiadomo Whistler definitywnie zginał w części 3. Zresztą zostało to potwierdzone przez twórców że serial jest kontynuacją trylogii filmowej

ocenił(a) serial na 6
Rhaane

Muszę się zgodzić. Kibicowałam Marcusowi, który, według mnie był o wiele ciekawszą postacią. Blade mało mnie interesował.

Rhaane

Jeśli akcja dzieje się po wydarzeniach z trzeciego filmu to brak formy u Blade'a można też wnioskować że po poddaniu się na działaniu tego wirusa antywampirzego być może jego część wampirza ucierpiała trochę i przez to jego siła, reakcje są trochę inne i powolniejsze, słabsze...

ocenił(a) serial na 7
odwieczny

Niby fajny ale z każdym kolejnym odcinkiem coraz bardziej odstaje od filmów i staje się gniotem, nie dziwi mnie ze nie zrobili kolejnego sezonu

ocenił(a) serial na 8
Anonim9

W opisie serialu jak byk jest napisane, że serial dzieje się przed filmami. Przypominam, że w w 3 części giną WSZYSTKIE wampiry, więc ich nie ma, to jak może się dziać po filmach? :) Pozdrowienia :)
mnie się podobał, mogliby dać kolejny sezon, fajna fabuła, a Blade kiepski :P

Anielicaaa

W założeniu części trzeciej wirus miał zniszczyć wszystkie wampiry a ten serial miał pokazać że jednak wirus był do bani i nie zabił wszystkich. W filmie mamy pokazane tylko wampiry ginące w bliskiej odległości od miejsca wypuszczenia wirusa więc jest to nieprzekonujący argument że wszystkie wampiry zginęły (bo tego nie widzimy) .

Niestety nigdzie oficjalnie nie zostało potwierdzone przez producentów czy akcja serialu dzieje się przed czy po wydarzeniach z filmowej trylogii, dlatego na różnych forach, zagranicznych filmwebach, wikipediach można przeczytać i taką i taką wersję... A opis serialu na naszym filmwebie jest niestety niepoprawny :P

ocenił(a) serial na 8
odwieczny

A mnie się wydaje, że na końcu filmu mówią tekst, że Blade się ukrywa i czeka na lepsze czasy, na jakieś inne, nowe połowy. Poza tym coś tam kojarzę, że ta ruda mówiła, że zginą wszystkie wampiry ;) może się mylę kto wie :P aczkolwiek pasuje mi to raczej przed filmami niż po :)

odwieczny

Ja uważam że serial był naprawdę dobry fajny pomysł na fabułę a Blade był zabawny ;> słaby nie był jak napisał wcześniej anielicaaa to jest przed tamtymi bladami więc mógł dostać kilka razy po mordziadze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones