Czarne lustro (2011)
Czarne lustro: Sezon 6 Czarne lustro Sezon 6, Odcinek 2
Odcinek Czarne lustro (2011)

Loch Henry

55m
6,7 4 211
ocen
6,7 10 1 4211
Czarne lustro
powrót do forum s6e2

Na gali pod koniec odcinka pojawia się kolejne nawiązanie do odcinka "San Junipero" (wcześniej były takie w odcinku "Black Museum").

O tyle to ciekawe, że przecież "San Junipero" to jeden z niewielu odcinków z pozytywnym przekazem, a tymczasem dowiadujemy się, że ośrodku dochodziło do eutanazji.
Bardzo to blackmirrorowe :-)

Zastanawiam się, czy wspomniany film o pedofilach też nie jest jakimś nawiązaniem, ale nie wydaje mi się.

jsx

O eutanazji to dowiadujemy się w oryginalnym odcinku. W sumie cały odcinek był o "eutanazji w przyszłości". Mam na myśli San Junipero.
Mnie zastanawia, że nawiązania do tego odcinka występują chyba najczęściej. Czy to jakiś dodatkowy przekaz? Czy po prostu piją do jednego z lepszych odcinków?

ocenił(a) serial na 9
pumba_14

Ech, zupełnie zapomniałem, że tam faktycznie eutanazja była.

A co do nawiązań do San Junipero - gdzieś jeszcze się pojawiały poza tymi dwoma odcinkami?

jsx

Z tą szjaką pedofili to nawiązanie do odcinka "Zamknij się i tańcz" z 3 sezonu i mrugnięcie oczkiem do polskich widzów o Ecpu polska

ocenił(a) serial na 9
przedlacki_adam

Co do pierwszego - przeszło mi przez myśl, ale nie pasuje, bo tam nie było żadnej szajki. Co do drugiego - nie skomentuję :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones