PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=791150}

Czarny punkt

Zone Blanche
6,8 7 075
ocen
6,8 10 1 7075
Czarny punkt
powrót do forum serialu Czarny punkt

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale pani doktor w serialu to istny człowiek renesansu. Trudni się chyba każdym medycznym fachem.

ocenił(a) serial na 6
mayteen

Dokładnie! Obsada miasteczka według twórców miała być chyba jak najbardziej kameralna, ale z tą postacią to nieco przesadzili :D

mayteen

Kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi XD

ocenił(a) serial na 8
mayteen

Oprócz wszystkich tych umiejętności jest też jedyną lekarką w szpitalu w innym, jak podejrzewam, większym mieście :D
I do tego wygląda jakby ją prosto z Grey's Anatomy wkleili :D

gupismurf

Dobre spostrzeżenie! Gdzie ten szpital i o co chodzi, że tylko ona leczy.

ocenił(a) serial na 8
mayteen

Tak, też to zauważyłam. Mówilam do męża, że to wygląda, jakby na całe miasteczko była tylko jedna lekarka

ocenił(a) serial na 9
aaa_psik

Tbh to aż tak nie dziwi. Na Netflixie jest taki dokument o pandemiach (akurat tu bardziej grypie) i już w 1/2 odcinku jest pokazane miasteczko w Stanach, w którym jest taki ogromny szpital i tam naprawdę jest tylko jedna pani doktor. Boję się myśleć jak tam sprawa wygląda teraz...
W Zone Blanche przynajmniej widać jakichś ludzi w kitlach w tym szpitalu w niektórych odcinkach :P ale niemniej pani doktor jeszcze przeprowadza sekcje, robi analizy, zna się też informacje o tych roślinkach, kryminologicznie o ranach itp...

mayteen

A mnie to nie dziwi... Stety, niestety takie miejsca są na świecie i nic dziwnego, że gdy jest jeden lekarz, to do wszystkiego się go woła (każdy lekarz nim wybierze specjalizacje pierw robi studia ogólne i teoretycznie zna się na mydle i powidle)... I przesadą jest, że robi wszystko. Głownie pomaga policji i wysyła próbki do laboratorium, a potem tłumaczy wyniki. Że zna się na niekonwencjonalnych przypadkach? Przypomniał mi się jeden odcinek "Hart of Dixie", gdzie lekarka z dużego miasta diagnozuje chorobę i chce przeprowadzić zabieg chirurgiczny, ale powstrzymuje ją stary lekarz z małego miasteczka i podaje jej odtrutkę na jad węża... jest to często wiedza lokalna. Zna się na tym, bo zetknęła się z różnymi roślinami już wcześniej. Zaskakująca może być jedynie jej dokładność, bo to że robi wszystko to nie dziwi. W niektórych małych miasteczkach porody nawet weterynarze odbierają, ale to że jest nieomylna, bo lokalni lekarze muszą wystawić diagnozę, nawet gdy pewni nie są...

ocenił(a) serial na 8
mayteen

Doktor Quinn nie oglądaliście?

Depciu

Tylko delikatny rozdźwięk, jakieś 200 lat :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones