5 odcinków
6,8 3 802
oceny
6,8 10 3802
1 246
chce zobaczyć
5,8 5
ocen krytyków
{"rate":5.8,"count":5}
{"type":"film","id":848813,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Halston-2021-848813/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Halston
 • nieSEZONOWI_youtube ocenił(a) ten serial na: 8

  Pomimo, że stoję po drugiej stronie barykady i nie pociągają mnie fimy/ seriale z nutką homo, to muszę przyznać, że serial jest świetny. Nigdy nie słyszałem o Halstonie (bardzo sugestywna rola Ewana McGregora), jego życiu i spuściznie modowej jaką pozostawił po sobie ten człowiek. Nie wiem czy nie lepiej wypadła w tej produkcji netflixa, grająca Lize Minelli- Krysta Rodriguez! Oprócz wątków homoseksualnych (główny bohater był gejem), znajdziemy cały przekrój nowojorskiej bohemy, łacznie z działalnością osławionego studia 54 i tonami białego proszku... Mnie bardziej ciekawiło w jaki sposób zaliczył ten spektakularny upadek, bo z serialu i jeszcze paru informacji własnych, wynika, że facet przy pomocy inwestorów zbudował swego czasu prawdziwe imperium, które rzuciło wyzwanie ówczenym wielkim świata mody, czyli YSL czy Givenchy. Gdyby nie AIDS (mięsak Kaposiego), myśle, że współcześnie mogłoby być o nim głośno, ze względu na jego charakterystyczny, chamowato- wywyższający się sposób bycia.
  Dla wrażliwych na tematy gejowskie jak również dzieciom- nie polecam

 • marcin_lendzion ocenił(a) ten serial na: 7

  nieSEZONOWI_youtube bardzo płytki sposób myślenia dzielić filmy/seriale tylko ze względu na to czy jest w nim "nutka homo"

 • nieSEZONOWI_youtube ocenił(a) ten serial na: 8

  marcin_lendzion O co ci chodzi przyjacielu? Zabolało cię coś??? Bardzo płytko to jest wyrywać coś z kontektstu i na tej podstawie tworzyć własny obraz, alternatywnej rzeczywistości... Jeżeli ktoś się chce przypieprzyć to zawsze znajdzie powód...

 • marcin_lendzion bardzo płytki sposób myślenia dodawanie na siłę do wszystkiego "nutki homo", do zerzygania

 • Leszy2 ocenił(a) ten serial na: 4

  marcin_lendzion Gdzie twoja tolerancja?

 • strengelove24 ocenił(a) ten serial na: 8

  nieSEZONOWI_youtube Pełna zgoda. Genialna kreacja Ewana McGregora.

 • nieSEZONOWI_youtube już widzę te zaniżone oceny, najniższe noty przez zagorzałych, hetero ignorantów xD
  bardzo ładny serial, scenografia przepiękna, gra aktorska jak i klimat tamtych lat świetnie oddany, tylko nieco za szybko się akcja dzieje

 • nieSEZONOWI_youtube ocenił(a) ten serial na: 8

  konop720 Jestem zagorzałym hetero, ale potrafię docenić kunszt kina, jak i wyzwania jakie stoją przed aktorami, którzy grają rolę homoseksualistów, a sa innej orientacji (tak samo jak i w druga stronę)- cholerne wyzwanie i wyście z pewnej strefy komfortu - McGregor nie jest przecież pierwszym :)
  Gdyby spieprzyli scenografię i kostiumy w serialu o geniuszu mody, to byłby gwóźdź do trumny dla tej produkcji. Mnie strasznie się podobała Krysta Rodriguez, aż chciałoby sie żeby jej było więcej - kolorowy ptak. Akcja pod koniec mocno przyśpieszyła, twócy nie mieli chyba pomysłu, albo budżet się kończył

 • nieSEZONOWI_youtube Ja myślę, że jak produkcja jest dobra, to orientacja bohaterów nie ma tu znaczniea. Sceny romansów czy seksu nie muszą nas kręcić i być zgodne z naszą orientacją, żeby docenić ogólny dobry poziom filmu czy serialu.
  Niestety w większości produkcji Netflixa postaci LGBT są wciskane żeby ''odhaczyć'' nie - hetero bohatera, nie mają żadnej osobowości ani charakteru, jedynie służą za tło (i pisze to jako osoba, która nie jest hetero,irytje mnie takie postępowanie). Biografie osób homo/bi dlatego Netfliksowi często wychodzą lepiej niż tworzenie plastikowe fikcyjne postaci, których jedyną cechą osobowości jest orientacja.

  A McGregor nie pierwszy raz grał rolę homoseksualisty, najwyraźniej mu to nie przeszkadza.