PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=661798}

JoJo's Bizarre Adventure

JoJo no Kimyō na Bōken
7,9 3 427
ocen
7,9 10 1 3427
JoJo's Bizarre Adventure
powrót do forum serialu JoJo's Bizarre Adventure

Genialne anime z niesamowitą kreską, manga jeszcze lepsza a w polszy jak to w polszy czyli jak w lesie. JoJo's Bizarre Adventure jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i najlepiej sprzedających się na mang na zachodnim rynku. Podzielona na kilka części, każda opowiada o czymś innym i każda nawiązuje do różnego rodzaju zjawisk występujących w latach w których odbywa się dana część. Rozumiem że komuś się może nie podobać, ale nazywanie tej serii słabą jest czystą ignorancją.
"Stardust Crusaders" to osobiście moja ulubiona część, zwłaszcza tym jak główna postać "Jotaro Kujo", swoją osobą jest nawiązaniem do Clinta Eastwooda.

xari_xarxas

JPF poinformowało, że zamierza wydać party 1-3 w wersji Jojonium

ocenił(a) serial na 8
gobo33

Mogli sobie darować tłumaczenie tytułu, ale może zacznę sobie kompletować serię jeżeli będą regularnie wydawać

xari_xarxas

Dziś dodali wszystkie odcinki z napisami PL na Netflixa :)

ocenił(a) serial na 7
joker_mroczny_rycerz

Nie dodali. To sa tylko 2 pierwsze sezony (Phantom Blood i Battle Tendency), brakuje jeszcze 3 sezonów (Stardust Crusaders, Diamond Is Unbreakable, Golden Wind).

celebes

Oboje się mylicie, bo Stardust Crusaders też jest dodane

ocenił(a) serial na 7
Astral_3

No wlasnie wczoraj zobaczylem, ale jak pisalem tamten komentarz to jeszcze nie bylo.

ocenił(a) serial na 9
xari_xarxas

"każda opowiada o czymś innym i każda nawiązuje do różnego rodzaju zjawisk występujących w latach"

Mógłbyś rozwinąć? Zaciekawiło mnie to.

ocenił(a) serial na 8
Niedzwiedz_M

Spróbuje, choć mangę już dosyć dawno przeczytałem

Part 1 (Phantom Blood) - emanuje wręcz rozumiana w latach 80. męskością, tzn. przepotężni, muskularni mężczyźni wzorowani przez autora na takich klasykach jak: "Rambo" czy jakiekolwiek filmy ze Schwarzenegerem. Znajdzie się w tym parcie także motyw wampirów czy Kuby Rozpruwacza.

Part 2 (Battle Tendency) - W tym parcie już zaczyna być coraz bardziej "Bizarre" jak w tytule tej serii. Part jest osadzony zaraz przed wybuchem II WŚ. Nowy protagonista będzie miał do czynienia z nazistami oraz azteckimi bogami fitnessu którzy byli spetryfikowani przez ostatnie kilka tysięcy lat a teraz chcą zawładnąć światem.

Part 3 (Stardust Crusaders) - Ikoniczna część w której po raz pierwszy pojawiają się "Standy" które towarzyszą aż do dziś w tej serii. Protagonista stylizowany na Clinta Eastwooda, czyli chłodnego, groźnego gościa. Tu jest motyw podróży dookoła świat w 80 dni.

Bardzo powierzchownie to napisałem, ale to dlatego że JJBA trzeba po prostu doświadczyć, nie da się tego tak łatwo opisać słowami, trzeba wciągnąć się w ten coraz to dziwaczniejszy świat który z każdą nową częścią przedstawia zupełnie różniących się od siebie protagonistów pod względem przede wszystkim osobowości, których jedyne co łączy to więzy krwi. W parcie 4 poznasz mordercę z fetyszem odcinania dłoni który wygląda identycznie jak David Bowie i klimatem miasteczka z twin peaks, a w 5 zostaniesz wciągnięty w wir włoskich mafii i im dalej z mangą tym autor, bogatszy o nowe doświadczenie i wiedzę zdobytą na przestrzeni tylu lat, zadziwia dalej i przełamuje kolejne bariery tego dziwnego, ale jakże pięknego świata jaki stworzył.

Po prostu zacznij oglądać, nie myśl że jak part 1 ci się nie spodoba to nie ma już sensu brnąć w tym dalej, uwierz mi, jest 8 części (5 części zanimowanych) w sumie z JoJo i fanbase ma bardzo zróżnicowane podejście co do tego która część jest najlepsza, bo po prostu takiej nie ma, każdy ze względu na preferowany klimat i tło historyczne, znajdzie coś sam dla siebie.

ocenił(a) serial na 9
xari_xarxas

Dzięki za odpowiedź. Ma to sens. Właśnie skończyłęm oglądać Part 3 na Netflixie i zabieram się za part 4 już gdzieś na CDA niestety. Anime mi się bardzo spodobało chociaż jest mocno charakterystyczne. Czy po Stardust anime nadal trzyma poziom?

ocenił(a) serial na 8
Niedzwiedz_M

Moim zdaniem poziom tylko i wyłącznie rośnie, ale tak jak wspomniałem, każda część jest odrębna I unikatowa, zależnie od indywidualnych preferencji każdy jedną część będzie wolał bardziej a drugą mniej. Wątpliwe jednak by nawet gdyby jakaś część nie przypadla ci do gustu to by też Cię zawiodła, autor świetnie sobie radzi z ciągłym zaskakiwaniem swoich fanów o nowe, niewykorzystane wcześniej pomysły. Do tego David Production (studio odpowiedzialne za animacje) wręcz lśni w adaptacji z mangi na ekran tej serii, robią to z prawdziwą miłością, szacunkiem i oddaniem do pierwowzoru, czyniąc ten tytuł naprawdę wybitny na tle reszty.

ocenił(a) serial na 9
xari_xarxas

Zgadzam się. Pierwszy 1-2 odcinki części I mnie trochę odrzuciły. Potem wszedłem w klimat i dla mnie teraz to topowe anime.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones