PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99324}

Kapitan Jastrząb

Captain Tsubasa
7,9 15 695
ocen
7,9 10 1 15695
Kapitan Jastrząb
powrót do forum serialu Kapitan Jastrząb

Witam, tak się składa, że poszukuję pewnego anime o tematyce piłkarskiej i prosiłbym o pomoc. Na wstępie zaznaczam, że nie jest to "Kapitan Tsubasa" (logiczne, przecież wtedy bym o tym tu nie pisał), ani też "Piłka w grze" (tego to chyba nigdy nie oglądałem). No dobrze, ale przejdźmy do konkretów czyli tego co pamiętam z tamtego anime. Główny bohater, o ile się nie mylę, miał na imię Hikaru i pochodził z Brazylii, a dokładniej to chyba był Japończykiem urodzonym w Brazylii i spędził tam jakąś część dzieciństwa. W każdym razie akcja działa się w Japonii, nawiązania do Brazylii pojawiały się jedynie we wspomnieniach głównego bohatera. Hikaru grał w drużynie piłkarskiej (nazwy niestety nie pamiętam) i miał kolegę (jego imienia też nie pamiętam), który miał młodszą siostrę, zakochaną w Hikaru. To tyle o sprawach ogólnych, teraz przejdźmy do szczególnych. Pamiętam pewien odcinek kiedy drużyna Hikaru grała mecz z drużyną w zielonych strojach (która bodajże nazywała się Verdi, ale pisowni nie jestem pewien) na czele, której stał chorobliwie ambitny kapitan. Jak się z resztą okazało ten kapitan był dawnym kolegą takiego blondyna z drużyny Hikaru, ale potem trafili do różnych drużyn i tak się przyjaźń posypała. No nic jak już wspominałem, ten chłopak miał obsesję na punkcie wygranej, ale jakoś w trakcie (nie pamiętam już dokładnie pod wpływem czego, ale na pewno miały w tym jakiś udział wspomnienia oraz postawa Hikaru i jego kolegów) nagle się zmienił, zapytał kumpli z drużyny czy lubią grać w piłkę, na co mu odpowiedzieli, że tak, inaczej by nie grali, więc powiedział coś w stylu: "W takim razie się bawmy" (czy jakoś tak) i momentalnie się wyluzował. Ostatecznie drużyna Hikaru i tak im dokopała. Pamiętam też, że był jeden motyw prawie identyczny jak w "Kapitanie Tsubasa" (chodzi o moment kiedy Misaki wykopując piłkę lecącą do bramki wpadł na słupek) mianowicie, w którymś odcinku Hikaru wybił głową, piłkę przed wpadnięciem do bramki, ale wpadł na słupek i rozwalił sobie głowę. Zabandażował się jednak i grał dalej, z tego co pamiętam strzelił ostatniego, decydującego gola na ślepo bo krew zalała mu oczy jak biegł. Pamiętam też, że w ostatnim odcinku Hikaru, blondyn i taki jeszcze jeden dostali powołanie do reprezentacji. Natomiast tego kolegę Hikaru, który miał młodszą siostrę, okazało się, że chcą gdzieś sprzedać. No i on się początkowo nie chciał zgodzić, jego siostra płakała mówiąc, że miała nadzieję, że on i Hikaru zawsze będą grać razem i tak dalej. Ostatecznie jednak zgodził się i na końcu ostatniego odcinka zaczął się mecz tych dwóch reprezentacji. To tyle, co pamiętam z tego anime. Gratuluję tym, którzy tu dobrnęli i dziękuję z góry. Pozdrawiam.

Doktor_Wong

Już samemu znalazłem, więc jakby kogoś interesowało jest to anime "Jedenastka marzeń" ("Goal field hunter").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones