SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Kapitan Planeta

Captain Planet and the Planeteers
1990 - 1996
25 min.
6,6 6 288
ocen
6,6 10 1 6288
302
chce zobaczyć
Pięcioro nastolatków stara się poprawić stan środowiska na Ziemi. W obliczu zagrożenia ekologicznego wzywają superbohatera, który potrafi temu zapobiec. Więcej Mniej
Kapitan Planeta zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Widząc, że ziemskie środowisko jest zagrożone, Gaja (bogini Ziemi) wzywa piątkę dzieci z różnych stron świata czyniąc ich Planetarianami. Mają oni edukować innych o odpowiedzialności za stan środowiska. Żeby realizować to zadanie, młodzieńcy otrzymują magiczne pierścienie z mocą: ziemi, wiatru, wody, ognia i serca. Kiedy są narażenie naWidząc, że ziemskie środowisko jest zagrożone, Gaja (bogini Ziemi) wzywa piątkę dzieci z różnych stron świata czyniąc ich Planetarianami. Mają oni edukować innych o odpowiedzialności za stan środowiska. Żeby realizować to zadanie, młodzieńcy otrzymują magiczne pierścienie z mocą: ziemi, wiatru, wody, ognia i serca. Kiedy są narażenie na zbyt duże niebezpieczeństwo, nie potrafią sobie poradzić, mogą połączyć siły pierścieni i przywołać Kapitana Planetę, który dzięki swej mocy potrafi powstrzymać katastrofy ekologiczne, a Planetarianie służą mu pomocą.

na podstawie
Meg McLaughlin (materiały do scenariusza, historia) /
studio
DiC Enterprises / Fil-Cartoons (współudział) / Hanna-Barbera Productions / Więcej...
tytuł oryg.
Captain Planet and the Planeteers
inne tytuły
Captain Planet and the Planeteers Filipiny
The New Adventures of Captain Planet
Więcej...
Powstały gry komputerowe na podstawie serialu: "Captain Planet and The Robots of Zarm" - internetowa gra przygodowa, "Captain Planet and the Planeteers " - gra na Amigę.
W 1991 powstała Fundacja Kapitan Planeta (Captain Planet Foundation). Założycielem jest Ted Turner - scenarzysta kreskówki o Kapitanie Planecie i Planetarianach. Turner powołując do życia Fundację, chciał przestawić swoje projekty w zakresie ochrony środowiska. Dzięki organizacji młodzi ludzi mogą stać się jednym z Planetarianów, zwiększać świadomość o ochronie środowiska w szkołach, całych społecznościach.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych