SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Captain Planet and the Planeteers

1990-1996 25 min.
6,6 6 077
ocen
6,6 10 1 6077
264
chce zobaczyć
{"id":"127193","linkUrl":"/serial/Kapitan+Planeta-1990-127193","alt":"Kapitan Planeta","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/71/93/127193/7018255.2.jpg"}
Pięcioro nastolatków stara się poprawić stan środowiska na Ziemi. W obliczu zagrożenia ekologicznego wzywają superbohatera, który potrafi temu zapobiec.
6 5 4 3 2 1 ...
{"seasons":[6,5,4,3,2,1]}
113
{"newestEpisodes":{"link":"/serial/Kapitan+Planeta-1990-127193/episode/--seasonNumber--/list"},"bestSeasons":{"ajax":"/iri/ajax/bestSeasons/127193","link":"/serial/Kapitan+Planeta-1990-127193/seasons/ranking"},"bestEpisodes":{"ajax":"/iri/ajax/bestEpisodes/127193","link":"/serial/Kapitan+Planeta-1990-127193/episode/ranking"}}
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Widząc, że ziemskie środowisko jest zagrożone, Gaja (bogini Ziemi) wzywa piątkę dzieci z różnych stron świata czyniąc ich Planetarianami. Mają oni edukować innych o odpowiedzialności za stan środowiska. Żeby realizować to zadanie, młodzieńcy otrzymują magiczne pierścienie z mocą: ziemi, wiatru, wody, ognia i serca. Kiedy są narażenie naWidząc, że ziemskie środowisko jest zagrożone, Gaja (bogini Ziemi) wzywa piątkę dzieci z różnych stron świata czyniąc ich Planetarianami. Mają oni edukować innych o odpowiedzialności za stan środowiska. Żeby realizować to zadanie, młodzieńcy otrzymują magiczne pierścienie z mocą: ziemi, wiatru, wody, ognia i serca. Kiedy są narażenie na zbyt duże niebezpieczeństwo, nie potrafią sobie poradzić, mogą połączyć siły pierścieni i przywołać Kapitana Planetę, który dzięki swej mocy potrafi powstrzymać katastrofy ekologiczne, a Planetarianie służą mu pomocą.

na podstawie
Meg McLaughlin (materiały do scenariusza, historia) / Pamela Dovale (materiały do scenariusza, historia) / Więcej...
studio
DiC Enterprises / Fil-Cartoons (współudział) / Hanna-Barbera Productions / Więcej...
inne tytuły
Nowe przygody Kapitana Planety Polska
The New Adventures of Captain Planet
Captain Planet and the Planeteers Filipiny
Więcej...
Powstały gry komputerowe na podstawie serialu: "Captain Planet and The Robots of Zarm" - internetowa gra przygodowa, "Captain Planet and the Planeteers " - gra na Amigę.
W 1991 powstała Fundacja Kapitan Planeta (Captain Planet Foundation). Założycielem jest Ted Turner - scenarzysta kreskówki o Kapitanie Planecie i Planetarianach. Turner powołując do życia Fundację, chciał przestawić swoje projekty w zakresie ochrony środowiska. Dzięki organizacji młodzi ludzi mogą stać się jednym z Planetarianów, zwiększać świadomość o ochronie środowiska w szkołach, całych społecznościach.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Kapitan Planeta

  Bene ocenił(a) serial na 10

  jedna z fajniejszych bajek z morałem ^^ bardzo ją lubiłam

 • ale obsada...

  kosinda ocenił(a) serial na 7

  "za bajtla" lubialem ta bajeczke, pomysl wladania zywiolami niezle mnie wkrecal ale dopiero teraz widze jaka tam byla obsada.Meg Ryan, Martin Sheen, James Coburn, Whoopi Goldberg, Sting, Ed Begley Jr., Tim Curry i Louis Gossett Jr. Robi wrazenie , prawda? moze nie takie jak obsada np the simpsons ale i ... więcej

 • Kto w ogóle wstawił gatunek komedia???

  Grobir001 ocenił(a) serial na 7

  ?????????

  1
  • Wspaniała i wartościowa bajka

   Martin_Eden

   Jedna z najlepszych kreskówek.Zawsze oglądałem z wielką przyjemnością.Mysle,że więcej przydałoby się tego typu produkcji dla dzieci.Przynajmniej mogłyby się dowiedzieć ważnych i ciekawych rzeczy.

   4
   • ehh strare dobre czasy

    dahak22 ocenił(a) serial na 7

    bajka emitowana była na tvp 2 i tvn oglądałem to kapitan planeta i planetarianie dzięki magicznym pierścienią o mocy żywiołów(woda wiatr ogień ziemia i serca )z( z waszych połączonych mocy powstaje ja kapitan planeta)była także Gaja duch ziemi bajka ta to propaganda jak dbać o ziemie ... więcej

    1
    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.