PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36201}
6,3 9 075
ocen
6,3 10 1 9075
Matki, żony i kochanki
powrót do forum serialu Matki, żony i kochanki

Serial dzieciństwa

ocenił(a) serial na 9

Ciekawy serial, pamiętam przez mgłę jak oglądali go rodzice - w pamięci pozostała mi bardzo fajna melodyjna piosenka. Ostatnio obejrzałem obydwie serie i muszę powiedzieć że naprawdę fajny serial, ciekawa akcja, w każdym odcinku dużo się działo. MŻiK w interesujący sposób pokazuje Polskę z perspektywy lat 90, fajnie jeszcze usłyszeć jak bohaterowie posługiwali się pieniędzmi przed denominacją ^^ oraz zobaczyć polskie ulice, na których można było spotkać wiele maluchów, poldków, dużych fiatów, a porządne zagraniczne auta posiadała elita. Serial bliski mojemu sercu, bo był częściowo kręcony w moim mieście(Pruszków) a nawet na ulicy, na której kiedyś mieszkałem :-)

ocenił(a) serial na 10
lukasz081992

A na której ulicy dokładnie? Bo staram się znaleść miejsca gdzie ten serial (którey z resztą uwielbiam) był kręcony. Na razie wiem tylko tyle, że klub tenisowy Jerzego to korty w parku Skaryszewskim a stację Kobuzy zagrała WKD Tworki.
Jak ktoś wie więcej to pomóżcie!

ocenił(a) serial na 9
Rotyk

miałem na myśli ulicę Narodową w Pruszkowie :)

ocenił(a) serial na 10
lukasz081992

Wielkie dzięki ;) Teraz znów leci :) Jakby ktoś jeszcze wiedział coś o miejscach gdzie serial był kręcony to bardzo proszę dać znać.

Rotyk

Dużo lat minęło ale właśnie robię sobie re-watch i rzucił mi się w oczy szczególnie klub Harenda, który bohaterowie regularnie odwiedzają ;)

lukasz081992

też to oglądałem z rodzicami gdy miałem niecałe 7 lat i chodziłem do 1 kl podstawówki ;)

lukasz081992

uwielbiałam ten serial:) zawsze najbardziej czekałam na wątek Wiktorii i Jerzego, podobała mi się historia ich miłości odnalezionej po latach. Dziś ich perypetie, niedomówienia i niemożność skontaktowania się ze sobą byłyby niemożliwe (komórki), a wtedy? Jerzy nie miał nawet jak zawiadomić Wiktorii, że zatrzymała go policja i nie dojedzie na spotkanie z nią, co zapoczątkowało lawinę wydarzeń i poprowadziło tak a nie inaczej losy bohaterów. Serial bliski memu sercu. Jan Englert bardzo mi się wówczas podobał...wyglądał rewelacyjnie. Pozdrawiam wszystkich którzy mają sentyment do MŻiK :)

moniakon

Też czuję sentyment do tego filmu:) Oglądałam go jak miałam 5 lat. Bardzo dobrze pamiętam bohaterów, niektóre sceny z filmu, piosenkę, oraz sam początek jak one podchodziły do tego stołu po dyplomy, tylko Wiktoria stała przy oknie.... Byłam dzieckiem ale to wszystko tak mi utknęło w pamięci:) Od razu widzę po staremu umeblowany salon mój, jak z siostra siedzimy w fotelach i jemy kaszę manną na mleku, a mama w przedpokoju szykuje się do wyjścia krzycząc byśmy były grzeczne jak zostaniemy same:) Ależ mi się to dobrze kojarzy:)

użytkownik usunięty
karolinamagia678

No, pewnie będziecie zaskoczone, ale ja, przedstawiciel płci brzydkiej, za każdym razem, kiedy powtarzają go w TV i mam możliwość obejrzenia go, to oglądam. Ja pamiętam i najbardziej śmieję się z "romansu" Wandy z Leonem, wątek z 2 części. Scena, w której dzielny "kierowca bombowca" przychodzi do Wandzi z bukietem kwiatów i próbuje ją podrywać. Wciska jej takie kity, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Jakby tego było mało, na początku pyta o Janka, choć dobrze wie, że ten waletuje u niego w mieszkaniu i sączy piwsko. W kolejnym odcinku kolacja z Wandą, próba pocałowania jej i niemiłe rozczarowanie. Na dodatek po powrocie do domu jaki sajgon zastał. Jasiu kompletnie zalany i nie słyszał dzwonienia do drzwi ani pukania. Leon musiał przejść przez balkon z mieszkania sąsiadów. I najlepszy z tego wszystkiego finał niewinnego flirtu - akcja z karetkami i biedny Leoś stracił pracę. Sporo go ta kolacja kosztowała. Serial o wiele ciekawszy i lepszy niż "M jak miłość" czy inne tasiemce, którymi raczy nas obecnie TV. Ale głupotek i dziwactw też w nim nie zabrakło - po wielokrotnym obejrzeniu człowiek wyłapuje mnóstwo rzeczy - pewnie dlatego taka niska ocena.

ocenił(a) serial na 10

Kolejny serial z serii - "wspomnień czar dzieciństwa". Nawet jeśli serial nie jest najlepszy to za klimat lat 90 kilka punktów w górę:) I też zawsze lubię wracaćdo tego serialu.

ocenił(a) serial na 6
Niebieskooka_3

Jednym słowem na filmwebie same dzieci.

ocenił(a) serial na 7

To są najlepsze sceny, jak Janek jest zalany, a potem ta akcja, jak goni Leona kijem bejsbolowym. Jak go zobaczyłem i tą scenę, to śmiech po pachy.

ocenił(a) serial na 9
moniakon

Też ten serial uwielbiałam, a najbardziej Wiktorię i Jerzego!
Chociaż pozostałe dziewczyny też miały swój urok...I bardzo dobrze że się tak różniły!

ocenił(a) serial na 7
lukasz081992

Dla mnie to też serial z dzieciństwa. Pomimo, że jestem rocznik 1995 i pamiętam go z powtórek w telewizji. Od dłuższego czasu już jakoś tego serialu nie powtarzają. Za to ja po latach sobie powtórzyłem. Wszystko za sprawą utworów Anny Jurksztowicz... Nawet niedawno dowiedziałem się, że to serial w reżyserii Juliusza Machulskiego, co mnie zaskoczyło. Nie pamiętałem o tym, a przecież oglądałem ten serial w wakacje w 2007 roku. Nawet nie wszystkie odcinki, więc zaległości się narobiło po latach. Podoba mi się to, że każdy odcinek ogląda się z zaciekawieniem do tego stopnia, że kończy się z niedopowiedzeniem czy niedokończeniem i chce się obejrzeć kolejny. Uwagę przede wszystkim zwraca bardzo dobre aktorstwo, ciekawe wątki i niespodziewane zwroty akcji. Tak samo bohaterowie. Trudno nawet wybrać jednocześnie ulubioną postać, ale najbardziej to chyba Hanka i Dorota. Zupełnie się inaczej ogląda niż te dzisiejsze polskie seriale. Inaczej zrobione sceny i napisane dialogi. Nie brakuje też śmiesznych momentów. Podoba mi się też czołówka z pierwszej serii, gdzie lektorka (w tym też Gabriela Kownacka) opowiada historię. Tam są dodawane i urywane tak nagle sceny. Zmienia się kadr i nagle nie ma czołówki. Wszystko się układa kawałek po kawałku co odcinek.

lukasz081992

Pamietam jak oglądałam to kiedyś jak byłam dzieciakiem i scenę która najbardziej zapamiętałam to jak jedna z nich kozę swoim synom czytać rozdział z Ogniem i Mieczem przed snem czy coś takiego. Ja bym się jako dziecko załamała jakbym musiała w tak młody wieku trylogie czytać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones