PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=774221}

Podróżnicy

Travelers
7,4 8 718
ocen
7,4 10 1 8718
Podróżnicy
powrót do forum serialu Podróżnicy

"Travelers" z całymi swymi trzema sezonami okazał się nader mega-giga dobrym serialem fantastyczno-naukowym, adaptującym idee ,,przemieszczania się po osi czasu i jej psucia", w co dochodzą koncepty alternatywnych światów i temu podobne. A wiecie czego tu zabrakło:

- bardzo wielu sprostowań i uzupełnień w fabule i wątkach "Podróżników"!

Koncept ,,Dyrektora" wychodzi poza możliwość jego zanalizowania i naukowej akceptacji w naszej ludzkiej rzeczywistości: ów mega-byt musiałby istnieć poza czasem i przestrzenią, ba!, poza multiversum - w grę wchodzą idee różnych światów - patrz sezon nr 3. Wynika z tego, że ,,Dyrektor" ma pod kontrolą wszystko, wszędzie, zawsze: wydarzenia na alternatywnych Ziemiach, wiedząc ile takowych Ziem jest, obliczając każdą zmianę w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Wszędzie. W każdym świecie. To daje nam do zrozumienia, że jest ,,meta-istotą", ,,arcy-algorytmem", który... nie może poradzić sobie z podróżnikiem 001, frakcją, czy licznymi ,,wypadkami przy pracy", które to widzowie doświadczali oglądając ten serial. Dziur fabularnych i braku dopisania tego co trzeba, cóż, było tu całe mnóstwo, przez całe trzy serie.

Zapraszam do dyskusji na temat "Travelers"!

P.S. ,,Dlaczemu" nie ma sezonu czwartego?!

ocenił(a) serial na 8
buskowianka

dziury w filmach o takiej tematyce zawsze będą najczęsciej musimy po prostu przymknąc na nie oko. Dla mnie istotne jest czy film jest tak poprowadzony że te dziury słabizny scenariuszowe rążą i przeszkadzają w odbiorze treści czy nie.
W tym serialu wg mnie mozna to potraktować ulgowo bo tak naprawdę ciężar filmu jest przesunięty na relacje międzyludzkie, główne pytanie to kim tak naprawdę jesteśmy, co nas tworzy ( ciało, wspomnienia , świadomość) .
Czy przybysz przejmując hosta i część jego wspomnien staje się nim czy host tak naprawdę nie umiera do końca tylko częsciowo przenika podróznika w końcu podróżnik przejmuje jego ciało czyli głos sposób poruszania
i taki na przykłąd Trevor po wielu wcieleniach nie jest już tylko podróznikiem tylko zlepkiem wszystkich swiadomości z którymi w jakiejś częsci miał kontakt. Do tego ewolucja samego podróznika jako osoby , kwestia uczuć- czy to uczucia gospodarza czy juz tylko nabyte podróżnika?


Ja tak odebrałam ten serial i dlatego kwestie techniczne przenosin w czasie nie bardzo mnie raziły przyjęłam to na zasadzie" bo tak " :) tak jak w bajkach wróżki lataja i czarują bo tak jest i już :)

A tak poza wszystkim uważam że bardzo dobry casting, doskonale dobrani aktorzy - jak dla mnie najlepsi Dawid, Trevor i Filip

ocenił(a) serial na 9
buskowianka

"musiałby istnieć poza czasem i przestrzenią, ba!, poza multiversum - w grę wchodzą idee różnych światów - patrz sezon nr 3. Wynika z tego, że ,,Dyrektor" ma pod kontrolą wszystko, wszędzie, zawsze: wydarzenia na alternatywnych Ziemiach"
Coś źle chyba zrozumiałaś... Był w jednym uniwersum, konkretnie w tym, które widać = aktualnym na daną chwilę, nie mógłby być w kilku wersjach świata na raz.
Te wizje które widać czasem u Philipa, to były jakby przesłane dla niego dane jak wyglądałaby rzeczywistość w zależności od podjętych "po drodze" decyzji w TYM ŚWIECIE, mogą to być wizja wynikające z obliczeń. Tak to przedstawiają, że "Dyrek" liczy miliony różnych kombinacji konsekwencji zdarzeń i działań.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones