PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=620792}

Przebudzenie

Awake
7,4 3 006
ocen
7,4 10 1 3006
Przebudzenie
powrót do forum serialu Przebudzenie

Niestety,NBC właśnie ogłosiło, że Awake został skasowany i skończy się na 1 sezonie ;/ Niby było to do przewidzenia patrzac na oglądalność, ale jednak szkoda.

ocenił(a) serial na 7
TVmanka

może i lepiej :> ? tylko niech będzie jakieś sensowne zakończenie...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
FlashBack

pewnie spodziewałeś się że to Touch skasują a Awake będzie 2 sezon ;>

ocenił(a) serial na 10
kamil665544

No przynajmniej :P

kamil665544

Dokładnie! Awake jest o wiele ciekawsze... Touch jest cholernei schematyczny i to ciagłę ogladanie kolesia ganiająceo za dzieciakiem i krzyczącego Jake, Jake, JAKE! Jak to mogło dostać 2 sezon a Awake nie o_O

ocenił(a) serial na 10
ari92

Oglądalność i tępota amerykańskiej widowni.

ocenił(a) serial na 7
ari92

gdyby nie krzyczał Jake to by inni ludzie pomyśleli że jakiś pedofil kolejną ofiarę goni haha :)

TVmanka

Tak, a zakończenie będzie niewyjaśniające pewnie żadnych z odpowiedzi, bo myśleli że dostaną 2 sezon. Parę miesięcy temu nawet było słychać że na początku mieli problem z Awake, przesuwali co raz bardziej premierę. NBC i wszystko jasne.... :/

TVmanka

nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ;(
głupi amerykanie!

użytkownik usunięty
TVmanka

Nie wierzę, taki dobry serial... :(

ocenił(a) serial na 8
TVmanka

Głupota amerykanów nie zna granic... smutne, że dobre seriale, z spójnym i logicznym scenariuszem, dobrą grą aktorską i ciekawym motywem przewodnią nie ma szans w walce z papka dla amerykańskich nastolatek... czy dziś już nie można kręcić seriali bez wampirów i tego typu gówna? Jeśli taki serial jak Awake zostaje anulowany to czarno widzę przyszłość rynku telewizyjnego. Awake był dla mnie najlepszym serialem w tym roku, a trochę ich obejrzałem...

ocenił(a) serial na 10
lpojar

Ja nie oglądam w zasadzie nic poza Awake (Hit!) oraz HIMYM. Czasem tylko nadrabiam zaległości w CSI NY w wolnym czasie. Awake jest zdecydowanie najlepszym serialem jakie do tej pory oglądałem. Nawet oglądając Lost nie czekałem z takim zainteresowaniem na kolejny odcinek. Czegoś takiego jeszcze nie było: scenariusz jest całkowicie nieszablonowy. Bardzo fajnie rozwijają więcej niż jeden wątek, nie ma żadnej przesady. Serial jest świetny i tyle w temacie.

Dajcie jakiś link albo cuś z potwierdzeniem tej informacji że dalszych sezonów nie będzie. Ale nie ma co tracić nadziei. Było już kilka przypadków, że stacja nie chciała kręcić dalej ale znalazła się inna, która wykupiła serial i ten stał się prawdziwym hitem - najlepszy przykład to "JAG". Jeżeli ktoś pomyśli i zrobi dobrą reklamę tego serialu to nie ma zmiłuj - musi się świetnie sprzedać, tylko zanim widz siądzie przed TV to musi zostać przekonany do włączenia tego odbiornika...

ocenił(a) serial na 6
TVmanka

Jak ja nienawidzę tych cholernych Amerykanów... Dobre seriale kończą się po jednym sezonie, a jakieś płytkie produkcje dla nastolatek ciągną w nieskończoność. Niech robią tak dalej, to w końcu nie będzie czego oglądać. Smutne.

JaceT

o nie, nie wierzę :((((

ocenił(a) serial na 8
snucia

Też jest mi smutno, chyba już nigdy nic nie obejrzę tej stacji. Trauma, My Own Worst Enemy, Jurneyman a teraz ten :(

Robert831231

Nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! powaliło ich ?????????????? Przecież ten zajebisty serial dopiero sie rozkręca!!!!!!!!!!! Wchodzę sobie właśnie na forum aby podzielić się takim super odcinkiem a tutaj taki news !!!!!!!! Najpierw anulowali mi mój Lie to me!!! A teraz to!!!! MASAKRA!!!!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 9
Lana84

True. Debile do kwadratu, choć LTM trochę z czasem stracił klimatu. W końcowych odcinkach bardziej przypomniał Dr House'a niż siebie. Ale serial przebogaty, gdzie bohaterowie się rozwijali, a my mogliśmy się nauczyć czegoś ciekawego. Mógłbym ułożyć całkiem konkretną listę, seriali canceled, które były świetne. Czy to klimatyczne, czy kryminalne czy komedie. Ciągną się za to schematycze nudziarstwa.

ocenił(a) serial na 9
JaceT

Bardzo zgrabnie ujęte :)

ocenił(a) serial na 7
TVmanka

Przykre bardzo.
Nie jest to jakiś wybitny serial ale podoba mi się i z przyjemnością oglądam kolejny odcinek.
Macie rację,dla amerykańskiego widza za trudny i za skomplikowany.

ocenił(a) serial na 9
TVmanka

szok, ten serial jest super.... :((( jeden z najlepszych seriali jakie oglądałam...no ale pewnie za mało w nim melodramy i tępego przekazu jak dla amerykańskich widzów ;]

użytkownik usunięty
TVmanka

No szkoda, serial napewno niebyl jakis wybitny ani najwyzszych lotow, ale nadawal sie do zabicica czasu
6/10

ocenił(a) serial na 7
TVmanka

po 1x12 sam żałuję że touch kontynuują :P świetny odcinek

kamil665544

Ja rzadko oglądam seriale bo nadzwyczajnie dobrych nie ma, a te dobre już widziałem...tutaj mamy Awake który wreszcie mnie zaciekawił obejzałem 12 odcinków i sobie myśle co dalej? A tu słysze że kasują??? ja piernicze...ten serial jest świetny!
Dobry aktor główny, dobrzy drugo planowi wszystko jest jak trzeba...a fabuła? majstersztyk jak dla mnie wśród seriali...

Szczerze? Ja nie wiem czy facet żyje w 2 światach, ale moze doszłoby do tego że on nie żyje i to wszystko mu sie wydaje? albo lezy w szpitalu i jest w śpiączce od czasu wypadku? kto wie na co by producenci wpadli robiąc z tego serialu konkretne widowisko, ale pewno serial jest zaje*isty i tyle :-))

TVmanka

Szkoda, ja się już nastawiłam na nowy sezon :(

TVmanka

Świat już upadł...
W sumie...ten serial jest za inteligentny dla hamburgerów i tyle...brak słów....

Biogdan

marnuje się TAKI potencjał na drugi sezon, aż mi się wierzyć nie chcę, ale faktycznie, zbyt inteligentnie też być nie może, bo się znudzi, Amerykanie mnie przerażają, otłuścił im się mózg od tych hamburgerów :/

moose_of_justice

Drugi sezon?! Chyba żartujecie! To, że nie będzie drugiego sezonu to najlepsza rzecz jaka się mogła przytrafić temu serialowi! To tak jakby ktoś chciał nakręcić 5 sezon BSG! Zakończenie jest wystarczająco ambitne jak na serial i uważam, że jakiekolwiek przeciąganie tylko by to zniszczyło.

Wawro

Właśnie skończyłem oglądać ostatni odcinek. Iiii mam mieszane uczucia.

Po pierwsze dlatego, że ktoś stworzył coś bez bełkotu artystycznego/twórczego i jednocześnie, nie wierzę, że to piszę, jest nie do przewidzenia.
SPOILER Ostatni odcinek nie kończy się przebudzeniem detektywa ze śpiączki/snu/nie budzi się po ogłuszeniu przez jakiegoś bandziora. Nie dają nam jakiegoś pseudo naukowego wyjaśnienia i nie ciągną fabuły jak starej gumy do żucia, gdzie po drodze zastępują dobrych aktorów - wyrzutkami, którym płacą marne grosze i których nikt nie zna.
Mamy to wszystko i nikt nie jest w stanie pociągnąć tematu dalej. Czy przyczyną odwołania z wizji jest słaba oglądalność serialu, można tylko spekulować, w końcu kontynuowali tytuły ze słabszą oglądalnością.

Po drugie. Mamy naprawdę ciekawy i warty obejrzenia oraz polecenia obraz, mimo braku kontynuacji. Zakończenie jest satysfakcjonujące, na miarę całego sezonu - dojrzałe, ukazujące sedno serialu i bez ubarwień poza kontekstem w jakim utrzymany jest Awake. SPOILER W końcu, główny bohater odzyskał rodzinę, na co liczyłem i nie mieliśmy niewyobrażalnego tłumaczenia w które wszyscy i tak mogą uwierzyć bo zafundowali nam dawkę podchodzącego pod science fiction tłumaczenia. Nie zgłębiamy "wspaniałości" ludzkiego umysłu.
Według mnie otrzymujemy metaforę, w której okazuje się, jak zwykle, że rodzina jest najważniejsza i trzeba zrobić wszystko, aby ją chronić. Ot tyle i aż tyle... ale jak przekazane.
W tle tego co funduje nam dzisiaj telewizja, dla mnie Awake jest warty obejrzenia, jeśli liczy się na dobrze spędzony czas przy 13 odcinkach nietuzinkowego serialu.
Właśnie dlatego nie powinno się go kontynuować.

Może za bardzo przeanalizowałem całość, ale mamy świetny serial warty dalszych sezonów i jednocześnie serial na tyle dobry, że nie powinno się go kontynuować, żeby nie zniszczyć tego co zostało stworzone. Na szczęście(?). No cóż, "hamburgery" zadecydowały... ale też one go stworzyły. EOT?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones