PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=841983}

Równonoc

Equinox
5,7 5 309
ocen
5,7 10 1 5309
7,0 2
oceny krytyków
Równonoc
powrót do forum serialu Równonoc

Obrzędy

ocenił(a) serial na 5

Zakładam, że była grupa wyznawców (mieszkańców wyspy? "porwanych" z poprzedniego obrzędu? neopogan?), która corocznie obchodziła święto Równonocy, ewentualnie co te 21 lat.
Dlaczego więc w Równonoc, gdy zabrano Astrid, nie było obchodów? Królik powiedział tym neopoganom czy swoim wyznawcom z wyspy, czy kim oni byli, "elo, w tym roku nie obchodzimy, biorę, co moje, nawet ubrania nie musi mieć z naturalnych tkanin"? Trochę to dla mnie bez sensu. Królik nie poświęciłby tak ważnego święta tylko dlatego, by odzyskać Astrid - skoro dla Idy, tej ważniejszej w sumie, tego nie zrobił.

Ogólnie zakończenie nie zaskoczyło, w sumie było znane praktycznie od początku, poszczególne konotacje też, jeszcze zanim odkrywała je główna bohaterka (a ja rzadko umiem przewidzieć filmy/seriale, więc tutaj naprawdę musiało być to banalne), ale całość bardzo przyjemnie się oglądało. Tylko ostatni odcinek aż zbyt oczywisty, szkoda. Zakończenie też mogłoby być lepsze, dłuższe. Strasznie po macoszemu potraktowali to, do czego zmierzała przecież cała fabuła (wiemy, co będzie - ciekawe tylko, jak to pokażą? A tu w sumie zero pokazania).
I wiele nielogicznych wątków, poruszonych też w innych tematach na forum.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones