PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=614988}

Tajemny krąg

The Secret Circle
7,1 20 192
oceny
7,1 10 1 20192
Tajemny krąg
powrót do forum serialu Tajemny krąg

nie przeżyje :'(

ocenił(a) serial na 10

Boże jak oni mogli nie zrobić kontynuacji. Masakra tak. Fajny serial badziewia nagrywają a jak coś
fajnego to przerywają :'( kocham ten serial <3

ocenił(a) serial na 9
slonko95

Też mnie to boli, że była taka mała oglądalność i przerwali emisję.. Świetny serial.

ocenił(a) serial na 7
rudzzia

Serial naprawdę super, i straszna szkoda, że inni gonie docenili.... a co do przerywania emisji, to oglądałam serial, który przerwali w połowie drugiego sezonu... to dopiero był ból.

ocenił(a) serial na 4
slonko95

Bez przesady. Serial ma dużo błędów i jest bardzo nierówny. W wielu miejscach brakuje pomysłu na ciekawą magię i logiczne zachowania bohaterów. Wykreowany świat jest niespójny, a główny wątek tytułowego "kręgu" jest dość nieprzemyślany. Całe to "jesteśmy silniejsi razem" sprowadza się do zamienienia konfrontacji w tabelki niczym z papierowego RPG:
- my mamy 6 czarownic, co daje 30 pkt magi + 50 za pkt za związanie kręgu, 10 za towarzyszącego czarownika, + 40 za czarną magię i - 60 za lokalizację
- łowca ma 200 magii za demona i 20 za wspierającego czarodzieja
No więc bohaterowie mają za mało magii, muszą wykonać questa i zdobyć artefakt dający bonus 300.

Przepraszam za taki opis, ale tak właśnie wygląda pomysł scenarzystów na magię. Brakuje jej kreatywnego wykorzystania jej przez głównych bohaterów. John Blackwell jest w stanie wykrzesać z siebie jakąś intrygę, użyć kilku sztuczek do pokierowania ludźmi jak mu wygodnie. Tymczasem brakuje mi tego w całym serialu: tytułowy krąg nie rzucił chyba żadnego czaru poza odparciem kilku wrogich zaklęć (bo potrzebował wspomnianych cyferek).
To nie jest brak efektów (bo te oczywiście są), ale przedstawia to postacie jako pozbawione jakiejkolwiek przebiegłości. Oraz czyni świat niespójnym, bo zyski ze związania kręgu są znikome w porównaniu do możliwości samodzielnego czarowania.

Poza ładnymi aktorkami i tematyką fantasy (jeśli ktoś lubi) serial ma niewiele do zaoferowania.

ocenił(a) serial na 4
matips

Oglądając serial zastanawiałem się o co oni właściwie walczą. Łowcy chcą ich pozabijać w zasadzie bez powodu. A dzieciaki co chcą osiągnąć? Móc w spokoju robić sztuczki na poziomie otwierania kłódek i doprawiania flirtu szczyptą magii? Nawet na tym im nie zależy więc w wykreowanym świecie najrozsądniej byłoby rozjechać się się po kraju i dać sobie spokój z czarami.

ocenił(a) serial na 6
matips

Zgadzam sie z Panem wyżej. Po związaniu kregu byli totalnymi cieniaskami a powinno byc chyba odwrotnie.
W 4 odcinku zabili najmniej irytującą postać czyli Nicka a z Blackwella (ktory mial byc najwiekszym badassem w sezonie - i na którego czekałem od momentu wspomnienia) zrobili oferme "bez magii" którego prawie Cassie zabiła pfff. (jedynie podobał mi sie w ostatnim odcinku). Mówiłem już że postacie irytowały? A "związek" Cassie - Adam OMG Myslalem ze przez tą parę nie dam rady sezonu dokończyć - jedynie Jake ratował te sceny pchając się w trójkąt.
Mimo to serial niezły chociaż często chaotyczny niewyjaśniający wielu wątków. NP.Cassie nie dowiedziała sie Kto zabił jej matke czy babcie.

ocenił(a) serial na 6
coolerss

I jak scenarzyści mogą zrobić taką końcówke nie wiedząc że powstanie 2ugi sezon. To są jaja z fanów bo tacy napewno istnieją.
SERIAL obejrzany z nudów.

ocenił(a) serial na 4
coolerss

To, że się nie dowiedziała wszystkiego to nie jest wcale wada - nie można mieć wszystkiego. Patrząc zresztą na jej zachowanie rozwikływanie tajemnic stało niezbyt wysoko na liście priorytetów Cassie. Patrząc na jej przenikliwość i spryt jedyną szansą byłby by ktoś tę tajemnicę wyjawił.
Lepiej już tak niż gdyby zza szafy wyskoczył jakiś szachraj i wszystko bohaterom wytłumaczył.

ocenił(a) serial na 6
matips

No tak ale serial sie skonczyl. A Cassie dalej nie wie kto zabil jej matke . I co poradzisz ?

ocenił(a) serial na 4
coolerss

No właśnie to dobre zakończenie, że się nie dowiedziała. Nie było to jej celem, nie podejmowała wysiłków by wyśledzić spisek to nie wie kto zapił.

ocenił(a) serial na 10
slonko95

Faktycznie przykrość, kurcze cały sezon obejrzałam w dwa dni, taki wciągający. Co z tego że ma błędy, każdy film je posiada, ocena na Filmweb sama za siebie mówi, że serial musi być w porządku. Jak się dowiedziałam sekundę temu, że nie ma kolejnego sezonu przez brak oglądalności zatkało mnie wręcz przez dwa całe dni byłam w ich świecie, a tu nagle mam się oderwać bez kontynuacji. Straszne uczucie, podobne jak do tego gdy kończysz książkę i zastanawiasz się co teraz dalej. Ja się pytam co teraz dalej?


Dla tych co lubią takie klimaty polecam również
Ravenswood
Zagubioną tożsamość (Lost Girl)

Jeśli macie jeszcze inne seriale o podobnej tematyce możecie zarzucić z chęcią obejrzę ;)

ocenił(a) serial na 10
TheRestIsSilencee

dodam jeszcze, że jeśli ktoś by zaczął oglądać Ravenswood to niech się nie rozczaruje tez ten serial anulowali po 1 sezonie ;/

ocenił(a) serial na 10
TheRestIsSilencee

Słodkie kłamstewka co prawda nie jest o magi ale jest bardzo fajny jest 5 sezonów także można oglądać polecam :)

ocenił(a) serial na 9
TheRestIsSilencee

Nic dziwnego.. miał coś w sobie, ale chyba to nie to.

TheRestIsSilencee

haha ja w tydzien chyba musiałam zwolnic bo 3 godziny dziennie przed kompem to masakra ...kochany serial swietnie sie bawilam a powiem tyle ze podobnie jak z Teen wolf wlaczylam 1 odc ok roku temu doszłam moze do 10 min i do widzenia wylaczylam i tak teraz w te wakacje rzuciłam jeszcze raz i sie wciagnełam ( to samo z Tw bardzo mi si e podoba )
uwielbiam Faye ( w sumie to gre Phobe ) Jake i Diana a najsmieszniejszy odc to 14 walentine Diana i Mellisa po tym narkotyku daly czadu z ta pizza :*

ocenił(a) serial na 7
slonko95

Ja dla samych nóg i uśmiechu Diany oglądałbym dalej :P no ale szkoda, kuniec :(

ocenił(a) serial na 7
slonko95

Zgadzam się :'(
Właśnie skończyłam pierwszy sezon i mam mega doła, że nie mogę sięgnąć po kolejny odcinek, zwłaszcza przez zakończenie, które sprawia, że człowiek myśli - Co mogłoby być dalej? :(

ocenił(a) serial na 2
slonko95

Bo może nie wszyscy chcą oglądać głupoty? Faktem jest, że co człowiek to inny gust i nieraz głupsze filmy maja wysokie oceny.

slonko95

Serial dla niespełnionych, niedowartościowanych nastolatków. Przeciętna maszynka do pienieędzy bazująca na niedoedukowanej młodzieży.

slonko95

Hm? A co Twoim zdaniem jest takiego fajnego w tym serialu? Gorszego chyba nie widziałam.

slonko95

podziwiam jak wielka jest głupota albo mali ludzie, którzy wierzą w takie bzdety i się jeszcze nimi podniecają, nawet z głupawej bajki zrobili by piedestał

slonko95

no ciężko żeby nagrywali serial który nie ma oglądalności. tego nie oglądałem i dla jednego sezonu pewnie nie obejrzę. ale Kyle XY też był spoko i przerwali chociaż nie już po 1 sezonie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones