PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=697374}

Wataha

8,1 107 480
ocen
8,1 10 1 107480
7,5 13
ocen krytyków
Wataha
powrót do forum serialu Wataha

No wreszcie jakiś serial rodzimej produkcji, który da się oglądać! Powiem więcej, ogląda się z zaciekawieniem. Jest w Bieszczadach mega potencjał i dobrze, że twórcy dają krajobrazom pierwsze skrzypce, bo to one budują klimat. Ponad to widzę, że lektura kina skandynawskiego odrobiona i dobrze. To nic złego - inspirować się dobrą jakością. Widzę tu wyraźny wpływ Forbrydelsen, ale to akurat wyszło na dobre - surowe i złożone postaci, wyraźne role kobiece, które prezentują się naturalnie, bez pudrowania... piękna i jednocześnie niebezpieczna przyroda, zimno, lokalne konflikty... Bardzo na plus, wyczekuję z niecierpliwością nowego odcinka!

ocenił(a) serial na 5
SathyaSaiBaba

To wszystko prawda, wobec tego nasi scenarzyści muszą się w innych serialach też na jakimś kraju wzorować. Jeśli chodzi o seriale obyczajowe, to najlepsze są tureckie, zresztą kryminalne i historyczne też mają dobre. Nie można - jak to było do tej pory- tylko siedzieć w kuchni i rozmawiać i nic się nie dzieje, jak Klan czy Barwy szczęścia. Komisarz Aleks już był wzorowany na włoskim Komisarz Rex i był całkiem niezły. Mam nadzieję, że mamy też zdolnych scenarzystów i reżyserów i też będziemy kiedyś w czołówce światowej z serialami, jak Turcja obecnie. Bo tak jak piszesz, to nic złego - inspirować się dobrą jakością.

ocenił(a) serial na 8
AnkaJ_3

LOL widże że to tureckie badziewie ma u CIebie 8 a Wataha marne 3 . Kobito żarty se stroisz ?? Ja wiem że każdy ma prawo do swojej oceny ale to co ty robisz to jest jawne zaniżanie oceny z jakiegoś powodu...

ocenił(a) serial na 7
AnkaJ_3

Komisarz Rex był produkcją niemiecką a nie włoską.

ocenił(a) serial na 8
SathyaSaiBaba

Świetnie że zmienili totalnie strukturę. Główny bohater mimo że to ta sama postać jest kompletnie kim innym i jest w kompletnie innym miejscu niż w 1. Dzieki temu zabiegowi mimo że to samo miejsce i generalnie podobne motywy przewodnie ogląda się to jak zupełnie inny serial. Świetna robota. + Powrót pewnej znanej postaci

[SPOILER]]


Wgl rozgrywka między Rebrowem a Grzywą przybiera w tym sezonie nowy poziom. Widać że dalej 'coś do siebie czują' nie są w stanie się pozabijać a jednak są po przeciwnych stronach barykady i są śmiertelnymi wrogami - genialna relacja xD

[/SPOILER]]]

ocenił(a) serial na 7
mordarg

To racja...szkoda, że sprzątnęli Cinka, to była ciekawa postać hehe, czekam teraz na ruch Kality. Najbardziej wśród tych postaci ujmują mnie właśnie "lokalsi". Przemiana Rebrowa też w ciekawą stronę
[SPOJLERRRRRRRRRRR]

ocenił(a) serial na 8
SathyaSaiBaba

Kalita mega ciekawy choć w 1wszym sezonie zepchnięty na dalszy plan widziałem potenciał w tej postaci od początku. Już na dzień dobry było widać że to iż Cinek przejmuje władzę mu się nie podoba. Jak by to się nie potoczyło możliwe że on najlepiej na tym skorzysta i stanie się kims bardzo ważnym w ewentualnym trzecim sezonie. Byśmy mieli fajną ewolucję od bandyty wieśniaka po bandytę kozaka ; )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones