PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108340}

Więzienie Oz

Oz
8,0 5 667
ocen
8,0 10 1 5667
Więzienie Oz
powrót do forum serialu Więzienie Oz

Pierwsze 2 sezony podobały mi się niesamowicie, poznawałem postaci, odkrywałem relacje między nimi itd. I gdyby ten serial kończył się gdzieś wtedy to dostałby dychę.

Niestety poznałem już główne postaci, a kolejne będą pojawiały się już pojedynczo, zwiedziłem praktycznie wszystkie zakamarki więzienia które ujrzymy, a do obejrzenia zostały jeszcze 4 sezony (właściwie to 5)

No i zaczyna się takie odhaczanie kolejnych odcinków. Nie mówię, że kolejne sezony są złe, pewnie gdybym obejrzał je wyrywkowo to byłbym równie zachwycony jak pierwszymi dwoma. Chodzi po prostu o to, że nie dzieje się nic nowego, wszystko co zobaczymy już widzieliśmy tylko w trochę innej formie. Ktoś ginie, ktoś przychodzi, ktoś się bije, ktoś trafia do dziury, ktoś knuje, ktoś przejmuje dowodzenie, ktoś się załamuje, ktoś trafia do szpitala. Olbrzymia powtarzalność tyle, że w innych układach i proporcjach.

Brakowało mi też kilku rzeczy typu strażnik więzienny we własnym domu czy ujęcia więzienia na zewnątrz. Zakończenie też nie było jakieś wystrzałowe, po prostu uśmiercono kilka postaci które i tak nie były już dłużej nikomu potrzebne.

ocenił(a) serial na 9
AgentB

AgentB zaznaczył, że będą spoilery ale chyba żadnych nie podał :)
Ja parę podam, więc powtórzę

S
P
O
I
L
E
R
Y
.
.
.
.
Przyznaję rację i dodam swoje pięć gorszy, właśnie skończyłem oglądać 56. odcinek.
Serial świetny, ale kilka rzeczy po prostu mi nie pasuje:
- wysoki białas który od razu trafił do Portland Trail Blazers, troszkę zabawne to było
- wygrana Boba w totka, tak wiem - Bóg podał mu liczby
- nieskończona wymiana śmierci Vern vs. Tobias (był ojciec, brat, synowie, aż czekałem aż zaczną wyżynać kuzynów od strony dziadków)
- wielebny objawiający się w celi Hoyt'owi (na szczęście wyjaśnili jego zniknięcie)
- strażnicy więzienni pozwalający co chwilę na zabijanie więźniów - f**k jeśli tak naprawdę jest, to faktycznie to 'zgniły zachód' ;)
- gubernator mordujący lekką ręką trzy osoby, Frank Underwood wymięka :)

Mimo wszystko gorąco polecam! Szukałem czegoś po The Wire i nie zawiodłem się. Byłaby dycha ale...

ocenił(a) serial na 7
MarcelKowal

Bez podawania konkretnych sytuacji, ale chyba drobny spoiler jest ;)
W każdym razie wolę to zrobić niż popsuć komuś serial.

A The Wire jest nie do przebicia

ocenił(a) serial na 9
AgentB

The Wire jest super, ale czy jest o 92 miejsca lepszy od Oz... ?
Trafiłem właśnie na taką listę:
http://www.wga.org/content/default.aspx?id=4925
"Oz" na 101. miejscu , przesadzili troszkę :-)
Ale tak to jest z listami, nie dogodzi się wszystkim

ocenił(a) serial na 6
MarcelKowal

Nie dotrwałem do końca. Jak wyjaśnili zniknięcie wielebnego?

ocenił(a) serial na 9
brutus35

Nie pamiętam :( dawno to było, pozdr.

ocenił(a) serial na 10
brutus35

Wielebny znowu skonczył za ścianą znów , ksiądz go znalazł, bo Hoyt mu powiedział.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones