Wikingowie (2013-2020)
Wikingowie: Sezon 3 Wikingowie sezon 3, odcinek 6
odcinek Wikingowie (2013-2020)

Narodziny

Born Again 47m
7,9 2 698
ocen
7,9 10 1 2698
Wikingowie
powrót do forum s3e6

S03E06

ocenił(a) serial na 7

Uwaga, uwaga, moja 'recenzja' najnowszego odcinka, będzie emocjonalnie.

Na początek Athy i Radzio budujący zamki z piaseczku, ojej jak słodko. W tle oczywiście Floki (U JELLY??) patrzący na nich złowieszczo. Aż się śmiałam, bo po prostu w tym sezonie ilość ujęć Flokiego patrzącego na nich w nieprzyjemny sposób powalała.

Byłam przekonana, że Thorunn straciła dziecko jak ją zranili, a tu niespodzianka - mało, że jest, to jeszcze na dodatek zdrowe. Bjorn taki zachwycony swoją małą córeczką, przekochane to było. Fajnie, że nazwał ją Siggy, choć szczerze mówiąc liczyłam na Gydę Junior. Natomiast żeby nie było odnośnie Bjorna za słodko to jego logika po prostu powaliła mnie na kolana:

Bjorn: Kocham moją żonę.
Bjorn: *chędoży Torvi*
Ja: DAFUQ BJORN

Serio, rozczarowałam się nim okropnie, bo myślałam, że jest mądrzejszy, niż jego tatulo i będzie umiał utrzymać ptaszka w spodniach, jak żona jest w połogu, ale jak widać wszystko zostaje w rodzinie Nie szkodzi, że sama go do tego zachęciła, powinien mieć swój rozum, a nie lecieć za zewem penisa, szczególnie, że Torvi jest mężatką to raz, a dwa, jakoś się nią nigdy nie interesował wcześniej. Aha, blizny Thorunn są zaâ˜☠â˜☠â˜☠iste *_*

W ogóle friendly reminder, że Ragnar i Lagertha są teraz... dziadkami. GILFs

Konkurs na scenę epizodu wygrywa ten moment: https://31.media.tumblr.com/f4ab9319...q8ulo1_500.gif

Sceny z Wessex były nieco hardkorowe, ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczona popisem aktorki, która gra Judith, serio, obsmarkiwała, obśliniała się, wrzeszczała, wykrzywiała i wyła w tak realistyczny sposób, że aż dostawałam ciarek - te wrzaski mnie będą pewnie jeszcze nawiedzać przez następne dwa tygodnie. Normalnie aż nie mogę uwierzyć, że faktycznie publicznie urżnęli jej ucho. Choć szczerze mówiąc myślałam, że będą chcieli ją ściąć, lub spalić, a nie tylko naznaczyć. Ecbercik przeszedł natomiast samego siebie, myślałam, że zsikam się ze śmiechu jak wyskoczył do Aethelwulfa z hasłami o 'niepokalanym poczęciu', dziecku zesłanym przez Boga (aka magiczny penis Athelstana), Athelstanie-deeply-religious-man, zastanawiam się co on knuje i na razie pomysłów brak. A jeszcze bardziej się śmiałam jak Aethelwulf to wszystko łyknął jak młody pelikan, kolejny nieszczęśnik, któremu "bóg" wychędożył żonę

Scena 'odrodzenia' Athelstana była dla mnie kompletnie niezrozumiała - co to za światło? Co go zwaliło z nóg? I dlaczego był święcie przekonany, że to Jezus? Zachowywał się jakby się nażarł wiadomych grzybków.

Czy tylko ja myślałam (liczyłam na to) w scenie Rollo na plaży, że faktycznie zacznie tańczyć po niej nago jak mu zasugerował wieszcz?

Kalf się widzę wyrabia co raz bardziej. Fakt, jest zdradliwą świnią, ale patrzy się na niego dobrze. Nie mogę rozgryźć jednak jego z Lagerthą wzajemnych prawdziwych planów dla siebie. Mam tylko nadzieję, że się nie okaże, że on ją z tym całym podrywem robił w konia i biedne dziewczę się baaaardzo sparzy próbując to przeciw niemu wykorzystać.

No to teraz wisienka na torcie, czyli najbardziej szokujące wydarzenie odcinka.

FLOKI WHAT ARE YOU DOING
FLOKI STAHP

Naprawdę, co twórcy ZNÓW robią z tą postacią? Nie wystarczyło, że w zeszłym sezonie przez większość czasu się zastanawialiśmy, czy nie robi Ragnarowi syfu za plecami? No cóż, teraz zdecydowanie mu go robi, bo idę o zakład, że Ragnar nie wie, że to Floki SPOILER SPOOOOOILEEEEEEEEEEEEEER zamordował Athelstana Do tego jeszcze chodzi, burczy na wszystkich, Helgę poddusza, Floki dafuq. Helga powinna manatki zawinąć, córę pod pachę i zwiewać, bo ja tu wyczuwam jakąś psychozę normalnie.

Ale po prostu zabijając Athelstana (i jeszcze potem smarując się jego krwią, whaaaaaaaaat) przeszedł samego siebie. Właściwie to do chwili, w której Ragnar zwrócił się do niesionych zwłok po imieniu miałam nadzieję, że to ten stary dziadzio z osady w Wessex, którego Ragnar zadusił, a Floki Athelstanowi tylko przylał w papę i ten stracił przytomność, ale niestety. Pożegnanie Ragnara z Athelstanem strasznie smutne. Ragnar już w ogóle praktycznie nie ma przyjaciół, serio mam wrażenie, że na koniec sezonu skończy w dole z wężami króla Aelli.
__________________

Ottiss14

Książka "Imperia i barbarzyńcy" jest nieco gorsza od "Upadku...", ale to wciąż bardzo dobra lektura. Heather szczegółowo opisuje mechanizmy migracji i szczegółowo analizuje dzieła rzymskich historyków oraz znaleziska archeologiczne.

NikKlik

Obecnie rośnie liczba historyków którzy uważają ,że powinno się całą historię wymazać i napisać od nowa gdyż w dzisiejszych czasach nowe odkrycia i metody badawcze kompletnie burzą wiele "pewników" z przeszłości ,a bez takiej totalnej reformy każde znalezisko ,czy odkrycie z osobna jest konfrontowane z tymi przestarzałymi teoriami i założeniami i jest praktycznie niemożliwe by je wszystkie na bieżąco łączono w jedną całość. Osobiście najbardziej interesuję się pracami zespołów interdyscyplinarnych i genetyków.
Pozdrawiam!

ocenił(a) serial na 8
Ottiss14

Brawo piękny post - warto też wspomnieć o wyprawie chrześcijańskiego Racibora księcia pomorzan pod patronatem i przy wsparciu Polan Bolesława III - który to dokonał czystki na Zelandi w Riks stolicy Dani a także o upadku Konugeshali i Upsali normanowie już nigdy się tu nie zapuszczali i z trwogą mówili o królu Venedi.

Joseph88

Właśnie czytam książkę "Wielka wyprawa księcia Racibora - Zdobycie grodu Konungahela przez Słowian w 1136 roku". Nie jest doskonała (autor dotychczas pisał tylko o "germanach" i ma troszkę słabość do Skandynawów ,ale jednocześnie pisze uczciwie) ,ale polecam bo to pierwsza książka całościowo poświęcona tej wyprawie. Tylko tak na marginesie ,mówienie o ludziach z tamtych czasów jako o chrześcijanach ,a już szczególnie o ludziach z północnej i zachodniej Sławiańszczyzny jest trochę nietrafione. No chyba ,że sam chrzest wodza czyni z ludzi chrześcijan. Ranowie jak ich napadli Duńczycy (których Ranowie mordowali masowo ,ponoć wybili 1/3 Duńczyków ,a jak splądrowali jakieś tereny i wracali tam po kilkunastu latach to nadal nic tam nie było) to się nawrócili ,wynieśli rzeźby Trzygłowa itd ,a jak tylko Duńczycy wyjechali to natychmiast postawili nowe ;)
Najsłynniejszym wodzem który jest do dziś symbolem walki rodzimowierców o wolność spod judeo-chrześcijańskiego jarzma jest Obodrycki książę Niklot którego potomkowie rządzili Meklemburgią (region Niemiec będący bezpośrednią kontynuacją Weligardu - państwa Obodrytów) aż do XX wieku!

Ottiss14

Tutaj artykuł autora "Wielkiej wyprawy...". Szrejter niestety wydaje się mieć silny sentyment pro-Skandynawski ,a w zasadzie pro-Germański. W jednym z artykułów napisał np. że chociaż wiele miast w Niemczech założyli Sławianie to nie można mówić o nich jako Sławiańskich bo byli wysiedlani ,a miasta rozbudowywane O_o ludzie go w komentarzach ostro zjechali i porównali to do "polskich obozów koncentracyjnych". Facet wyraźnie ma problemy z tożsamością i to niestety dominują kompleksy wobec swoich Szrejterowych korzeni.
http://historia.wp.pl/wid,16619086,wiadomosc.html

W tym artykule również został zjechany ,ale za to ,że na mapie umieścił "Cesarstwo Niemieckie" w czasach kiedy czegoś takiego nie było. Jego słabość do "germanów" niestety mocno jest widoczna i rzutuje na jego rzetelności. Wprawdzie z tego co wiem nie jest historykiem z wykształcenia ,ale podobnie zachowują się niestety liczni historycy zawodowi.

ocenił(a) serial na 9
Ottiss14

Na YT znalazłem niedawno kanał Pawła Szydłowskiego, w którym porusza tematy Wikingów i ich związki z Polanami, Lachami, oraz inne tematy wymazane przez propagandę katolicką.
https://www.youtube.com/user/rationalatheist100/videos

korndddd

Osobiście nie interesuję się zbytnio wikingami bo nie lubię towarów przereklamowanych ,skupiam się na historii własnego regionu i własnych przodków.
"Wielka wyprawa..." jest naprawdę przyzwoitą książką ,można się z niej dowiedzieć (są podane też inne źródła) np. ,że Sławiańska sztuka wojenna była dużo bardziej zaawansowana niż większości Europy ,istniała mocno rozbudowana strategia i logistyka wewnątrz sił zbrojnych ,a państwa Skandynawskie w porównaniu ze Sławiańskimi były dosłownie zadupiem ,a państwa Pomorzan ,Obodrzyców ,czy Ranów były silne ,bogate ,potężnie zaludnione ,najnowocześniejsze w regionie i każdy z licznych portów posiadał ogromną flotę.
Nie wiem ile czasu potrzeba ,żeby ludzi wyleczyć z tych kłamstw i kompleksów które w nas wychodowano ,ale trzeba to robić cały czas i nigdy nie przestawać głosić prawdy.
Filmik obejrzę ,dzięki.

ocenił(a) serial na 9
Ottiss14

Ja przynajmniej staram się rozpowszechniać kanał Pawła- naprawdę wkłada on dużo pracy, żeby Polacy w końcu zdali sobie sprawę, że wspaniała cywilizacja istniała na polskich ziemiach od wielu tysiecy lat, a nie od roku 966.

korndddd

Ten kanal jak i blog Bialczynskiego traktuje jako ciekawostke. Z jednej strony nie jestem w stanie sluchac tego jak odplywaja z wiara w kosmicznego Jezusa czy semito-ario-Slawianach ,ale musze przyznać ,ze u Bialczynskiego da sie wygrzebać wartosciowe informacje i jego praca miewa sens.

ocenił(a) serial na 8
Ottiss14

Polanie nawrócili się dosyć sprawnie i szybko tak samo ..Skandynawowie król Dani Harald Sinozęby wprowadził Danie w okres chrześcijański jak i wielu innych Normańskich władców ...mówi się że Vikingom imponowała idea pokonania samej śmierci , rozbawił mnie moment w bodaj pierwszym czy trzecim odcinku gdy vikingowie wpadli do klasztoru z którego porwano Athelestana i porąbali Chrystusa na krzyżu ....przecież Bóstwa nordyckie oraz Bóg chrześcijan mieli wiele wspólnego - Odyn wisiał na drzewie również był przebity włócznią Thor ..również był cieślą jak Jezus ....bardziej prawdopodobne było to że upadli by na kolana i zaczęli w zdziwieniu obserwować krzyż a potem, wznosić modły do Odyna. A ja lubię sobie to obejrzeć ale oglądam to z przy mrużeniem oka ..bardziej raczej jak bajkę niż jak fabularyzowany serial historyczny :] , widzę że stoimy po trochę przeciwnej stronie ja jestem po stronie kultury Chrześcijańskiej Ty po stronie Pogańskiej co uważam nie stanowi problemu u mnie masz szacunek za interesowanie się porzuconą , zapomnianą i przekłamaną działką historii o czasach gdy nasi przodkowie formowali ten wspaniały kraj - spoiwem scalającym może być fakt iż obaj zdaje mi się najwyraźniej optujemy za kulturą słowiańską - przeszedłem podobną drogę najpierw fascynacja Normanami , Eda , Pismo runiczne , nordycki panteon vikingowie tylko po to by właśnie po długim czasie szperania w historii naszego narodu dojść do wniosku że byliśmy nadrzędni względem nich cywilizacyjnie i kulturowo oraz militarnie własnych Bogów -Peruna swaroga , Daźboga, Trygława a nawet własne pismo czyli głagolice. (serio tylko 24 litery w alfabecie to musiała być prymitywna cywilizacja) . Widziałem komentarze na temat Szrejtera i zgadzam się w zupełności. Pozdrawiam i niechaj Perun cię strzeże przyjacielu.

Joseph88

Nie jesteśmy po przeciwnych stronach bo ja czesto bronie katolicyzmu,ale faktem jest ,ze po pierwsze wiekszosc ludzi nie wiedziala o tej religii zbyt wiele ,nawet do kościoła mogli wchodzic tylko najbogatsi ,zwykli ludzie sluchali mszy po lacinie której nie znali i to za drzwiami. Katolicyzm ostatecznie polaczyl sie z religia Slawianska. Politeizm zastąpiono świętymi ,a typowo chrześcijańskie swieto jest...jedno ,wszystkie niemal swieta są rodzime. Nawet topienie marzanny próbowano zastapiac zrzucaniem Judasza z wiezy kościelnej ale sie nie przyjelo. Przed bitwa pod Grunwaldem rycerzy blogoslawila wiedzma ,a oni przysiegali na Slonce czyli Swarożyca. Jeśli chodzi o samych bogów to trzymam sie czystosci Lechickiej kultury wiec nie Swarog a Swarożyc ,nie Perun a Piorun lub Grom itd. Byly tez powstania antychrzescijanskie w Polsce ,a nawet królowie którzy chcieli przywrócić Stare Ścieżki przez co zostali wymazani z kronik. Obodryci walczyli do końca przeciwko obcej kulturze i zostali wchlonieci przez tego raka zwanego Niemcami. Ja sie wikingami nigdy nie fascynowalem ,od dziecka lubilem muzykę celtycka i mi

Ottiss14

(zaciął mi się telefon) i mitologią rzymską. Z czasem zacząłem odkrywać coraz więcej naszej historii o której mało kto wie ,o naszej kulturze ,muzyce ,odkryciach genetycznych i stwierdziłem ,ze naprawdę mamy powody do megalomanii. Myślę ,że dożyję czasów gdy taką pozytywną propagandę i popkulturowe towary eksportowe będzie Polska uskuteczniać i propagować na świecie.

Ottiss14

Dzięki za wyjaśnienie ;)

ocenił(a) serial na 9
Mauretania

moim zdaniem ragnarowi sie w d... poprzewracało, już nie widzi prawidziwych celów wikingów coś mu się miesza, mierzy za wysoko, wierzy nie temu komu trzeba i źle na tym wyjdzie.
Floki natomiast stara się go nawrócic na prawidłową drogę- po kij im jakis nawrócony chrzescijanin w osadzie, przeciez to najgrozniejszy punkt ku zdradzie. jeszcze do tego mnich!. Zycze flokiemu jak najlepiej, ragnarowi tez ale cos mi sie zdaje , ze z nim dobrze nie bedzie.
Bjorn faktycznie świnia, ale w sumie nigdy go nie lubiłam.
Sceny z wessex najlepsze z odcinka.

ocenił(a) serial na 10
dzikudzina

jaka świnia ta Porun to tępa dzida jest dopiero

czaromaro

Fakt, chyba miała jakieś autodestrukcyjne ciągoty bo robiła co mogła ,żeby tak to się skończyło.

ocenił(a) serial na 10
Ottiss14

no to też i jeszcze myślała że jest niezniszczalna , a była w ciąży ale klops i do tego że nie chce dziecka wtf ale świnia

czaromaro

No ona raczej chciała zabić siebie i dziecko. Taka psycholka i na pewno będzie teraz odpychać Bjorna żeby się unieszczęśliwiać dalej.

ocenił(a) serial na 8
Ottiss14

Lepiej tej skretyniałej postaci opisać sie nie dało brawo panowie ;)

ocenił(a) serial na 7
czaromaro

Powiedziała, że nie chce dziecka tylko dlatego, że ją bolało, jak rodziła. Nie powiedziałaby tego, gdyby to przemyślała.

użytkownik usunięty
LadyLannister

Zawsze chciała być wojownikiem, a nie żoną/matką. Myślę, że w kolejnych odcinkach jeszcze to wyraźniej zaakcentuje.

ocenił(a) serial na 7

Lagertha jest i świetną matką i wojowniczką. Jakoś ze sobą te role godziła.
Oczywiście w zaawansowanej ciąży raczej walczyć się nie da, ale myślę że już w wyprawie na Paryż Porunn weźmie udział, a dziecko zostawi pod opieką babci Aslaug czy kogoś.

użytkownik usunięty
LadyLannister

Jak Lagertha łączyła opiekę nad małymi dziećmi z wyprawami nie wiemy, bo serial zaczyna się na późniejszym etapie. Być może Porunn uważa, że bardziej się nadaje na wojowniczkę niż house-wife, szczególnie z pokiereszowaną buzią.

ocenił(a) serial na 7

Dziećmi małymi się każdy może opiekować. Nawet karmić niemowlę może jakaś inna kobieta. A wnukowi Ragnara nietrudno będzie znaleźć opiekunkę.

użytkownik usunięty
LadyLannister

To oczywiste. Dzięki temu jeszcze łatwiej zostać wojowniczką. Pod warunkiem, że nie zajdzie sie znowu w ciążę - i dlatego trzeba wepchnąć Bjorna innej.

ocenił(a) serial na 7

hahaha, "wepchnąć Bjorna gdzie innej", co za dosłowność ;D

ocenił(a) serial na 7
LadyLannister

* bez "gdzie", ech, szkoda że nie da się edytować postów

ocenił(a) serial na 10
LadyLannister

ogólnie ta bohaterka ma problemy z myśleniem xd

ocenił(a) serial na 9
czaromaro

ehm, została okaleczona, urodzila mu dziecko a w pologu raczej nie mozna bz**kać a on zamiast ja wesprzec rzucil sie na inna. tez za nią nie przepadam ale po tym co ja spotkalo-najpierw niewolnica, potem starala sie wykazac jako wojowniczka, zostala potwornie okaleczona teraz ma dziecko i faceta ktory juz lata za innymi dupkami....

ocenił(a) serial na 7
dzikudzina

Faceta sama do tego namawiała, choć pewnie miał jej nie posłuchać, no ale to Bjorn.. intelektem czy silną wolą chłopak nie grzeszy.
A że ma dziecko to dla niej dobrze. Ma dla kogo żyć teraz i będzie robić co innego niż tylko zamartwiać się swoimi bliznami.

ocenił(a) serial na 9
LadyLannister

no nie wiem czy to tak będzie wyglądało....może odrzucić to dziecko. popadła w głęboką depresję, sama krzyczała, że nie chce tego dziecka

ocenił(a) serial na 9
dzikudzina

Kobiety podczas porodu różne rzeczy krzyczą. Nienawidzą wtedy mężów, dzieci, kwiatów, słońca i lodów czekoladowych. Kiedy ja byłam na sali, to nawet jedna krzyczała, żeby ją dobić. Później zrozumiałam dlaczego. :D

ocenił(a) serial na 9
dzikudzina

Floki od początku serialu stoi na straży starej wiary i to się chwali, nie poddaje się nowemu, kiedy wieje chrześcijański wiatr. On i Athelstan to skrajne przeciwieństwa, mnich nigdy nie czuł wielkiego rozdarcia, może miał jakieś ciągotki do Odyna, ale wystarczyło kilka znaków od jego boga, żeby rzucić bransoletą i skończyć jako męczennik za wiarę. Floki zrobiłby to samo dla Odyna i panteonu, co Athelstan dla Chrystusa.
Bardzo podoba mi się (teraz już podobał) wątek przyjaźni Ragnara i Athelstana, totalnie pozbawiony uprzedzeń związek, jeden drugiego w pełni akceptował, chociaż pod koniec odcinka odniosłam wrażenie, że Ragnar pośrednio brał udział w zabójstwie kumpla. Cała akcja w Wessex będzie ciągnąć się za nim smrodem i może chciał uniknąć buntu związanego z tym brataniem się z chrześcijanami, a Athelstan byłby oliwą dolaną do ognia?
Akcja z niewierną żonką trochę mnie dziwi - co planuje Eckbert? Bo jest zbyt cyniczny, żeby wierzyć w niepokalane poczęcie, chociaż głupawy synalek łyknął to z pocałowaniem ręki.
Ciekawi mnie rozwój sprawy między Bjornem a Thorunn. Z jednej strony nie dziwi mnie jego skok w bok, z drugiej ten połóg mógłby odczekać, skoro blizny nie są dla niego odstraszające (a bardziej spodziewałam się pójścia do innej właśnie z powodu oszpecających ran, no ale był napruty, więc blizny to było małe piwo :P). W sumie myślę, że Thorunn też wzięłaby innego, gdyby Bjorn był niedysponowany, a ją by przypiliło.
Ragnar na koniec ewidentnie knuje i pod chrześcijańską przykrywką popłynie na Paryż, co bardzo mi się podoba. A ten wędrowiec, co go sobie przygruchał, to taki trochę ni pies ni wydra, ni chłop ni baba :P

depoz

Ten wędrowiec to miał być chyba taki znak ,że we Francji już wtedy byli spedaleni.

ocenił(a) serial na 8
Ottiss14

Dokładnie ;) ..."Zniewieściali" ;)

depoz

''Akcja z niewierną żonką trochę mnie dziwi - co planuje Eckbert? Bo jest zbyt cyniczny, żeby wierzyć w niepokalane poczęcie, chociaż głupawy synalek łyknął to z pocałowaniem ręki.''

Nic nie planuje. Chciał ją uchronić przed synem, który był żądny kary. Od początku wiedział, ze ona zdradza syna, ale szanował mnicha.

ocenił(a) serial na 10
KLAssurbanipal

No i prozaicznie, to nie jest jakaś chłopka tylko córka króla z innej części Anglii. Dość i tak problemów z wikingami ma, żeby jeszcze sobie wrogów wśród sąsiadów robić.

ocenił(a) serial na 10
Mauretania

Mnie się wydaje, że w następnych odcinkach Ragnar dostanie się do Paryża na przeszpiegi w przebraniu mnicha. Bo inaczej dlaczego miałby golić głowę i zakładać krzyżyk? W dodatku przepraszał Athelstana za coś co ma zamiar zrobić, to o co innego mogło chodzić?

ocenił(a) serial na 8
feniks_14

Feniks, słuszna uwaga, pomyślałam o tym samym.

feniks_14

Sądzę że przepraszał Athelstana za to, o czym napisał ktoś powyżej. To znaczy za to, że wypowie teraz bezpardonową wojnę chrześcijaństwu, mimo iż dotąd wydawało się, że akceptuje tą religię i ma nawet nadzieję, że obydwa wyznania (chrześcijańskie i pogańskie) będą mogły żyć obok siebie w pokoju.

użytkownik usunięty
feniks_14

Mnich z nordyckimi tatuażami na głowie raczej się by wyróżniał. A Ragnar ogolił głowę w geście swojej zmiany. I będzie miał jeszcze nowsze tatuaże. O co mu chodziło gdy wypowiadał ostatnie słowa w odcinku... jak dla mnie to tajemnica i siła tego serialu. Krzyż założył ku pamięci przyjaciela ale też myślę, że to przypieczętowanie jego synkretycznych poglądów. Tak ja to na razie widzę. Scena kiedy Rollo obchodził usypany z piasku Paryż na plaży również bardzo symboliczna - niedługo zostanie Władcą Normandii.

A co to są "nordyckie" tatuaże bo nie słyszałem o takich? Tatuaże na głowie Ragnara rozwijają się w sposób magiczny to namaszczenie od Odyna i tyle.

ocenił(a) serial na 10

moim zdaniem przepraszał za to, że zakłada pamiątkę po przyjacielu, bądź co bądź bądącą krzyżem - który na nim, innowiercy, jest jakby sprofanowany. chciał mieć coś, co zostanie mu po Althestainie.
a być może ma też na myśli niecne udawanie mnicha. wytatuowaną głowę może ukryć pod kapturem.

użytkownik usunięty
feniks_14

Właśnie myślę tak samo. Pewnie przeprasza, za masakrę, którą zrobi we Francji :(

ocenił(a) serial na 9
feniks_14

hmm, ciekawa koncepcja:-)

feniks_14

Ciekawe spostrzeżenia - nie twierdzę, że powinny się sprawdzić ale faktycznie ta końcowa scena mogła by to sugerować :)

użytkownik usunięty
Mauretania

od zawsze uwazalem ze takie seriale nie sa dla kobiet:D

ocenił(a) serial na 7

Z powodu...?

ocenił(a) serial na 7

Dlaczego? Kiedy Ragnar mówił do Athelstana "kocham cię" bardzo mi się podobało

LadyLannister

koncowka troche chaotyczna , domyslam sie ze Ragnar znalazl mnicha i co? mysli ze sam sobie siekierka w leb walnal czy jak , takie obrazenia raczej nie wygladaja na samobojstwo

mi sie wydaje ze sie domyslil ze ktos go zabil ( zwlaszcza ze widzial scene jak wszyscy na niego patrzyli i Rollo pytal czemu wyrzucil bransolete) i moze przeprasza Athelstana nie za to ze bedzie mordowal chrzescijan a wlasnie za to ze sie zemsci

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones