MiniserialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Miniserial

Ziemia obiecana

1975 - 1978
50 min.
7,9 6 248
ocen
7,9 10 1 6248
1 331
chce zobaczyć
Karol, Maks i Moryc łączą kapitały i zakładają fabrykę w Łodzi, marząc o szybkim wzbogaceniu. Więcej Mniej
Ziemia obiecana zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Telewizyjna adaptacja powieści Władysława Reymonta ukazująca burzliwe losy przyjaźni i spółki trzech młodych fabrykantów na tle panoramy XIX-wiecznej Łodzi - tętniącej życiem, dynamicznie rozwijającej się przemysłowej metropolii. Obraz miasta błyskawicznie rodzących się fortun i jednocześnie miejsca, które miażdży ludzi oraz jest arenąTelewizyjna adaptacja powieści Władysława Reymonta ukazująca burzliwe losy przyjaźni i spółki trzech młodych fabrykantów na tle panoramy XIX-wiecznej Łodzi - tętniącej życiem, dynamicznie rozwijającej się przemysłowej metropolii. Obraz miasta błyskawicznie rodzących się fortun i jednocześnie miejsca, które miażdży ludzi oraz jest areną bezwzględnej walki o byt. Filmowa opowieść o krainie nie błogosławionej, lecz przeklętej - dramatycznych wyborach, pogoni za pieniądzem, zyskiem i kapitałem. Trzy odmienne osobowości, ale jedno marzenie i wspólna, kusząca wizja ziemi obiecanej. Ceną sukcesu jest wyrzeczenie się ideałów młodości, przyjaźni i miłości.

na podstawie
studio
Zespół Filmowy "X"
tytuł oryg.
Ziemia obiecana
inne tytuły
Land of Promise
The Promised Land
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Znakomity film. Dzieło Reymonta i Wajdy. Współczesny kapitalizm jest taki sam jak w XIXw. - bezwzględny, pazerny, niesprawiedliwy. Raj dla oszustów i cwaniaków.

 • Świetnie, że serial wyszedł na DVD, gdyż potraktować go można jako "definitywną wersję reżyserską". Jest dłuższy o godzinę od wersji kinowej, a dodane sceny są równie znakomite. Nie zabrakło tu również scen erotycznych, wyciętych przez samego reżysera z...

 • ...

  użytkownik usunięty

  Widzę że dużo ludzi pisze że ten serial to wersja rozszerzona filmu - że zostało dodane parę nowych scen.
  Jeśli to prawda. To widać skąd Vega brał inspiracje (bo jak wiecie większość jego filmów jest pocięte na seriale)

  • Gdzie właściwie można obejrzeć, te dłuższą wersję filmu? Bo na WFDiF niestety jest tylko film.

   • Ten serial jest wybitny. Jednak trzeba zauważyć, iż zdecydowanie odbiega od powieści na podstawie której powstał.
    Wręcz zauważa się, że wiele dialogów czy zachowań jest poprzestawianych pomiędzy bohaterami tej opowieści.