PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176116}

Zwierzęta z Zielonego Lasu

The Animals of Farthing Wood
7,8 3 172
oceny
7,8 10 1 3172
Zwierzęta z Zielonego Lasu
powrót do forum serialu Zwierzęta z Zielonego Lasu

Czy jest jakikolwiek serial, podobny do tego

ocenił(a) serial na 10
SnapeForever

Może Wodnikowe Wzgórze? Jest to serial o królikach

ocenił(a) serial na 9
najiki

lepszy/gorszy od Zwierząt z...?

ocenił(a) serial na 10
SnapeForever

Nie pamiętam, bo oglądałam jak byłam mała, ale wiem że jest bardzo podobny, bo tam też są "prawdziwe" zwierzęta. Pół roku temu chciałam sobie obejrzeć, nigdzie nie było wszystkich odcinków, a teraz właśnie weszłam na ich stronę filmwebu i ktoś tam wrzucił link do wszystkich odcinków https://www.youtube.com/channel/UCDON8ZDntkIlRj4et8Dz8jw :)

ocenił(a) serial na 8
SnapeForever

H mmm ...
Punkt wyjścia obu książek jest podobny:

- "Wodnikowe Wzgórze" - kilka królików opuszcza rodzinną królikarnię, ponieważ ludzie zamierzają wybudować w jej pobliżu osiedle mieszkalne - króliki o tym nie wiedzą ale ich wieszcz, prorok, Piątek ma przeczucie zagrożenia i śmierci.

- "Zwierzęta z Zielonego Lasu" - zwierzęta opuszczają swój las z powodu działalności człowieka, który karczuje las pod osiedle.

Różnica jest taka, że Richard Adams, autor "króliczej odysei" koncentruje się tylko na królikach, nadając im ludzkie cechy i zachowania, oraz pokazując różne formy króliczej wspólnoty ale inne zwierzęta, a zwłaszcza drapieżniki to zbiorowy wróg, zbiorowa masa, bez głosu, bez osobowości, itp. Jest to coś, co nie podoba mi się w literaturze, serialach i filmach o antropomorficznych zwierzętach, że tylko ci mili roślinożercy mają świadomość, wolę, potrafią mówić, itp. a drapieżnik chce je tylko zabić.

Colin Dann, autor Zwierząt podchodzi inaczej do tematu i u niego każde zwierzę, czy to mysz, kret, królik czy lis ma równe prawa, ma głos, wolę, itp. Jest równoprawnym bohaterem.

Swoją drogą, ciekawe, dlaczego tych książek do tej pory nie ma na naszym rynku?

lelen_lis

Pamięta z Was ktoś podobną bajkę o lisach? Raczej to była pełnometrażówka. Pamiętam że jakiś rodzic małego lisa lub lisów zaginął, chyba wychowywał go ktoś inny? Słaba pamięć. Był też motyw ze żniwami jak zwierzęta uciekały przed śmiercią od maszyn rolniczych. Może ktoś pamięta?

ocenił(a) serial na 8
KukizBJJ

Może chodzi o to?

https://www.youtube.com/watch?v=jduqrT7HM3Y

lelen_lis

Tak jest! Jesteś królem! Wiszę piwo!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones