Komedie romantyczne

Swoje ulubione filmy do śmiechu i wzruszeń wybiera Łukasz Muszyński.

komentarze 68

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
intermed1
Może warto zastanowić się nad powrotem serii "Dwa oblicza". Patrząc na liczbę komentarzy pod każdym odcinkiem to był wasz najpopularniejszy program. Zupełnie nie rozumiem dlaczego go odpuściliście.
48
kto
@intermed1 Dwa oblicza komedii romantycznych? Jestem za.
4
coboldev
@intermed1 ja wolałem tę serię z zajawką o filmach, głównie starych klasykach, na które pewnie nigdy sam bym nie trafił. Szkoda, że tego już nie ma.
13
kto
@coboldev Na skróty to najlepszy produkt Filmwebu, ale nie będzie kontynuowany. O ile dobrze pamiętam to przy jakiejś okazji redaktor Pietrzyk mówił, że cykl jest zakończony i też żałuje.
5
coboldev
@kto Szkoda wielka, ale może ktoś gdzieś prowadzi w tym duchu kanał na yt, jeśli nie polski to eng.
2
madchicken
Szok i niedowierzanie... Ani jednej polskiej komedii romantycznej...
26
AutorAutor
@madchicken Polecam: "EWA CHCE SPAĆ" Tadeusza Chmielewskiego z Barbarą Kwiatkowską i Stanisławem Mikulskim, "LEKARSTWO NA MIŁOŚĆ"z Kaliną Jędrusik i Andrzejem Łapickim, "MĄŻ SWOJEJ ŻONY" z Bronisłąwem Pawlikiem i Aleksandrą Zawieruszanką, "ŻONA DLA AUSTRALIJCZYKA" z Wiesławem Gołasem i Elżbietą Czyżewską, "MOCNE UDERZENIE" z Jerzym Turkiem i Magdaleną Zawadzką, "MAŁŻEŃSTWO Z ROZSĄDKU" z Danielem Olbrychskim i Elżbietą Czyżewską...
1
darek_sith
Dzień Świstaka - u mnie na miejscu 2 po Annie Hall
11
kryst007
"Punch Drunk Love" Paula Thomasa Andersona - wielki, acz niedoceniony film!
8
Woooo
@kryst007 - Wielka zgoda, nie zdążyłem napisać! Nie wiem czemu, ale łączy się mi jakoś z 500 Dni Miłości.
Rosebery_maze
Zdecydowanie zabrakło mi "About time". Piękny, wzruszający i inteligenty film pokazujący czym naprawdę jest miłość
6
kacper990
As Good As It Gets z Jackiem Nicholsonem i Helen Hunt. Moja ulubiona komedia romantyczna <3
6
leniwypizmak
@kacper990 Podpisuję się pod tym nogami i rękoma. To film o wiele lepszy chociażby od Notting Hill.
elessar1990
Plus za "Garsonierę", ale na liście zdecydowanie brak filmu Ich Noce, chyba protoplastę wszystkich komedii romantycznych. Ja bym jeszcze na liście umieścił "Rzymskie wakacje", "Ja cię kocham, a Ty śpisz" i "Terminal".
7
obleh
Amelia, Cztery wesela i pogrzeb, Pretty woman.
6
Martin_Eden
"Plusk", "Bezsenność w Seattle", "Pretty Woman", "Masz wiadomość", "Miłość i inne używki".
7
tolerancja91
7 miejsc to niestety bardzo mało, szczególnie przy tak licznej reprezentacji... chyba najbardziej rzuca się w oczy brak Czterech wesel i pogrzebu i Dziennika Bridget Jones. Annie Hall i 500 dni miłości nie zaliczyłabym do komedii romantycznych (raczej do komedii obyczajowych). Szkoda, że tak mało komedii romantycznych z dawnych lat, jak Ich noce, Filadelfijska opowieść, Sklep na rogu, czy Rzymskie wakacje.
4
sledzik_2000
A gdzie "Cztery wesela i pogrzeb"? Wydaje mi się, że to też rom-com. Love Actually dałbym trochę wyżej.
3
tolerancja91
@sledzik_2000 oczywiście, że to komedia romantyczna, do tego znakomita <3
sledzik_2000
@tolerancja91 Wychodzi na to, że Hugh t król tej kategorii. Gość jest spoko.
Polly_81
@sledzik_2000 Uwielbiam ten film, ale akurat nie za wątek miłosny Hugh i Amy, który wydawał mi się jakiś mało wiarygodny, tylko za ciekawe postacie, klimat i humor.
paolaz
nie przepadam za komediami romantycznymi ale jedne z nielicznych które naprawdę lubie toDziennik Bridget Jones i Kocha, Lubi, Szanuje
1
Lucynica
"Od wesela do wesela" dodałabym plus wymienione wcześniej "Masz wiadomość" i "Pretty woman"
1
Lukasz_Broda
"Lewy sercowy" PTA i długo długo nic. Jednak do wymienionych 7 tytułów nie mam żadnych uwag. Świetne filmy. Jak bym miał wybierać swoje 7 to "Cztery wesela i pogrzeb", "Manhattan", "To właśnie miłość", "Annie Hall", "Garsoniera", "500 dni miłości" i "Lewy sercowy".
1
Lukasz_Broda
@Lukasz_Broda I oczywiście "Dzień Świstaka" choć noed o końca traktowałbym go jako komedia romantyczna.
Sherman86
Nie wiem czy to dobry pomysł, by 500 Dni Miłości szufladkować jako komedię romantyczną. Powinien trafić tam, gdzie już znajduje się Między Słowami (oczywiście z innego powodu). Mało w tym komedii, a więcej interesującego stadium relacji.
1
whitestripes_333
@Sherman86 Sądzę że Między Słowami to o wiele cięższy kaliber od 500 dni miłości...
Sherman86
@whitestripes_333 Masz rację. Chodzi mi jednak o przedstawienie uczucia i relacji, które w 500 Dni Miłości nie pasują do szufladki komedii romantycznej. Zamiast tego filmu lepiej pasowałby w zestawieniu Pretty Woman.
emil_866
Skoro subiektywnie... "Tylko miłość" jakoś wogóle nie przypadł mi do gustu. Zamiast umieścił bym na pewno "Ich noce" ale bliżej 1go miejsca :) Nie wiem czy "Spacer w chmurach" z Keanu Reeves można zaliczyć do komedii ale bardzo miło wspominam :):) Dobre zestawienie.
zlewson
no i nie wiem, czy bym dała Annie Hall na pierwszym miejscu...
ginusia
Świetnym filmem wg mnie był Forget Paris Billy'ego Crystal'a z '95, chociaż trudno wybrać te najlepsze i włożyć do jednego worka. Mimo wszystko, brakuje mi kilka pozycji w zestawieniu, chociażby właśnie Pretty Woman. Ale i tak dobrze, ze załapało się Annie Hall.
CyboRKg
Moj numer jeden to zdecydowanie: "Kiedy Harry spotkal Sally".
CyboRKg
@CyboRKg W dalszej kolejnosci: "Francuski pocalunek" i "Igraszki losu"
Jazzers
Nie wiem czy łapie się pod kategorię, ale jedyną komedią romantyczną jaką jestem w stanie przełknąć jest "frankie i johnny" z Al'em i Michelle. Piękna historia o prostych ludziach, bez zbędnych żarcioszków i one linerów, jednak miejscami zabawna.
malysz369
Wielki plus za "Garsonierę". Moim zdaniem zabrakło "Rzymskich wakacji" i "Pretty Woman"
Li_Lox
"Eternal sunshine of the spotless mind", "Timer", z nowych sympatycznie oglądało mi się też powszechnie znielubione "Destination wedding".
Woooo
Lubię romcomy za świetne dialogi.
2
whitestripes_333
@SF_MEN A czy to jest komedia romantyczna? Najlżejsza z trylogii ale komedią tego nazwać nie można.
2
kto
Nikt nie wspomniał o Dzień dobry kocham Cię, Kochaj i tańcz, Poradach na zdrady... i bardzo słusznie! Zostają starocie typu Żona dla Australijczyka, Papierowe małżeństwo, Och Karol. Zdarzają się jakieś przebłyski jak Ile waży koń trojański, ale ogólna tendencja wydaje się być spadkowa. Ostatnia próba reanimacji serii Kogel-mogel nie wyszła. Według FW na 30% w moim guście, raczej nie skorzystam ;)
kubatogwiazda
@kto Rzeczywix "Och Karol" przecież to świetna komedia romantyczna.
konraddygudaj
Komedie Romantyczne: 1.Annie Hall 2. Rzymskie Wakacje 3. Kiedy Harry poznał Sally 4. Śniadanie u Tiffany’ego, 5. Pretty Woman, 6. Pół Żartem, Pół Serią 7.Amelia.

zwiastuny