Najlepsze filmy akcji ostatniej dekady

Wyboru dokonał Łukasz Muszyński.

komentarze 91

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
PanKracjusz
@Pinkley_91 Browar Max? Nie znam. Mocno musi dawać w łeb.
Pinkley_91
@PanKracjusz gorzałka jeszcze wczorajsza nie wyparowała a już kolejne pije
PanKracjusz
@Pinkley_91 Właśnie widzę i chyba Cię nie zdziwi jeśli powiem, że jestem lekko zaniepokojony obecną sytuacją.
Pinkley_91
@PanKracjusz Troche dziwne że padają te słowa ze słów metyla
PanKracjusz
@Pinkley_91 Wypiłem, co moje, ale ile można? Życie piękne jest! Trzeba się miarkować i korzystać :)
Pinkley_91
@PanKracjusz ja już na samą myśl napicia się uśmiecham :)
RipRoy
Ewidentnie zabrakło też "Kingsmen" - jeśli chodzi o akcję, no to scena z kościoła nie ma równych, unikalny styl z długimi ujęciami wypada super.
19
celtikmeister
tylko Raid a dalej długo, długo nic...
12
cargante
Bardzo dobre zestawienie. Raid 2 to petarda wszechczasów. Mad Max, MI - tu bardziej fallout. No i fastfive najlepsza cześć serii. Myślałem że tylko ja mam frajdę oglądając jak te sejfy rozwalają auta w pościgu.
6
Dickinson
Z Tym Reidem to przesada, jedynka dobra, ale dwójka... Tylko Mad Max, arcydzieło w każdym calu... a John Wick to na pewno nie dwójka, Tylko czysta i świeża jedynka!
11
PanKracjusz
Najlepsze czy najpopularniejsze? Bo to jednak różnica jest :)
12
obleh
"Drive". Rok 2011. Gosling zakłada kurtkę ze skorpionem, skórzane rękawiczki bez palców i wsiada do wozu. W tle leci utwór Kavinskiego "Nightcall".
8
Kante10
@obleh Tylko czy to film akcji? Bo tu bardziej bym się dopatrywał dramatu/thrilleru psychologicznego niż akcji.
7
konraddygudaj
Filmy akcji: Mad Max: Fury Road, Skyfall, Mission Impossible: Ghost Protocol i Fallout, John Wick trylogia.
8
ProF_A_N_
Może mam deficyty uwagi, ale sceny walk z "Johna Wicka" i "Raid-u" są nieco nużące. Tak jakby ktoś chciał nie tyle nasycić co przesycić spragnionego akcji widza. Gdyby zastosować ten zabieg w filmie romantycznym to scena pocałunku końcowego trwałaby najmniej 5 minut. Nawet najbardziej egzaltowana i spragniona miłosnych uniesień nastolatka w 3 minucie wzrastajace uczucie przesytu.
2
ProF_A_N_
@ProF_A_N_ Ale generalnie lista ok. Może jak zauważyli inni brakuje nieco "Kingsman ..." (sadzę że "Baby Drive' nieco się nimi inspirował), ale z drugiej strony to bardziej wybitne dzieło w dziedzinie pastiszu kina szpiegowskiego. W moim panteonie jest jeszcze "Bez litości" (2014) i "Jack Reacher Jednym Strzałem" (2012).
1
dezertx
@ProF_A_N_ Kingsman to jednak film komiksowy, a tutaj chodzi o typowe akcyjniaki bez superhero. Choć można było przymknąć oko i wrzucić do zestawienia. Ja osobiście uwielbiam scenę ze spadochronem ;D
2
Dude_
@Dude_ dałem enter i się obraziłem nie piszę dalej
James
Doszedłem do "Mad Maxa" i już miałem pisać w koniach "a gdzie "The RAID"? A tu miła niespodzianka :) Zabrakło jeszcze "Hardcore Henry" i "Upgrade", ale lista na której jest wspomniany "The RAID" i "Dredd" jest bardzo solidna.
1
morpheius
Zestawienie ciekawe, ale może jestem stronniczy, bo według mnie brakuje tu jednego tytułu. Mojego ukochanego "Kingsman: Tajne służby".
1
1
Ostatni_Andrew
Bourne i Bond (Craig)! Ich przede wszystkim brak, poza tym ciekawe zestawienie, rozumiem że wskazany J.Wick, E.Hunt oraz D.Toretto to ukłon w str całych tych serii:) Zaskakuje nieco obecność Dredda 2012, tu w zasadzie najbardziej podobało mi, ze K.Urban nie ściągnął hełmu przez caly film;-)
1
harcepan
Choreografia i praktyczne efekty, co najwyżej wsparte komputerowo, a nie generowane w komputerze. Tyle wystarczy żeby zrobić różnicę. I na tym polegają zasadniczo filmy z czołówki zestawienia.
1
TCWolf82
Jak dla mnie bardzo dobra lista. Dredd znalazł swoje miejsce i cieszy mnie ten fakt.
sagan201
te obecne filmy akcji to tragedia nie ma jak to szklane pułapki z bruce'm czy filmy z jetem li
superkitek
Szczególnie biorąc pod uwagę że miejsce pierwsze dla filmu ze względu na choreografię walk to zamiast mocno przeciętnego Dredd'a ja bym umieścił Ip-man'a ale to Jego lista najlepszych więc wolna wola :)
superkitek
PS.tak wiem jedynka jest z 2008 ale chodzi mi o serię tak jak w przypadku wyróżniania FF5.
bartoszkrzysztofowicz
Serio John Wick 2 tak wysoko który tylko ładnie wygląda a brak takich tytułów jak Man from Uncle, Logan czy Edge of Tomorrow,
ciosina
W ostatniej dekadzie powstaly same sztuczne twory, w ktorych na fabule mial wplyw
Tony_Stark_filmweb
Dla mnie: 1. Raid 2;2.Mad Max Na drodze gniewu; 3. John Wick 3; 4. Mission Impossible Fallout.
malysz369
Bardzo dobra lista. Miłe zaskoczenie na pierwszym miejscu. Jedyne co bym zmienił to "M:I 4" na "M:I 5" i "Baby Driver" na "Skyfall".
MaTt_3_3
Brakuje mi tutaj MI Fallout oraz Uprowadzonej.
1
fryceksnk23
Szybkich i wściekłych wywaliłbym na zbity pysk z tego zestawienia. Szczególnie brakuje tu Mission Impossible - Fallout, który został uznany za jeden z najlepszych filmów akcji wszech czasów i mocno niedocenionej Atomic Blonde.
kucyk
Miejsce pierwsze mega zaskoczeniem. Cały czas obstawiałem RAID a nie RAID 2. Raid 2 powinien być na 2 miejscu.
harcepan
@kucyk Biorąc pod uwagę że jednym z częściej pojawiających się zarzutów wobec Dreeda jest to, że jest to "zżynka z Raid 1" (infiltracja zamkniętego budynku i próba dotarcia do głównego bossa) można powiedzieć że Raid i tak obwicie w tym zestawieniu występuje.

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię