Czy Taika Waititi posunął się za daleko?

Zapraszamy do wyboru zwycięzców Nagród Filmwebu. Swoje głosy możecie oddawać TUTAJ.

komentarze 62

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
Geohound
Podziwiam ludzi, dla których w ogóle istnieje to całe "za daleko". Przecież to muszą być jakieś smutne istoty, które da się urazić jakąś tematyką czy żartem.
65
escude
@Geohound Powiesz to ludziom, którzy uniknęłi komina?
7
kaladann
@escude Dokładnie. Takie komentarze mogą pojawiać się tylko u osób nieświadomych tego co się wtedy działo - "podziwiam takich ludzi".
4
Dravic
@kaladann każdy kto się obraża o żarty z trudnych tematów to pajac. Nie każdemu wszystko musi się podobać ale obrażanie się o żarty i komedie to pajacowanie Komedia to tragedia po upływie czasu.
14
radace84
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kadim_filmweb
@radace84 dziwne że Taika Woketit do niego należy i co teraz napiszesz ? gnój wybiela historię za niedługo my zajmiemy miejsce Niemców
2
SandorClegane
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kaladann
@Dravic Sam jesteś pajac. Nie rozumiesz o czym piszesz dzieciaku. To zrób np. komedię z zycia obozowego Auschwitz, wyrywania złotych zebów, palenia w krematoriach czy wyrzucania starców z 2 piętra - tak dla przykładu. Poczytaj tumanie chociaż trochę z życia wzietych relacji z okresu wojny to ci głupoty do zartów przejdą. Ile ty masz lat?. Tak jak pewne żarty mogą przejść jeśli jest zachowana granica tak z pewnych innych już nie.
2
56
Grifter
@Finalny_Odbiorca I to jest najlepszy komentarz. Touche! Wygrałeś 88 naszywek ze sklepu SS.
5
Samaranth
@Finalny_Odbiorca Humorek tego komentarza idealnie oddaje klimat, który ma zwiastun Jojo Rabbit. Podoba mi się.
1
Perenelle
Moim zdaniem pora nabrać dystansu jeśli ktoś myśli w ten sposób. Wyśmiewanie (lub wesołe podejście jako takie) i groteskowość to też sposób na radzenie sobie z trudnym tematem. Chętnie pójdę na film, gdyż lubię pomysły Waitiego. Sposób, w jaki prowadzi swoją narrację.
27
starkowiec495
@Perenelle Mi się wydaje, że to szukanie kontrowersji tylko po to, żeby lajki i komentarze się zgadzały :P Wiadomo, że to będzie familijny film pewnie i będzie przekazywał jakieś pozytywne wartości, ale hajs musi się zgadzać, więc clickbait obecny :P
5
Perenelle
@starkowiec495 też tak myślę. Mnie po prostu irytuje takie podejście, więc wyraziłam swoje zdanie. Jakby dozwolona była tylko poważna krytyka Hitlera, a wszystko pozostałe było "przesadą".
3
kadim_filmweb
@Perenelle ale oni robią z niego dobrego wuja koleżanko może książka i jest dobra ale film śmierdzi propagandą do tego swastyka bez cenzury to chyba jakiś żart
1
Perenelle
@kadim_filmweb lepsze to niż 'wybielanie' Stalina w stosunku do Hitlera.
SandorClegane
@kadim_filmweb swastyka istniała zanim istniały Niemcy jako takie. Dlaczego xce
1
SandorClegane
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kadim_filmweb
@Perenelle żaden z nich nie był dobrym wujkiem mała nazistko
kadim_filmweb
@SandorClegane no i co tego ? swastyka na jego mundurze to symbol nazistowski jest specjalnie obrócona
Perenelle
@kadim_filmweb a kiedy ja powiedziałam, że był. Chodziło mi o to, że po Hitlerze jakoś się częściej jechało niż po Stalinie, więc ciekawie by będzie zobaczyć "dobrego wujaszka" Adiego.
JoKeR7991
Nie jestem w stanie zrozumieć ludzi którzy uważają to za bekę z poważnego tematu. Przecież satyra jest wspaniałym narzędziem do eksponowania absurdów ideologii. To nie jest robienie sobie jaj z ofiar tragedii, tylko karykatura ludzi którzy ją spowodowali, co pokazuje absurd ich myślenia. To wyśmianie reżimu opartego na strachu i nienawiści i jeżeli będziemy się BAĆ poruszać takie tematy, bać krytykować je satyrycznie, to tylko dajemy tej ideologii większą moc.
19
radace84
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kadim_filmweb
@JoKeR7991 to jest wybielanie historii robi z Hitlera dobrego wujka żebyś się niezdziwił że za jakieś 10 , 20 lat my Polacy zajmiemy miejsce po nazistowskich Niemcach
1
SandorClegane
@JoKeR7991 hoho wyżyny intelektualne zostały tą odpowiedzią przekroczone. Zazwyczaj jak się nie ma argumentów to się pisze takie bzdury. Albo jest wolność słowa i ekspresji artystycznej albo nie. Jeśli jakaś grupa/środowisko jest "niekrytykowalne" lub "nieparodiowalne" to znaczy, że mamy CENZURĘ.
JoKeR7991
@SandorClegane Ale po co ja mam podawać jakiekolwiek argumenty? Typ zadał pytanie ledwo przystające do tematu poruszanego przeze mnie, które w ogóle nie powinno być do mnie skierowane (nigdy nie byłem członkiem żadnej redakcji, adminem też nie, nikomu bana nie dałem) w dodatku popisując się spektakularnym nieposzanowaniem poprawnej polszczyzny. Ja mam się wdawać w merytoryczne dyskusje? Dajcie spokój. Odpowiedź na pytanie "czemu" brzmi "nie wiem", ale swoją odpowiedź przystosowałem do poziomu zadanego mi pytania. "Jeśli jakaś grupa/środowisko jest "niekrytykowalne" lub "nieparodiowalne" to znaczy, że mamy CENZURĘ." - No zgadzam się. Tu też potrzebujesz jakichś argumentów? Przecież po części właśnie to staram się przekazać w swoim pierwszym komentarzu.
SandorClegane
@JoKeR7991 pomijając formę to pytanie było jak najbardziej na miejscu. Natomiast Twoja odpowiedź wyglądała jak zasłona przed brakiem argumentów. Jeśli była taka z powodu formy i niedopasowania pytania do odbiorcy to OK...ale jednak lepiej było napisać po prostu : "Nie wiem. Ja nie daję banów." Dziś mamy pewne grupy, których krytyka lub prawda na ich temat zaraz okrzyknięte zostają "mową nienawiści"/"antysemityzmem"/" ksenofobią"/"homofobią" itp. ...a to po prostu jest CENZURA i brak wolności słowa. Z żydami ta sytuacja trwa bez mała 50 lat... a od jakiegoś czasu doszła paranoja nt. politycznie motywowanych ekshibicjonistów - LGBT. Co najciekawsze jeśli w tego typu wypowiedziach podmienisz jedną grupę na inną, stojącą 180 st. w przeciwnym kierunku politycznym to jest to OK...mało tego...jest to walka z faszyzmem, nazizmem, itp. Churchill był gnojem ale też prorokiem : " kiedyś faszyści nazwą się antyfaszystami".
kto
Premiera Jojo Rabbit 8-go września na świecie ale kiedy w Polsce?
4
Ziomaletto
Rozumiem, że jak w jednym ze skeczy z Latającego Cyrku Monty Pythona Hitler zakładał w Anglii własną partię, to też było "posunięcie się za daleko"?
3
zarek
Zaraz powyłażą ze swoich "bezpiecznych przestrzeni" i spróbują reszcie narzucić o czym może mówić i jakie może mieć poglądy. Waititi niby jest lubiany przez lewicowców ale bolszewizm kulturowy lubi zjadać swoje młode.
1
Manni
Jak Roberto Benigni robił "Życie jest piękne" to nikt takich rozterek nie miał. Na "Pociąg życia" też nikt nie kręcił nosem...
1
Kante10
@Manni no właśnie zdarzały się przypadki oburzone podejściem Benigniego do tak ciężkiego tematu jak zagłada Żydów.
1
SandorClegane
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
SandorClegane
@Kante10 a zgłaszaj sobie gamoniu. Myślisz, że cenzura to forma dyskusji? Koleś masz bardzo marne pojęcie o 2 WŚ i roli żydów w tym całym procederze. Że o ich roli w NKWD i UB w mordowaniu Polaków (także po wojnie) nie wspomnę. Ilu zginęło żydów, a ilu obywateli ZSRR? Widzisz różnicę w liczbach i podejściu prasy?
SandorClegane
@Kante10 xD to podpis niedorozwiniętych dzieci neostrady tudzież tzw. gimbazy. Co Ty chłopcze możesz wiedzieć o czymkolwiek?
Kante10
@SandorClegane widze ze jak juz nie starcza argumentow merytorycznych to zaczynamy atakowac rozmowce xD klasa sluchaj, klasa
2
SandorClegane
@Kante10 przecież argumentów masz aż nadto w zapiskach historycznych. Tylko trzeba mieć cokolwiek w głowie żeby rozumieć co tam jest napisane. Podejmujesz wyzwanie czy napiszesz tylko "antysemityzm xD" ? Ja podałem argumenty, które obalają mit "zagłady biednych żydów"... Prawda jest taka, że ofiar innych narodowości jest
SandorClegane
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mitrus80
dobrze że rzuciłem okiem na video, bo przynajmniej wiem że będzie film "pomiędzy paprotkami", a co do tematu "jojo rabbit" to nie do końca rozumiem z czym by Taika miał przesadzić? ale poprawię panią redaktor ten film na pewno nie będzie przypominać "dzikie łowy", raczej bliżej tutaj do "Kochankowie z Moonrise Kingdom" Andersona
1
Samaranth
@mitrus80 "Kochankowie z Moonrise Kingdom"? :D Coś ci się chyba polski tytuł z oryginalnym skleił.
3
Chomik_88_
"Czy posunął sie za daleko" Jakbym zaglądnął na interie. Brakuje tylko drugiego zwrotu "w sieci wrze". Pozdrawiam.
Is_That_a_JoJo_Reference
Niby dlaczego miałby się za daleko posunąć?
DannielNemesis
Lekko za daleko nigdy nie znaczy lekko za blisko...
atari799927176virgin
Hitler to professor Scharfstein i schlumpine w jednym ciele! Prawdziwy macharadzdza i Benny kuleczka to byl!
atari799927176virgin
Kler, policja, zolnierze, mafia, nauczyciele nic nie produkuja i trzeba im zarobki do minimum uciac! Bezrobotni to lenie i nie sa oni biznesowi wcale!
Barry_Ultimate
Za daleko to on się posunął gwałcąc postacie Korga, Mieka i Walkirii w MCU.
1
sickmen30
To może być dobre,a że "kontrowersyjne"?To jeden z powodów dlaczego to może być dobre:-)
telcontar_2929
Mam nadzieję, że "To:Rozdział 2" zostanie omówione w Movie się w odcinku po festiwalu w Wenecji.
michul1987
No żenująco ten film wygląda, jaja z poważnego tematu
2
maximus_
Charlie Chaplin też posunął się za daleko robiąc Dyktatora ;)
kadim_filmweb
@maximus_ jeden i drugi to żyd , Chaplin też wybielał adolfa
1
SandorClegane
@kadim_filmweb brawooooo...no ale zaraz będą pożyteczni idioci "zgłaszać" :)
kadim_filmweb
@SandorClegane niech zgłaszają czekam z niecierpliwością na oficjalne oświadczenie Izraela :)
mariouszek
Jakby posunął się za daleko, to by zwyczajnie nie dostał pieniędzy na ten film i nie pozwolono go zrealizować, więc co to za brednie

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię