Czy nowy film Patryka Vegi wpłynie na wynik wyborów?

Łukasz Muszyński zaprasza na przegląd najciekawszych newsów tygodnia.

komentarze 77

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
ja_tylko_na_chwile
Ludzie,którzy oglądają filmy Vegi nie chodzą na wybory.Zbyt skomplikowane.
34
gruszeckisebastian
Bo kogoś ten śmieszny reżyser i jego filmy obchodzą.
36
win_ini
@gruszeckisebastian Cytat z fdb: trzy filmy – Pitbull. Niebezpieczne kobiety, Pitbull. Nowe porządki i Botoks – przyciągnęły do kin łącznie 6 622 000 widzów. Think again my friend...
8
Alex303
@win_ini To, że ktoś ogląda dany film, to jeszcze nie znaczy, że bierze go na poważnie. "Kler" też widziałem, a uważam, że jest słaby i nie ma nic wspólnego z prawdą.
12
gruszeckisebastian
@win_ini Piszę to oczywiście, w kontekście rzekomego wpływu filmu na wyniki wyborów.
4
Szejku
@Alex303 Nie ma nic wspólnego z prawdą, a bazuje na prawdziwych historiach, no brawo.
1
Salmonella
@Alex303 to znaczy co? Nie ma prawdziwych księży z powołania? Bo w "Klerze" jeden był i miał nawet główną rolę.
1
Alex303
@Szejku Ludzie, wsadzili wam do filmu mnóstwo scen z dupy, ala kibice lejący lajkonika, czy narodowcy u księdza na parafii, które totalnie nic do fabuły nie wnosiły, miały tylko nakręcić emocjonalnie motłoch, żeby jeszcze bardziej popluł sobie na kler, a wy to łyknęliście bez popity. Dokładnie takie same zagrywki ze scenami, które nic nie wnoszą do fabuły, robi Patryk Vega. Dla mnie "Kler" to takie ciut ambitniejszy i lepiej zagrany film Vegi właśnie, czyli nagromadzić w jednym filmie stężenie patologii do niespotykanych rozmiarów i już tłuszcza pobiegnie do kina i będzie się podniecać, że film "mocny".
4
monolith_filmaniak
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Szejku
@Alex303 No i jak widać nakręciły emocjonalnie motłoch, bo się podniecasz jak niewiadomo co.
Alex303
@Szejku Zabiłeś mnie argumentami. Co ty, masz 5-latek, że cię nie stać na nic więcej?
1
bebuko
@Alex303 O ile nie rozumiem dlaczego sie tak zaogniłeś, to z reszta się absolutnie zgadzam. Od "Róży" Smażowski uderza w ekranizacje historyjek około-tematycznych (pijacy, księża, policjanci - Wołynia nie widziałam, nie licze) zupełnie tak samo jak Vega - wiedza doskonale obydwoje że kontrowersja i tematy na czasie zwyczajnie sie sprzedają. Tyle że z tą roznicą ze Smażowski był kojarzony raczej z lewicą, a Vega - może nie tyle co z prawicą, co z konserwatywnymi poglądami bliższymi wlasnie prawicy. Poza tym Vega ma dużo bardziej kontrowersyjny styl - bierze pseudoaktorów, przegina i koloryzuje niemal w parodystycznym tonie gdzie Smażowski wygina się i ugina w patetycznym, smęciarskim tonie. Ale stylistyka i przeginanie w pato-tematyce jest wspólna. O ile zadnych z nich nie uważam za kino dobre (poza paroma wyjatkami, ot Róża własnie) to Vega ma dla mnie przewage że pracuje za wlasne pieniadzę, ma wywalone i nie robi z siebie męczennika.
1
turtko
@bebuko Wołyń był dobry. bo to ulubione motywy Smarzowskiego czyli krew i siekiery - może w odwrotnej kolejności. Narracyjnie też pomysł dobry - narracja nielinearna żeby nie musiał pokazywać kolejnych zabijanych postaci bo zrobiłby najkrwawszy film w dziejach kina zaraz po parodii "Rambo" w "Hot Shots". Wcześniejszy "Dom Zły" był już pod koniec trochę niespójny - motywacje głównych postaci były słabo zarysowane i mało autentyczne - mało logiczne. "Kler" był nudny choć w ogólnym wyrazie wszystkie postacie okazywały się tam ani złe ani dobre - ale ogólnie potwierdzały wyznawane wartości kiedy przychodziło podejmować decyzję ostateczną.
turtko
@Alex303 Niestety ale Vega to nawet nie pół Smarzowskiego. Dostałem te jego "Słuzby Specjalne" taki kompocik z przekręconych "faktów prasowych". Potem widziałem serial - dno do kwadratu. Jedyne co tam było ciekawego to szybka akcja ale bezsensowne sytuacje które w założeniu miały być śmieszne. A slang służb specjalny który był tłumaczony napisami na ekranie po prostu zabijał karykaturą grypsery :-) Vega uderza w widza skojarzeniami z wiadomościami prasowymi. I na polityce się przejdzie tak sama jak na służbach specjalnych i Botoksie - będzie kolejne dno dna ponieważ podobnie jak niewiele osób identyfikuje się ze środowiskiem służb (ale wtedy temat był wałkowany często w prasie), tak jeszcze mniej ze środowiskowej medycznym (bardziej z dowcipami o lekarzach) tak "odkrywanie" moralności polityków będzie niczym wynajdowanie koła od nowa :-) Pójdą na niego chyba podnieceni fani KODu i sieroty po byłej władzy. Normalnym ludziom temat będzie obojętny bo znają zarówno moralność polityków jak i moralność dziennikarzy którzy którzy krytykują tylko tych za których krytykę ktoś im zapłacił. Komedię polityczną zrobił już Górski i jego "Ucho prezesa". Vega raczej go nie przebije. Zresztą ostatnio widać ze brak mu pomysłów, zapętlił się kiedy po "służbach Specjalnych" chciał zrobić serial sensacyjny (coś chyba na kształt Ekstradycji) i wyszedł my chyba tylko pilot serialu nawet bez zawiązania jakichkolwiek wątków, po którym nie było ciągu dalszego.
sebogothic
Górski, Smarzowski i Sekielskie nie dali rady. Została ostatnia nadzieja salonów cieciej erpe - Patryk Vega. Na jego filmy chodzi pińsetplusowa patologia, więc muszą w końcu zrozumieć, że PiS jest zuy!!! Już Szturek im to wytłumaczy i ludzie będą mieli tu polew, hyhy. KON-STY-TUC-JA!!!
40
Alex303
@sebogothic Tylko, że w przypadku "Ucha prezesa" to Górski tam może i śmiał się z PiSu, ale przy okazji pokazał w kilku odcinkach, jak Kaczyński góruje intelektualnie nad naszą gimboopozycją.
23
Daroo_3
@sebogothic To co robił Górski to akurat bardziej było ocieplaniem wizerunku niż wyśmiewaniem etc. Politycy byli przedstawiani w bardzo pozytywnym świetle. A wystarczy sobie wejść na tweeta Pawłowicz, żeby zobaczyć jaki jad wylewa się z PiS (i nie tylko od nich, ale imo od nich najwięcej)
2
Alex303
@Daroo_3 No patrz, a ja myślałem, że to PO z KODem, celebrytami i innymi UBywatelami drą ryja od kilku lat na ulicach i wylewają z siebie żółć za utraconym korytem. Gratuluję alternatywnej rzeczywistości.
7
Michal17
Jeżeli tam grają Stuhr i Olbrychski, którzy obok Ostaszewskiej i Jandy to najbardziej zagorzali fanatycy anty-pisowscy, to jestem pewien że narracja tego filmu pójdzie w stronę "Bo PIS jest zły" . Nawet jeśli usłyszymy coś negatywnego o drugiej stronie, to wątpię że będą tam np Bienkowska mowiaca o tym ze za 6 tysięcy pracuje złodziej albo idiota, albo Kopaczowa i jej słynne dinozaury
18
luki76
błagam nie bawcie się w politykę skupcie się na filmach, bo wystarczy!!!! Ludzie filmu powinni być politycznie neutralni bez tego ekstremizmu w obie strony.
16
drzewo_topola
Ta, Kler i Tylko nie mów nikomu, pokazały jak wpływają na wyniki. W drugą stronę. Vega to ukryty pion Jara, mówię Wam.
13
Mordechaj
@drzewo_topola To samo chciałem pisać, już były dwa filmy które miały zaszkodzić partii rządzącej, a być może wywołały mobilizację jej elektoratu.
6
zbigi30
ale jestescie żałosni nawet tutaj dywagacje o wynikach wyborów
10
krupastas
Pis ma twardy elektorat i raczej nic nie jest wstanie tego zmienić.Poza tym starsze panie z małych miasteczek i wsi nie chodzą do kina na filmy Vegi.
8
turtko
@krupastas zobacz sobie mapkę wygranych w powiatach przy Eurowyborach . I gdzie głosowano na PIS wtedy wytrzeźwiejesz od tych "starszych pań z małych miasteczek" . Mówię o mapce z Komisji Wyborczej a nie bzdurkach wklejanych w gadzownówkach wyborczych na potwierdzenie tezy jakoby tylko ciemny wschód głosował na PiS.
Varza
Nowy film Patryka Vegi może jedynie wpłynąć na mój dotychczasowy wstręt do jego tandetnych filmów i pogłebić go jeszcze bardziej. Kazdy jego film to dno.
6
Varza
@JamesSonnyCrockett jeżeli chodzi o Pitbulla to ani serial ani filmy mi nie podeszły. A z każdym odcinkiem coraz gorżej. Przerysowane oraz infantylne.
3
kto
Żeby tylko nikt nie wpadł na pomysł wrzucenia Polityki na FW Offline ;)
6
kaladann
Po uj umieszczacie taki kontrowersyjny tytuł i temat???? Wiadomo że to tylko powoduje kłótnie, wyzwiska i do niczego nie prowadzi. Opowiedżcie coś o samym filmie a nie wplątujcie do tego samej swojej psuedo polityki. ŻAL filmweb.
8
LucasLang
Ciekawe czy Vega robi film o polityce jak mówi sam tytuł czy tylko o PISie? Jak już chce kogoś ośmieszać to niech weźmie się za wszystkich. Bez wyjątku.Będzie świetna komedia.
5
syc
Sekielski nie wpłynął na wynik wyborów... nawet nikt z kościoła sie do dymisji nie podał, więc myślicie że śmieszny film Vegi coś zmieni ?
6
tommybundy1
tak wpłynie - wzmocni i zmobilizuje dodatkowo elektorat PIS
5
oleksiey2000
Kiedy Vega skończy z komediami? Wszyscy wiedzą że one najsłabiej mu wychodzą.
4
krzychu1988
Raczej jeszcze wiecej przybedzie sympatykow po "hicie" Vegi.
4
PvPM4gister
Bezkompromisowa produkcja, która odsłonie kulisy polityki, a w obsadzie Olbrychski, czy Stuhr, którzy są tak anty-pis, że lepiej się już nie da, to wiadomo, jaką ten film będzie miał narrację, i nie zdziwię się, jak KO z Schetyną na czele, będą starać się przekonać do siebie wyborców słowami "Nie wiecie co się dzieje w kraju? Obejrzyj film Vegi". Powiem wprost, nie zdziwi mnie fakt, jak okaże się, że Vega wypuszcza ten film przed wyborami, aby obniżyć słupki Pisowi, bo KO nie może dostać się do złota i miodem płynącego koryta, a sam film był produkowany tylko w tym celu, a odchodząc od tematu polityki, to i tak raczej mierne będzie wykonanie tego filmu, i ostatnie "wielkie" produkcje Pana Vegi tego dowodzą.
3
Keanu_Reeves1992
Być może wpłynie, ale raczej nie w sposób zamierzony przez autora. Jeśli narracja będzie taka jak przez ostatnie miesiące na scenie politycznej, to rządzący zbliżą się do większości konstytucyjnej :)
3
3
Marucins
Patryk Vega... Litości pokazać ten pionek może tylko swoją dziurę wytegowaną przez lewicę. Jeśli ma się kręcić film o polityce to niech to będzie przekrój CAŁEGO KORYTA. Jedni drugich warci. Tyle powiem, a oczywiście Patryś musiał i tutaj wsadzić swoje wąsy...
1
PanKracjusz
Nie ma takiej opcji. W żadnym wypadku.
2
batwing
To takie trochę lizanie się po jajkach: przeciwnicy będą jeszcze bardziej przeciwni a zwolenników bardziej przekonać się nie da. Niezdecydowanych raczej nie ruszy. Jedyne, co to może zrobić, to jeszcze bardziej zaognić gównoburzę w polityce.
1
adamli_filmweb
Ludzie będą patrzeć kto im trzynastą rentę wypłaca a nie na film Vegi
1
Edin_Brami
Filmy pana Vegi są nie do obejrzenia dla mnie.Naprawdę próbowałam.Chciałam być tolerancyjna i na czasie.No niestety,wszystko ma swoje granice.Ja niestety słucham w filmach dialogów i tu jest pies pogrzebany.W takich "Kobietach mafii " popłakałam się ze śmiechu-jakiś inny polski?Smuci mnie tylko udział Olbrychskiego w takich szmirach,mam za dobrą pamięć.
1
Ahmed77
Czizas wszędzie ta jerdolona polityka, dajcie na luz zamiast mieszać w tym odpadzie może byście zakręcili się w okół FILMU bo przecież tu ma być o filmach !
1
Ahmed77
Żałość nad żałości, i czemu ma owy film non fiction służyć, rodzime filmy już dawno przestały być śmieszne ... :P

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię