Czy rosyjski "Czarnobyl" będzie lepszy?

Tym razem przeglądu najciekawszych informacji tygodnia dokonał Michał Walkiewicz.

komentarze 43

Najlepsze wypowiedzi
  • Najlepsze wypowiedzi
  • Od najnowszych
IvanFuture
Uwielbiam tych wszystkich europejczyków którzy myślą że żyją w jakiejś wolnej od propagandy krainie. :D Ludzie jesteście faszerowani propagandą w takim samym stopniu co rosjanie, amerykanie, chińczycy i cała reszta. Wy dostajecie propagandę wygodną dla europy a rosjanie wygodną dla rosji. Wojna informacyjna trwa od zawsze i zawsze będzie trwała.
23
SidLeniwiec
Czy rosyjski czarnobyl bedzie lepszy od tego z hbo? Ahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahaha. Dobra wiecej nie bo umrę ze śmiechu.
29
kazmierczak_p
@SidLeniwiec kto wie co z tego wyjdzie . Rosjanie potrafią robić dobre filmy .
10
GarvinSitho
@kazmierczak_p Ja wiem - wyjdzie gniot, który będzie dobrze pasował do gniotowatej rosyjskiej kinematografii.
IvanFuture
@GarvinSitho albo g*wno Pan wiesz o rosyjskiej kinematografii, albo masz jeden z tych wypranych polityczną propagandą mózgów i hejtujesz wszystko na literę r, albo po prostu uja się Pan znasz na dobrym kinie.
6
GarvinSitho
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
GarvinSitho
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
rafal_szczepanski
@kazmierczak_p Zapytanie brzmi czy będzie "lepszy". Umieją robić dobre. Lepszych nie umieją robić.
2
safoe67
Jestem z Rosji. Większośći rosjaninów serial bardzo sie podobał. Możliwe, że nie bardzo zgodne z prawdą, ale nie jest to tak ważne. Dla mnie przede wszystkim jest to ważny film o tym, jak ludzie żyją i umierają w próżni informacyjnej, z tym, że cena kłamstw - to życie tysięcy ludzi. W tym sensie, że znaczna część ludzkości nadal mieszka w Prypeci po 26 kwietnia.
12
kratosek12
@walkirium https://czarnobyl.pl Na głównej tablicy masz dokładną analizę każdego odcinka.
safoe67
@walkirium Scena z górnikami nie bardzo prawdziwie wygląda, Legasow nigdy nie występował w sądzie w Czarnobylu, ta scena była zrobiona dla tego, że wytłumaczyć widzom urządzenie reaktora.
safoe67
@walkirium tutaj jest bardzo ważna informacja, która nie wejszla do filmu. Niestety pisała to tylko dla Rosji, w języku rosijskem, ale można przetłumaczyć. https://www.facebook.com/10000 0929281339/posts/2946961652011 449?s=100000929281339&sfns=mo
zork
Osobistym zdaniem uważam, że Rosjanie nie powinni robić kolejnego serialu o Czarnobylu a zrobić mini serial o 9/11 :P
11
starkowiec495
"szykują własną wersję historii" xD czyli zrobią dokładnie to o czym była mowa w całym w zasadzie serialu HBO?
9
kto
Rosja (a wcześniej Związek Radziecki) jest krajem z bogatą tradycją produkowania "swych wersji historii" i tym razem też da radę. Niecierpliwie czekam na opowieść o tym jak amerykańscy agenci wysadzili w powietrze reaktor i zdążyli jeszcze zrzucić stonkę na polskie uprawy kartofli.
9
Haal
@kto To proste: awaria została spowodowana przez stonkę ziemniaczaną, która podłożona w reaktorze zablokowała wsunięcie się prętów, a następnie z chmurą radioaktywną spadła na tereny Polski i innych krajów bloku.
3
PvPM4gister
Raczej wątpię, aby kraj, który słynie z ukrywania przed światem ważnych informacji, zrobił dobry serial o czarnobylu, po prostu to nie trzyma się ładu i składu, ale w sumie kto wie, może zaskoczą wszystkich, ale raczej obstawiam, że tylko utwierdzą ludzi w przekonaniu, co do ich serialu.
4
Brave_Angel
@PvPM4gister Nie mówi się "nie trzyma się ładu i składu" ;)
IvanFuture
@PvPM4gister pokaż mi kraj który nie ukrywa przed światem ważnych informacji. XD
3
PvPM4gister
@Brave_Angel Tak wiem, ale nie jest to jakieś złe określenie, raczej do zaakceptowania, chociaż na razie robi za błąd, i niby można inaczej określić sformułowanie "kupy to się nie trzyma", ale jakoś tak wyszło, że o ładzie i składzie myślałem :P
PvPM4gister
@IvanFuture Wiesz nie napisałem, że inne kraje czegoś nie ukrywają, ja jedynie stwierdziłem fakt, że Rosja, to lider w zatajaniu tajemnic, chodź tutaj każdy, nawet ty, możesz stwierdzić, że to są tylko mediowe kreacje, aby pokazać Rosję z tej gorszej strony, lecz ja jednak należę do tej dużej grupy ludzi, która uważa, że Rosja jak chce, to potrafi coś zataić, jak nikt inny.
1
a_nubis
Nie twierdzę, że Rosjanie nie tworzą dobrych filmów, twierdzę, że nie są w stanie konkurować z HBO. Podobnie zresztą kak Polacy. I oni i my jesteśmy za chudzi w uszach na hbowski poziom.
3
SolidSnake77
Ruska prawda? Że niby agenci CIA maczali w tym palce? Znaczy się KGB i GRU to byli i są cienkie bolki? Powodzenia.
2
Varza
Wyjdzie propagandowy rosyjski gniot mający na celu ukryć fakty.
2
henrycze
Na pewno nie będzie lepszy, ale będzie niezwyciężony!
1
pawimor
Będzie - nie będzie. Cenię wysoko rosyjskie kino, ale te głównego nurtu, zostało ostatnio skażone propagandą. Służy do kreowania nowej historii i rzeczywistości. Ja tego nie kupuję. A Amerykanie niech nakręcą film o katastrofie w Three Mile Island.
1
SWoland
scenariusz do rosyjskiego Czarnobylu godny spoconego nastolatka, który pisze swoje fantazje między lekcjami... Miałem ten Naród za trochę rozsądniejszy.
1
pawimor
@SWoland Naród narodem, gorzej z tymi rządzącymi tym narodem.
1
Wiktor_Lukomski
Już za samo takie pytanie jego ,,wymyśliciel" powinien zostać odesłany z powrotem na Kreml.
lwach87
Jeżeli zrobią wersję, która będzie bliższa temu co się rzeczywiście działo, to dlaczego nie ma być lepszy :d?
runi09
gdy zobaczylem temat od razu powiedzialem "Haa xddd" no bez przesady :D
Tahir
"W tej produkcji za katastrofę elektrowni będzie odpowiadał agent cia wysłany do zsrr z misją sabotażu" o jak zaśmiane xDDD Typical russia. Zacofanie, tępota, kompleksy.
aska26
ten ich nie ukryje faktów historycznych jak ten z hbo . poprostu kolejne oczernienie Rojo
bzikulec
ruskie w życiu prawdy nie pokażą...będą kłamać że aż strach...
Dude_
Jasne że będzie lepszy bo będzie po rusku a za to jest ten serial bardzo krytykowany. W końcu oni będą zadowoleni.
obleh
Cyberpunk 2077 ma być rajem dla fanów sf, ale warto tez wspomnieć o pokazanym parę dni temu trailerze gry Baldur`s gate 3, która ma być tym samym dla fanów fantasy.
Kontraband
rosyjski/radziecki Czarnobyl już był i nic go nie przebije
2
per333
Nie lubię tabloidowych przekazów.
1

zwiastuny

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię