wydawca
Ubisoft Entertainment
deweloper

Urodzony jako niewolnik i sprzedany za młodu do pracy na plantacji. Dopiero atak piratów pozwolił Adewale uciec i zdobyć wolność. Został wówczas piratem na pokładzie Kawki, a przy okazji stał się zastępcą Edwarda Kenwaya. Teraz, 15 lat po wydarzeniach przedstawionych w "Assassin’s Creed IV: Black Flag", Adewale stał się wyszkolonym Asasynem.

Port-au-Prince z roku 1735 to najbardziej mroczne dla niewolników miejsce w całych Indiach Zachodnich. Dwa tysiące uciskanych mężczyzn, kobiet i dzieci zbiera cukier, kawę, bawełnę i indygo pod czujnym okiem sześciuset francuskich obywateli, którzy żyją w ciągłym oczekiwaniu nieuchronnego powstania.

Adewale traci broń i załogę po tym, gdy morze wyrzuca go na brzeg wyspy znanej dzisiaj jako Haiti. Marynarz zaczyna spotykać się z tubylcami i pomagać im, starając się zebrać załogę i ukraść statek. Jednak im więcej pomocy niesie, tym bardziej zbliża się do niewolniczej społeczności Maronów. Adewale, zmuszony do stawienia czoła swej przeszłości, postanawia wyzwolić niewolników i sprowadzić śmierć na ich oprawców.

Odciśnij swoje piętno na niewolnictwie podczas ponad pięciu godzin nowych misji dla pojedynczego gracza. Zabijaj wrogów za pomocą nowych, potężnych broni, takich jak garłacz czy maczeta.