Zwiastun nr 2 2010

platformy

gatunek

produkcja

deweloper
wydawca
Blizzard Entertainment


Oczekiwanie dobiegło końca. Studio Blizzard powraca na rynek z nową odsłoną najlepszej strategii czasu rzeczywistego. Starcraft 2 to zarówno kontynuacja, jak i początek nowej sagi...

StarCraft II to kontynuacja epickiej sagi Protossów, Terran i Zergów. Te trzy odmienne i potężne rasy zetrą się raz jeszcze w dynamicznym sequelu strategii czasu rzeczywistego - legendarnego StarCrafta. Legiony weteranów u boku zarówno udoskonalonych, jak i całkowicie nowych typów jednostek raz jeszcze zawalczą w galaktycznej wojnie, by zapewnić swoim frakcjom przetrwanie.

W unikalnej kampanii dla pojedynczego gracza, która rozpoczyna się tam, gdzie zakończył się StarCraft: Brood War, StarCraft II przedstawia losy zarówno nowych bohaterów jak i wielu znanych wszystkim postaci w ekscytującej historii wypełnionej przygodą i intrygą. Dodatkowo Blizzard po raz kolejny zaoferuje niezrównany tryb gry wieloosobowej poprzez nową wersję znanego na całym świecie systemu Battle.net. Specjalnie na potrzeby StarCraft II został on ulepszony o wiele innowacyjnych funkcji, które sprawią, że będzie to prawdziwie niepowtarzalna strategia czasu rzeczywistego.