Microsoft kupuje Activision Blizzard

Xbox / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Microsoft+kupuje+Activsion+Blizzard-145178
Microsoft kupuje Activision Blizzard
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Phil Spencer, szef Microsoft Gaming, ogłosił właśnie, że niedługo do rodziny Xbox Game Studios dołączą wszystkie studia Activision Blizzard. Do czasu finalizacji transakcji firmy będą działały tak jak dotychczas, zaś potem osobą, przed którą będą odpowiadać wszystkie studia będzie Phil Spencer. Jak donosi serwis Bloomberg, rachunek za ten zakup Microsoftu wyniesie prawie 69 miliardów dolarów (95 dolarów za akcję).


Od razu też zapewniono nas, że nowe tytuły, jak i stare pozycje z katalogu Activision Blizzard będą dostępne w ofertach Xbox Game Pass i PC Game Pass (które mają już ponad 25 milion subskrybentów). Co w takim razie dokładnie kupuje Microsoft?

Na początek studia deweloperskie. Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob czy Treyarch. 

Za studiami idą oczywiście marki, nad którymi pracowały. Kiedy transakcja zostanie zakończona, to do rodziny Xboksa dołączą takie serie jak "Call of Duty", "Warcraft", "Tony Hawk", "Diablo", "Overwatch", "Spyro", Hearthstone", "Guitar Hero", "Crash Bandicoot" czy też "StarCraft".

Nie wiemy kiedy transakcja dojdzie do skutku, ale poza kwestiami finansowymi czy odsprzedawaniem akcji nad Activision Blizzard wiszą jeszcze pozwy i afery, czym na pewno Microsoft musi się zająć przed przyjęciem Activision do rodziny Xboksa. Nowy układ sił (na obrazku wyżej) sugeruje również, że z firmą pożegna się Bobby Kotick, dotychczasowy prezes.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones