PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=611122}
8,5 15 526
ocen
8,5 10 1 15526
Mass Effect 3
powrót do forum gry Mass Effect 3

Powiem tak: byłem wierny tej serii przez cztery lata, od samego początku jej pecetowej bytności, a po zakończeniu trylogii czuję się na swój sposób oszukany. Granie samo w sobie jest przyjemne i emocjonujące, poznawanie fabuły i konsekwencji decyzji podjętych w poprzednich częściach również. Niemożliwie denerwuje mnie jednak to, że te decyzje tak naprawdę nie miały znaczenia w kontekście zwieńczenia trylogii. Niby mam po swojej stronie wszystkie możliwe siły (pogodziłem gethy i quarian, krogan i turian, wykonałem prawie wszystkie misje poboczne, przeskanowałem całą galaktykę), a i tak to nie wystarczyło do odblokowania najlepszego zakończenia przygotowanego przez twórców, bo nie grałem w multi. A po przejściu gry nawet nie mam motywacji, żeby w multi zagrać i odblokować najlepsze zakończenie, bo i tak jest one słabe. Należę do tej sporej grupy osób, które nie wybaczą BioWare tego, że w „Mass Effect 3” zabrakło zakończenia rodem z hollywoodzkich filmów, gdzie wszyscy rzygają tęczami i wszystko kończy się dobrze. Moim zdaniem takie zakończenie należy się osobom, które przez tyle lat wspierały twórców i serię, przywiązały się do postaci i mają prawa takiego zakończenia oczekiwać, skoro wydały na grę niemałe pieniądze.

Abstrahując jednak od słabości zakończeń – wybitnie nie spodobała mi się zmniejszona rola dialogów. W poprzednich częściach najbardziej podobała mi się fabuła i postaci, więc w tej specjalnie wybrałem wersję dla lamerów, żeby się w pełni cieszyć rozmowami. A tu dupa, w porównaniu z poprzednimi częściami jest ich tyle co kot napłakał, a granie w trybie dialogowym przypomina przechodzenie gry na kodach – przez cały czas parłem przed siebie, z palcem w nosie rozwalając przeciwników. Pierwszym i jedynym wyzwaniem była walka tuż przed finałem, kiedy falami atakowały brutale i banshee. Poza tym gra jest krótka w porównaniu z poprzednimi – tamte przechodziłem w 40-45 godzin, a tę w 26. Ale należy doliczyć do tego jeszcze kilka godzin zapisywania i wczytywania save’ów w celu sprawdzenia, co będzie jak wybiorę inne opcje dialogowe.

Powiem tak: jeśli BioWare wyda DLC z zakończeniem, które usatysfakcjonuje mnie i gros innych osób pomstujących na brak happy endu, to mogę podnieść ocenę do 8, może 9. Bez tego tylko 7, z sentymentu do bohaterów i poprzednich części.

Pottero

10 powodów, które sprawiają że zakończenie ME3 jest do bani:

http://www.youtube.com/watch?v=6M0Cf864P7E&list=FLHPRricGzSINWRCncxYpahg&amp ;index=1&feature=plpp_video

Warto zobaczyć jeżeli ktoś nie rozumie o co cała ta afera. Filmik przedstawia bardzo rzeczowe argumenty i jest jakby zsumowaniem wszystkich opinii na ten temat jakie można w necie na tę chwilę znaleźć.

Dziaberlak

Angry Joe potwierdził całe narzekanie na to.

ocenił(a) grę na 9
Pottero

Szczerze ale tak na prawdę, jak może ktokolwiek uważać to zakończenie za satysfakcjonujące. Ludzi którzy tak myślą ba doszukują się w nim jakiś wielkich przesłań traktuje jak bandę niedorozwiniętych kretynów którym da się byle gówno a oni się cieszą. Dlatego straciłem szacunek do wielu recenzentów. A co do zmiany zakończenia, to tu nie trzeba nic zmieniać, tu trzeba WSTAWIĆ zakończenie bo ja takowego nie widziałem. Rozgrywka ucięta jest przed finałową walką i pokonaniem żniwiarzy. ( Teorie indoktrynacji uważam za jak najbardziej prawdziwą, właściwie to tu nie ma żadnych wątpliwości)

ocenił(a) grę na 10
wygoda6

no wiesz, recenzenci nie mogą oceniać zakończenia tylko całość, jeśli gra jesli mechanika, walka i ogół jest spoko nie mogą dać 2 bo zakończenie zepsuli. Ja też byłem załamany po przejściu, że zepsuli wszystko, że zepsuli mi wszystko o czym myślałem, doszukiwałem się teorii indoktrynacji, ale teraz jak ochlanęlem to stwierdzam, że nawet to jest spoko, zakończenie zapisało się w mojej pamięci, jest inne bo nie jest szczesśliwe i nie takie o jakim marzyłem. Byłem pewnien po trailerach i pierwszych 2 częściach, że będzie wszystko piękne ale nie wszystko jest takie jakie wygląda :D zbieracze to była pestka do Żniwiaży :D

ocenił(a) grę na 9
karolwieczorek2

Nie chodzi mi o ocenę gry, w CD-Action np. było 10/10 ja sam tej grze daje 9/10 tylko, cytat ,, Jest zakończenie które autentycznie wbija w fotel i ściska za gardło. Jest .... ,,epickie'' . Jest znakomite.....'' W innych recenzjach podobne teksty, to ja tu widzę, że widzieliśmy jakieś inne zakończenia. Takiego mi apetytu tym narobili. Jak by ktoś mi powiedział, że zakończenie nie będzie się podobało 90% graczy to wyśmiał bym go i zmieszał z błotem. Rękę bym sobie dał uciąć, że co jak co ale koniec będzie przezajebisty, jakieś elementy mogłyby się nie podobać ale nie TO. Poczułem się jakby mi Bioware w twarz napluł zwłaszcza, że gra jest piękna a tu takie coś :(((

Pottero

Prezes BioWare daje do zrozumienia, że poprawione zakończenie jest niewykluczone: http://blog.bioware.com/2012/03/21/4108/ Przy okazji okazuje się, że według Muzyki dziurawe i niespójne zakończenie jest „artystyczne integralne”, a nie dziurawe i niespójne.

ocenił(a) grę na 10
Pottero

no ale to jest jakaś paranoja z tymi zakończniami i w filmach i w grach :D Mafia 2 też się skończyła durnowacie, Assassin's Creedy też nie miały bombowego zakończnia :D

karolwieczorek2

Moim zdaniem „Mafia II” skończyła się przede wszystkim za szybko, a nie durnowacie. To była liniowa gra wzorowana na kultowych filmach gangsterskich, więc nietrudno było domyślić się zakończenia, bo wszystkie czyny bohaterów prowadziły do śmierci Joego i możliwej śmierci Vita. Brak bombowych zakończeń w kolejnych częściach „Assassin’s Creed” też nie jest problemem, bo ta seria wciąż jest produkowana i nie poznaliśmy jeszcze ostatecznych odpowiedzi. „Mass Effect 3” to z kolei zamknięcie pewnego rozdziału w historii gier komputerowych i nie godzi się, żeby finał jednej z najlepszych serii pierwszej dekady XXI wieku miał takie dziurawe zakończenie.

ocenił(a) grę na 9
Pottero

http://masseffect.eu/28-newsy/mass-effect-3/519-bioware-poprawi-zako%C5%84czenie -me3-szczeg%C3%B3%C5%82y-w-kwietniu.html

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones