Gra

Portal

2007
8,2 12 573
oceny
8,2 10 1 12573
1 297
chce zagrać
Chell walczy o przetrwanie, rozwiązując zagadki przygotowane przez sztuczną inteligencję GLaDOS. Więcej Mniej

gatunek

deweloper

Valve

wydawca

Valve

premiera

Główną bohaterką gry jest Chell. Pewnego dnia budzi się ona w komorze relaksacyjnej kompleksu badawczego Aperture Science Enrichment Center. Niedługo po obudzeniu się Chell, dowiadujemy się od GLaDOS (sztucznej inteligencji sterującej kompleksem), że ma ona zadanie przebyć serię testów z wykorzystaniem pewnego wynalazku. Urządzenie toGłówną bohaterką gry jest Chell. Pewnego dnia budzi się ona w komorze relaksacyjnej kompleksu badawczego Aperture Science Enrichment Center. Niedługo po obudzeniu się Chell, dowiadujemy się od GLaDOS (sztucznej inteligencji sterującej kompleksem), że ma ona zadanie przebyć serię testów z wykorzystaniem pewnego wynalazku. Urządzenie to tworzy portale, łączące dwa miejsca w przestrzeni trójwymiarowej. Aby przeżyć, Chell będzie musiała wykazać się zręcznością i umiejętnością logicznego myślenia przy rozwiązywaniu zagadek przygotowanych przez GLaDOS.

studio
Valve (deweloper) (wydawca)
tytuł oryg.
Portal
inne tytuły
"Portal" jest projektem, nad którym pracowali studenci z DigiPen Institute of Technology. Firma Valve zainteresowała się nim i zatrudniła studentów umożliwiając im dalszą prace nad grą.
Co by było, gdybyście mieli możliwość otwierania w dowolnym miejscu portali i pojawianiu się w innym, w międzyczasie łamiąc kilka praw fizyki? Prawda, że brzmi świetnie? Takie właśnie możliwości daje "Portal". Główną bohaterką gry jest Chell, która pewnego razu budzi się w komorze relaksacyjnej w kompleksie badawczym Aperture Science Enrichment... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych