The Walking Dead: Season One

2012
8,8 17 085
ocen społeczności
8,8 10 1 17085
2 685
chce zagrać
powrót do forum gry The Walking Dead: Season One
 • Biorąc pod uwagę poziom fabuły i lata, w których powstała, gra jest arcydziełem.
  Epizod pierwszy mnie nie zachwycił, myślałam nawet nad tym, aby przerwać grę, ale dokończyłam i nie żałuję. Z każdym kolejnym epizodem TWD staje się coraz bardziej rozbudowane, dojrzalsze, wybory, których podejmujemy nie mają znaczącego wpływu na zmiany w fabule, ale decydują o tym, jaki stosunek będą mieć do nas pozostałe postaci.
  Scena z wychudzonym dzieckiem - zombie na strychu (ep. 4) - przepiękna, a moment rozmowy Lee z Nieznajomym i śmierć nauczyciela to majstersztyk. Ogólnie dwa ostatnie etapy podobały mi się najbardziej, chociaż żałuję, że wątek Molly nie został jakoś lepiej rozbudowany. Rokowała na bardzo fajną postać.

  PS. Czy sezon drugi jest tak samo dobry, jak pierwszy?

 • SuicideJesus ocenił(a) tę grę na: 8

  jestemnikko Zgadzam się, początek nie zachwycił, ale później, majstersztyk. Drugi sezon przeszłam wczoraj i nadal nie mogę się pozbierać, miażdży, chyba nawet bardziej niż pierwszy. W pozytywnym sensie oczywiście, ale twórcy prawie od razu wylewają na nas kubeł zimnej wody, fabuła rozkręca się szybciej i jeszcze bardziej igra z emocjami gracza.

 • SuicideJesus Zaczęłam drugi sezon wczoraj.
  Obecnie jestem na ucieczce rodziny i Clementine z domu, ze względu na wizytę Carvera (?). Faktycznie, gra jest mocna, dużo mocniejsza niż pierwsza część, ale to oczywiście liczę na plus. Nie podobała mi się scena z psem, ale to dlatego, że ja tak mam, że mogę widzieć na ekranie litry krwi i ludzkie szczątki i nic się nie dzieje, ale kiedy widzę drastyczną śmierć zwierzęcia, to momentalnie robi mi się słabo. ;) Fajnie, że bazuje na wcześniejszych wyborach, i że uczynili z Clementine taką dobrą i rozbudowaną postać. W pierwszym sezonie trochę mnie irytowała, ale teraz widać, jak dojrzałym dzieckiem się staje. Szkoda za to, że epizody są krótsze i nie da się przewinąć niektórych momentów (np. napisów na końcu epizodu, przez które marnuję niepotrzebnie ok. 5 minut) Tak czy siak, gra (a przynajmniej jej początek) od pierwszego epizodu wciągnęła mnie bardziej niż 'jedynka', i jak tak dalej pójdzie, to chyba zostanę fanem.

 • SuicideJesus ocenił(a) tę grę na: 8

  jestemnikko Miałam to samo z psem! Pomyślałam sobie , że to miło, że Clem będzie mieć kudłatego towarzysza, ale zaraz później przypomniałam sobie że to The Walking Dead, a też jestem wrażliwa na krzywdę zwierząt. W ogóle strasznie dziwna była ta scena. Przemiana Clem jak najbardziej na plus,fakt:)

 • returner ocenił(a) tę grę na: 9

  jestemnikko Co sezon to poziom się obniżał.
  TWD sezon 1 - 9/10
  TWD sezon 2 - 8/10
  TWD A New Frontier- 6/10
  Ostatni finałowy sezon sądzę, że będzie bardziej dopracowany niż trzeci i liczę, że choć dorówna 2 sezonowi.
  Wcielimy się podobnie w Clementine jak w 2 sezonie.

  Z tego typu gier przygodowych lepszą grą od TWD sezon 1 jest tylko moim zdaniem Life is Strange 2015 - 10/10.
  Wcielamy się tam w 18 letnią Max i powracamy do miasteczka Arcadia bay po 5 latach, kiedy opuściła najlepszą
  przyjaciółkę Chloe, kiedy obie miały po 13 lat. Gra bardziej działa na emocje niż TWD.
  Dopracowana fabuła i postacie z którymi się mocno zżywamy. Świetny klimat, soundtrack i styl graficzny.
  Wybory, które mają większe znaczenie niż w serii TWD.