PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=747632}
8,3 781
ocen
8,3 10 1 781
World of Warcraft: Legion
powrót do forum gry World of Warcraft: Legion

W opisie gry pisze, że Gul'dan szuka ukrytych szczątków Illidana. Czyli tutaj Gul'dan żyje, a Illidan jest martwy. Natomiast w "The Burning Crusade" mamy Illidana, który trzyma w ręku czaszkę Gul'dana. Czyli:
The Burning Crusade - żywy Illidan, martwy Gul'dan
Legion - żywy Gul'dan, martwy Illidan
Jak to możliwe?

dirt16

W wielkim skrócie: w Legionie mamy do czynienia z Gul'danem z alternatywnej wersji historii przedstawionej w Warlords of Draenor. Na końcu dodatku przenosi się on do oryginalnego Azeroth. W opowiadaniach promujących Legion cały czas męczyła go myśl, że chodzi po świecie gdzie "drugi on" już zginął. Co do Illidana - zabijany jest on na końcu TBC.

użytkownik usunięty
dirt16

Dokładnie, tak jak wyżej- Gul'dan jest z alternatywnej rzeczywistości ( http://wowwiki.wikia.com/wiki/Gul'dan_(alternate) )
Illidan natomiast ginie w TBC w Black Temple (cała jego historia aż do śmierci jest opisana w nowej książce "Illidan" Williama Kinga). Tak więc alternatywny Gul'dan szuka zwłok Illidana poległego za czasów TBC- wszystko się zgadza, jednak to lore jest już tak pokręcone, że stoi na granicy nonsensu.

Oj tam, oj tam... :)
Akurat motyw alternatywnych rzeczywistości jest ostatnio często eksploatowany, ale fakt - osoba, która dopiero w świat WoWa wchodzi nie ma szans wdrożyć się w lore'a. Swoją drogą czytałeś wspomnianą wyżej książkę? Jest jakikolwiek sens po nią sięgać?

użytkownik usunięty
koppersasha

Tak, czytałam i posiadam, warto ją kupić nawet tylko po to, by stała sobie na półce jak jest się fanem tego uniwersum. Historia jest bardzo intensywna, bardzo dużo się dzieje, ale można poznać bliżej Illidana i inne postaci.
Według mnie jest książką dobrą dla fana ale słabą dla tych, którzy nie znają lore. Mnie osobiście zaciekawiła i przeczytałam ją bardzo szybko. Nie ma tam żadnych udziwnień, jedynie została wtrącona historia pewnego nocnego elfa, która według mnie była ciekawa i pokazywała w dobrym świetle łowców demonów.

Czyli krótko mówiąc: jakikolwiek sens na pewno jest.

Edit: w poprzednim poście trochę źle się wyraziłam. Napisałam, że przedstawiona jest cała historia Illidana ale jest to nieprecyzyjne. W książce zaczyna się od prologu, w którym to Illidan jest uwalniany, następnie jest przerwa i czytamy o oblężeniu Black Temple- po tym historia toczy się normalnie.

Dzięki wielkie za info, skuszę się jeszcze dzisiaj na zakup

ocenił(a) grę na 10
koppersasha

Ja czytałam, ale była okropnie słaba. Napisana w takim stylu, że przeciętny Zbyszek by tak napisał. Można poczytać jak komuś się bardzo nudzi...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones