Film

E.T. the Extra-Terrestrial

1982 1 godz. 55 min.
7,1 127 892
oceny społeczności
7,1 10 1 127892
15 690
chce zobaczyć
7,5 11
ocen krytyków
{"rate":7.4545455,"count":11}
Pozostawiony przypadkowo na Ziemi kosmita zaprzyjaźnia się z małym Elliottem. Niezwykły przybysz próbuje wrócić do domu.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Oscar Najlepsze efekty specjalne w roku 1983 Oscar Najlepsza muzyka oryginalna w roku 1983 dla John Williams Oscar Najlepszy dźwięk w roku 1983 dla Don Digirolamo, Gene S. Cantamessa, Robert Glass, Robert Knudson Oscar Najlepszy montaż dźwięku w roku 1983 dla Ben Burtt, Charles L. Campbell Złoty Glob Najlepszy dramat w roku 1983 Złoty Glob Najlepsza muzyka w roku 1983 dla John Williams BAFTA Nagroda im. Anthony'ego Asquitha za najlepszą muzykę filmową w roku 1983 dla John Williams Saturn Najlepsze wydanie DVD klasyków kina w roku 2003 Saturn Najlepszy film sci-fi w roku 1983 Saturn Najlepszy scenariusz w roku 1983 dla Melissa Mathison
E.T.
Zwiastun nr 1
E.T. - Zwiastun Nr 1 E.T. - Zwiastun Nr 1
Level up 25 komentarzy
Tam i z powrotem, czyli o licencjach filmowych

E.T. to historia wyjątkowej przyjaźni, która rozwija się między Elliottem, samotnym chłopcem żyjącym na jednym z kalifornijskich przedmieść, a mądrym przybyszem z obcej planety, który gubi się na Ziemi. Kiedy Elliott usiłuje pomóc przyjacielowi skontaktować się z jego planetą, obaj muszą unikać naukowców i agentów rządowych za wszelkąE.T. to historia wyjątkowej przyjaźni, która rozwija się między Elliottem, samotnym chłopcem żyjącym na jednym z kalifornijskich przedmieść, a mądrym przybyszem z obcej planety, który gubi się na Ziemi. Kiedy Elliott usiłuje pomóc przyjacielowi skontaktować się z jego planetą, obaj muszą unikać naukowców i agentów rządowych za wszelką cenę pragnących wykorzystać przybysza do swoich celów. Wszystko to prowadzi do wspaniałej przygody, większej od wszystkiego co mogli sobie wyobrazić.

boxoffice
$435 110 554 w USA
$357 800 000 poza USA
budżet
$10 500 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Amblin Entertainment (niewymienione w czołówce) / Universal Pictures
inne tytuły
A Boy's Life (tytuł roboczy) USA
E.T. and Me (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Rolę Mary zaproponowano Shelley Long, jednak aktorkę zaangażowano wcześniej do filmu "Nocna zmiana (1994)Nocna zmiana", więc zmuszona była odmówić.
O rolę Gertie ubiegały się Sarah Michelle Gellar oraz Juliette Lewis.
Scenarzystka Melissa Mathison zagrała rolę szkolnej pielęgniarki, ale scena z jej udziałem została wycięta.
Kiedy Steven Spielberg miał nie więcej niż 10 lat, ojciec zabierał go na wieczorne spacery. Wyobraźnia chłopca już wtedy robiła swoje. Wtedy to właśnie rodziły się ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 75%
Test wiedzy

Kultowe filmy lat 80.

Lata 80. to "E.T.", "Powrót do przyszłości", "Imię róży" i dziesiątki innych świetnych produkcji. Znasz je?
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Dla starszych widzów ,którzy byli dzieciakami w latach 80-tych....

  NastyMosquito ocenił(a) film na

  Pokolenie Ironmenów(bez urazy) na bank zaniży ocenę ponieważ nie ma w filmie super efektów i strzelanin czy też super walk....Film dla mnie osobiście bomba-każdy wtedy chciał mieć taki rower i pić coca colę...Fajne czasy były:)Sentyment pozostał!

 • Skutki nie oglądania tego film

  FruciaX ocenił(a) film na

  Jak w dzieciństwie nie obejrzałabym E. T. to nie wiem jak by wyglądało moje życie. Ten film zmienił mój podgląd na świat w młodym wieku. Tylko parę filmów mnie tak poruszyło, a E. T. jest jednym z nich. Nie umiem źle powiedzieć na jego temat.

 • Film Mojego Dzieciństwa

  kinoman77_filmweb ocenił(a) film na 10 

  Z pewnością jeden z tych filmów,które mnie ukształtowały. Uniwersalna opowieść o Przyjaźni,ale co ważniejsze -o Tolerancji. Magiczna,hipnotyczna,ponadczas owa. Na marginesie-jako dziecko PRL-u w równym stopniu,co mały kosmita,fascynowała mnie zawartość lodówki Eliotta i spółki. Kosmos normalnie:)

 • E.T. phone (go) home

  radzix44 ocenił(a) film na

  Kolejna po 'No (Luke) I'm your father' kwestia, która weszła do popkultury w zmienionej formie. Znacie jeszcze jakieś?

 • Czemu E.T. w ogóle zachorował ?

  rusekolsztyn ocenił(a) film na 10 

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.